Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
9. feb 2013

@broucek2 no to poznam moj drobec uz je vo veku ked si sam povie co chce a uz nemozem robit torty ktore sa mne pacia pre neho 😀

broucek2
9. feb 2013

@dm1 minule jsem dělala pro 4 letého chlapečka dinosoura a to jsem si myslela, že udělám nějakého dětského roztomilého, ale byla jsem vyvedena z omylu, že musí být strašidelný, jinak to není ono. Chjo, ty děti nám rostou

mrka2
9. feb 2013

@lokalistin ako sa robi nugatovy krem? z coho to je? viac krat sa ma ludia pytali,ci robim nugatovy krem a ja ani nevedela,ze take nieco je 😕 diky 🙂

mariann2
9. feb 2013

@mrka2 ja som robila nugátový z nutely vyšľahanej s maslom a bol výborný

vlada111
9. feb 2013

@daducha aj ja tú mašlu preč 😉

lokalistin
9. feb 2013

@mrka2 uz som ho sem davala tak ti to zkopcim z druhej temy je to coko puding v nom roztopeny nugat a zmiesane s maslom vsetkym velmi chuti

NUGATOVA PLNKA /z témy 1, podla @lokalistin/
1 cokoladovy puding
250ml mlieka
250ml slahackovej smotany (32% tuku)
90gr jemneho cukru
200gr nugatu
250gr masla izbovej teploty
50gr pr.cukru

Do 125 ml mlieka zamiesas puding,ostatne mlieko,smotanu ,cukor uvaris pridas puding uvaris v horucom rozpustis na kocky nakrajany ugat das na to foliu nechas vychladnut. maslo s s pr.cukrom vymiesat a po lyziaciach tam davas vychladnuty puding. Obe musia mat rovnaku teplotu

mrka2
9. feb 2013

@mariann2 aha,cize to natierkove maslo,co sa predava,ano? nooo, ved to je mnamka 🙂 diky

mrka2
9. feb 2013

@lokalistin juuj,to vyzera super.. ale u nas zohnat nugat... 😅 jedine tie nugatove cokoladky 😕

lokalistin
9. feb 2013

@mrka2 myslim,ze @mariann2 myslela normalnu nugetu s normalnym maslom,ja som tiez uz aj tak robila

rapunzel1
9. feb 2013

Babule, práve sme sa vrátili z "hradu" 🙂 🙂 🙂 , ale nie z Ba, ale z incheby - svadobný veľtrh, unavené ospaté, ale deň bol super, teším sa, ak mi jedna vám známa osôbka poskytne fotoše, tak zajtra možno nahodím. Som hrozne rada, prežila som to, tortu som tam s trasúcimi rukami dorobila, dokonca mi ani postavičky nespadli, čo som sa najviac bála a je to za mnou. A teraz spaaaaaaaať 😝 😝 😝

lokalistin
9. feb 2013

@mrka2 no ja neviem tu u nas predavaju normalne pri cokoladach take vedierko nugatu http://www.oetker.de/oetker/produkte/backen_und...

mrka2
9. feb 2013

@lokalistin ja som to v zivote nevidela,ale tak my sme zapadakov, ked pojdem do velkomesta 😀 ,tak sa mrknem na to 🙂

rapunzel1
9. feb 2013

@dm1 super, sranda bola, síce som robila tortu najskôr s trasúcimi rukami od nervozity, ale potom to prešlo a v pohode. 🙂

lokalistin
9. feb 2013

@mrka2 mna ani nenapadlo,ze by to na sk nemali,ale kukala som slovensku dr.oetker stranku a tam to v ponuke nemaju ☹ tak neviem,ale mozes namiesto nugatu dat nutellu to je tiez velmi podobne 😉

