Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
10. feb 2013

@janula.h Jani ten spiderman je neskutocny a ta pavucina, to si prosim ta ako robila? 😕

mizulienka
10. feb 2013

@maya30 nadherne vsetky, ta volanikova je neskutocna, ako si robila tie volany, mas na to nejaku velku vykajovackua potom to stensujes alebo ako to prosim t robis? a na tortu to lepis, ked to trocha vytvrdne, alebo hned? drzi to potom tvar? 😕 dakujem krasne za odpoved.

dm1
10. feb 2013

@mizulienka ano je tam posli maila poslem ti ju vo vacsom 😉

dm1
10. feb 2013

@jakelina paradna siltovecka a vsetko najlepsie synatorovi

1zaza
10. feb 2013

@zuzana92101
@lenadka
Ďakujééém 🙂

dm1
10. feb 2013

@vecernici a este inspiracky z netu

simonova815
10. feb 2013

@dagmarmustafa dakujem 🙂

mrka2
10. feb 2013

@janula.h to je paradna torta ten Spiderman... ulozim si ju.. 😉

mysiatkoo
10. feb 2013

boze baby nestiham ukladat kolko krasnyx tort ste urobili .... moje dalsie pokusy c. 6 a 7 ... nadavala som uplne strasne a cim dalej tym viac nexapem, ako dokazete robit viac ako 2ks za vikend...

muffinka8
10. feb 2013

@dm1 keby im odrezali z tej čo robia tak by asi nemali čo ochutnávať. Veď to tak aj vidieť, že keď tie torty skladajú, tiež sú tie cestá velikánske a hrubé a sem tam plnka.

lokalistin
10. feb 2013

@simonova815 ja som tiez teraz objednala novy kybel WI dala som si vytvrdnut sild na capicu a cely mi popraskal.Mala som totalne nervy

lokalistin
10. feb 2013

@janula.h wow super ta s tym spidermanom a ta pavucina je uzasna

zuzana92101
10. feb 2013

@dm1 dakujem ti veeelmi pekne za ochotu, myslim, ze to bude takto stacit, da sa to aj zvacsit, takze aj citat sa da vsetko. 😉 😉 😉

florentina
10. feb 2013

@dm1 hele jaká slovenská verze fantastických dortů...kdy a od kdy a kde to poběží? Chytáme slovenské kanály přes satelit.
@janula.h tak tohle je snad první provedení spidermana, co se mi líbí. Teda provedení těch ostatních tady je vždy super, ale to téma mě nijak neoslovuje a tenhle je fakt super.

vecernicci
10. feb 2013

@dm1 ta první je super, ukládám 😉
musím jim poslat inspiračky a oni si vyberou který chtějí 😝

dm1
10. feb 2013

@florentina pojde to na jojke a prva cast bude 16.2 o 20.30

florentina
10. feb 2013

@muffinka8 @dm1 holky co jsem tak koukala, sleduji tento pořad už dlouho na TLC, tak oni tyto dorty spíš pojímají jako prezentaci na koukání a na jídlo pak mají připravené jiné dorty, už jako zákusky...takže to je podle mě to, co tam dávají ochutnávat i na hodnocení v průběhu toho pořadu. Protože sice tam říkají kolik musí být jedlého z toho dortu a z toho jedlého kolik musí být těsto, ale většinou je to i pro tolik lidí, že by na to ten dort, i přes svoji velikost, nestačil.

florentina
10. feb 2013

@dm1 super, děkuji, píšu si 😉

lucianas
10. feb 2013

ahoj, prosím, nemáte někdo nějaký jednoduchý dortík pro inspiraci s figurkou krtka? trošku představu mám, jak udělat, ale ráda uvítám nějakou inspiraci jinou.

dm1
10. feb 2013

@vecernicci aj mne sa paci ta prva uz som robila aj tu len v modrej verzii 😉

dm1
10. feb 2013

@florentina no veru sak ked povedia ze jedleho musi byt 60% a do jedleho sa rata aj kopa burizonovej hmoty a iba cista hmota, paleny cukor a podobne tak by sa moc nenajedli 😝. mna vzdy irituju tie ich postavicky ze od profesionalov a dnes ked mali urobit v teste zrucnosti maslicku z hmoty tak aj to robilo niektorym problemy som nechapala 😲

lucianas
10. feb 2013

jinak konečně pár fotek dortíků, které jsem udělala ... jen se omlouvám, nejsou tak kvalitně propracované jak vaše. musím na tom víc zapracovat 😉

vecernicci
10. feb 2013

tak ještě moje výtvory z tohodle týdne 😉

dm1
10. feb 2013

@pristela Zanetka tie Ludanice su akurat vtedy kedy aj ta cukrarska vystava v TN 😝 . Ta je piatok - sobota a ludanice sobota-nedela. Inak uz mi potvrdili tie Ludanice ze je miesto tak ma mas u seba nasackovanu 😀

pristela
10. feb 2013

@dm1 jo jo dozvedela som sa ze je to rovnako , ale absolut ma to netrápi , isto chcem isť viac na učiace stretko do Ludanic ako na vystavu , ako v BA bolo dobre , ale že by som to potrebovala nutnejsie vidiet este raz nemozem povedat . A aasi tam mal tortusku aj ten chlap co bude predvadzat karamel 😵 tusin Peter Šipos ci jak sa volal , mal na tortuche ruze uuuplne uuuzasneee 😵 V Ludaniaciach je viac "velkých" mien ma ktore som fakt zvedava a hlavne vidiet ich robotu na živo ako modeluju kvety atd, bo na vystavach vidís len už hotove veci a obaleny polystyrén čo si možem kuk aj na nete , ale zas keby sa nepotrebujem učiť a viem všetko robit nadherne isto idem na vstavu 😵

jenie123
10. feb 2013

Dakujem kocky za pacitka, moc moc ma potesili.. 🙂 pridavam posledne 2.. na sobotu som ich mala 5.. prvy krat a obdivujem vas vsetky, ze to v pohode zvladate.. klobuk dole

maya30
10. feb 2013

@mizulienka vacsi kruh som vykrajovala velkym poharom 😉 lebo taku velku vykrajovacku nemam, vnutorny kruh vykrajovackou, potom som ten kruh po obvode zvlnila, na jednom mieste rozrezala, takze mi vznikol pekne zvlneny pasik a ten som hned lepila vodou na tortu (tenko potiahnutu), Treba to lepit hned lebo ten volan je natenko vyvalkany, rychlo tvrdne a potom sa lame. No a tvar to drzi, lebo postupujes od vrchu smerom dole a vzdy ten spodny rad lepis na ten predchadzajuci 🙂 Nevyhoda je ze spotrebujes vela potahovky a straaasne dlho to trva

maya30
10. feb 2013

@dm1 ja som si na tych americkych vsimla hlavne to ze na ochutnavke torta s cerstvym ovocim takym a hentakym a este som nevidela ani raz ze by do nejakej torty sypali nejake ovocie 😕 vzdy len troska masloveho kremu..hlavne ze sa vsetci potom tvaria ako strasne im chuti 😀 Inak dneska co vyhral ten luskacik tak podla mna bol najskaredsi z tych troch, celkom nerozumiem preco vyhral 😨

jakelina
10. feb 2013

@maya30 fakt to lepíš od vrchu dolů, já bych to asi dělala opačně, tak jsem se zase naučila něco nového. 😉