Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mamina1978
11. feb 2013
@rapunzel1 Nadhernaaaaaa torta , wauuu ........ x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) Uz som ju obdivovala na FB 😉
dm1
11. feb 2013
@eliska22 to malo byt pre @muffinka8 : robim podla tohto receptu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...
mamina1978
11. feb 2013
@kuzelna Na tejto stranke najdes recepty od tortickarok tu z MK na kremy aj korpusy. Musis si vybrat sama , podla toho , co ti chuti 😉
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipan...
vlada111
11. feb 2013
@1zaza krásne dielka
dada2007
11. feb 2013
@pristela zlatko, Ludanice máme potvrdenééééééé x-) x-) x-) x-)
dm1
11. feb 2013
@dada2007 uz Vam poslala aj nejake pokyny? lebo mne len prislo ze je volne zapisuje si a neskor posle info
kuzelna
11. feb 2013
dakujem mamina1978 🙂 ,urcite si z toho nieco vyberiem a skusim.
muffinka8
11. feb 2013
@dm1 aha, ďakujem ... a toto používaš miesto kukuričného sirupu? Ak som dobre čítala, tak dávaš len 100g čokolády a k tomu 2 lyžice glukózy? To je všetko? Lebo som videla všelijaké recepty a tak šla aj voda a kadečo iné. Tiež som videla, že potom túto hmotu už pri poťahovaní zmiešajú s bežnou poťahovkou a má to potom svetlejšiu farbu, dá sa to aj so smartflexom, neskúšala si? Ja by som to chcela skôr na poťahovanie ako na modelovanie.
mimcak
11. feb 2013
babenky naozaj nemáte nič s drakom pre 9ročného chlapca? No nie 3D 😞
dm1
11. feb 2013
@muffinka8 ano taky pomer davam a pouzivam to namiesto sirupu. len zvacsa davam cleu coko cize 200g a 4 lyzice gluzoky. Ona musi byt konzistenciou taka ako aj ten kukuricny sirup taka hustejsia ved uvidis var to ozaj pomalucko. vyhoda je ze cukor a vodu mas doma vzdy a netreba nejaky sirup zhanat. Vzdy si uvarim do pohara a pouzivam podla potreby. Miesat mozes uplne v pohode s hmotami inymi ja som skusala aj MMF uz. dokonca ked potrebujem modelovat s ciernou a rychlo tak zafarbim cokohmotu na cierno spravim napr. zaklad krtka dam do ladnicky stuhnut a uz iba dorobim ono je vyhoda ze to v ladnicke stvrdne a nepusta sa nejako na vzduchu. aj kmene stromov z nej robim. Ruze z nej drzia super - lupene drzia tvar len potom musia vytvrdnut nech sa neroztopia ak prazi na ne moc slnko napriklad. vcera som robila velku rozvinutu ruzu a aj som chcela dat posledne lupene na drotiky ale ani nebola potreba co to krasne drzalo
dada2007
11. feb 2013
@dm1 ee, že info bude posielať neskôr, ja som si s nou dnes na FB písala........že čo a ako......máme čakať 😉
dm1
11. feb 2013
@dada2007 tak super tak sa stretneme 😎 . tesim sa na ten program ma oslovili aj kocky co tam budu. Som sa tesila ze t-fornax bude zase mat ale tam je program dost chudobnejsi co je v dca je aj v ludanicach + kopu navyse
muffinka8
11. feb 2013
@dm1 ďakujem, ďakujem 🙂 no ja tiež na všetko kupujem tú 52% 200g čoko z lidla. Tak niekedy skúsim a uvidíme čo sa podarí.