zuzana92101
9. feb 2013

@dm1 ahoj, ty si to pamatas? 😅 Nie, nikto nic, asi nemaju cas, ja to chapem 😉 , alebo zabudli. 😉 Ja tiez teraz nemam cas ani citat velmi co pisete...deti mali 40tky teploty, uz je to nastastie lepsie, tak len okolo nich beham. Aj sa tesim, ze tento vikend uz nemam pecenie, az od pondelka, lebo neviem, ako by som to popri nich stihala, s vyplazenym jazykom. 😝 Ak teda budes mat cas, tak tu piratsku lod by som poprosila, ta sa mi hodi. DAKUJEM 😉

mrka2
9. feb 2013

@lokalistin jaj, ty nie na Slovensku? no ja som to fakt nevidela... tak som rozmyslala,ze aj ten dezert Nugat by mohol byt... len by som to roztopila a supla to tam..

lokalistin
10. feb 2013

@mrka2 ja zijem v nemecku no ja to hadzem do toho horuceho pudingu a to sa tam roztopi,neni ten dezert drahy?

lokalistin
10. feb 2013

idem do hajan som nejaka unavena @jakelina teraz som skusala tu jillian michels no skakat moc nemozem,lebo podomnou vsetko pocuju tak nech sa nehnevaju su nejake videa aj v nasej reci?

mrka2
10. feb 2013

@lokalistin neviem,dezerty nekupujem,ale sem tam nejaky dostaneme a medzi nimi aj ten nugat 😀 trosku od veci,ale aj ja som zacala tu Jullian..no ty kokso... kazdy den som krajsia a krajsia 😀 🙂 @jakelina

lokalistin
10. feb 2013

dobru noc
@mrka2

rapunzel1
10. feb 2013

taká malá ochutnávka z incheby, príprava, balenie kvetov včera večer a pár fotoší, lepšie budú od pristelky

rapunzel1
10. feb 2013

a ešte dve tortuchy, prvá je pre švagrinku k meninám a druhá bola presne daná podľa fotografie stolu oslávenkyne, ale pridaĺa som kvety, lebo inak to vyzeralo tak divno na oslavu 18 tky

vecernicci
10. feb 2013

@dadka212 to se mi jednou stalo, ráno volala paní, kdy si může přijet pro ten poschoďový dortík 😉 a já měla jen upečeno, já jsem si ho trubka napsala až na druhý den, tak jsem si mákla a za dvě hoďky byl hotový, ale moje nervy v kýbli 😀

vecernicci
10. feb 2013

děvčátka prosím, nemáte uložené nějaké inspirace s méďou me to you? já vás budu otravovat, dokud tu nebude nějaká tapetka 😀 😀 😀

miciatko
10. feb 2013

@vecernicci ja mam taketo

maya30
10. feb 2013

Ahojte, posledne tento tyzden 🙂 vsetky 3 isli na jednu oslavu, me to you mi doniesli naplnenu len na zdobenie, dohoda bola ze mala okruhla torticka a bola z toho 6kilova poschodka...volany som robila 4 hodiny a vela nechybalo a robila by som to znova - na tych volanikoch bolo velmi vidiet cukor, tak ma nic lepsie nenapadlo len to rozprasovacom navlhcit alkoholom, az na to ze som to prehnala a vsetky ohyby boli uplne mokre 😝 tak som ju dala k ventilatoru, a do rana sa to ako-tak spravilo, ale veru ani zastruhany vlas by sa mi nevosiel viete kde 😀

jakelina
10. feb 2013

@lokalistin já to mám taky jenom anglicky. Česky cvičím podle www.rutina.cz.

zuzana92101
10. feb 2013

@1zaza no naaadhera, a ta babka s dedkom su perfektni! 😉
@denisak77 mnam, ak sa smiem spytat, cim si plnila tu slanu torticku? davala si tam sendvice, alebo ako? perfektna, tiez 😉
@simonova815 ta svadobka...kraaasa, rovnucke, radost pozerat 😉 ake si mala priemery? ja mam robit 3posch, chcu do 10kg...len ked pozeram tvoju 4posch a 19kg, tak neviem, neviem 😝

adrika202
10. feb 2013

@lussy23 dakujem 🙂 ano je to stephanie z lazzy town 🙂