eliska22
11. feb 2013
@kuzelna na formu 24 cm pečiem tento :
5 vajec, 205 g kryštál. cukor, 205 g hladká múka, 100 g čokolády na varenie, 1 prášok do pečiva, 75 ml oleja, 75 ml vody
roztopíš čokoládu nad parou, kým chladne vymiešaš bielka s trochou cukru, potom žĺťka s cukrom do penista, pridáš čokoládu, potom olej , vodu, hladká múka s práškom do pečiva, nakoniec bielka a hotovka dáš piecť na cca 1 hodinu na 150 stupňov
dajna11
11. feb 2013
ahojte baby,prosím pjosím..nemáte nejaké inšpiro na svadobnu tortu ale takú bez poschodia,chcu iba ako dar do 3kg,takže žiadne výšky :-| :-|
mamina1978
11. feb 2013
@dajna11 .................inspiracie z internetu a dve su od @mizulienka , tak dufam, ze sa nehneva 😉...................
mamina1978
11. feb 2013
@pristela Prosiiiiim, prave robim kvety , na ktore som sa tak velmi tesila, no niektore mi ale vobec, vobec nejduuuuu :-p :-p :-p :-p Ty si robila na tortickach uz viac krat hortenzie na drotiku....... mne to tam nedrzi :-p Navliekas tie kvety uz vyschnute ? Ja som si urobila tu gulicku na drotik s malinkym hacikom, a ked to bolo suche tak som vykrojila hortenziu a hned navliekla a zavesila dole hlavou, no ta dierka , kde je ten kvet napichnuty sa mi zväcsila a bolo to skaredeeeee 8-( 8-( 8-( . Alebo tam dospodu tiez este davas kusok hmoty ? Som v koncoch. 😞 Figurky modelovat ide ovela lahsie ako kvety :-N , ale ja sa chcem tie kvietky taaaaak moooc nauciiiiit x-) x-) x-) x-) x-)
dajna11
11. feb 2013
@mamina1978 ja ich napichujem vyschnuté,nie celkom ale aby držali tvar,vykrojím ich a nechám na niečom zaschnuť a potom ich navlečiem na tú gulku,chvlu podržím aby sa to prilepilo a drží mi to krásne.
mamina1978
11. feb 2013
@dajna11 dakujeeeem , idem skusit x-) x-) x-) x-)
dajna11
11. feb 2013
@mamina1978 tiež ich potom zvyknem zavesiť dolu hlavou aby tá gulka prilnula na ten kvet ale už sa dierka nezväčšuje
lawli
11. feb 2013
@dajna11 Ahoj ,ja mám napr. uložené takéto...mám ich ešte viac ,ale to by som to tááák otapetovala...už aj tak je to až až =-)
lucka.lucy
11. feb 2013
Ahoj babule, ked tu tak pozeram na tie torty tak sa mi chce normalne plakat.... x-) :-S
Mam taky trosku mensi vacsi problem... Moj maly mysiak bude mat sobotu jeden krasny rok ! No a do toho sa samozrejme musi miesat svokra! Ona je totiz "TA" svokra co vsetko vie, vsade bola 2x a vsetko videla. No a torty robi neskutocne... znasame sa vsetko ok, ale sme na noze... A tak dosla za mnou,ze ci moze urobit tortu ona, ze jej to robit strasnu iluziu... Tak som jej povedala,ze mne to robi iluziu vacsiu lebo je to MOJE dieta a ona svojim detom uz torty robila... tak na mna pozrela ako keby som jej zjedla veceru 😃
No a moj problem je v tom,ze neviem ani ako zacat ako sa robi taka torta, cim ju naplnit... nic...
mam takyto plan... vanilkovy korpus, rozmixovany banan s milka philadelfiou na to korpus. cele to potrem cokoladou alebo niecim inym. Kupila som si ten potahovaci material, ale chcem iba urobit pismenka a cisla...
Viete mi prosim poradit ci to bude ok, ci sa mi to nesplasne alebo niaky iny postup?
Chcela by som totiz svokru uplne "odpalit" aby jej padla sanka a sadla si na zadok a konecne pochopila,ze ona nie je ta naj na tomto svete...
Babule velmi velmi vas prosim...
A este som zabudla... viete postup na studenu oblozenu misku? Ze ako sa to vsetko postupne uklada?... :-|

Dakujem dakujem dakujem!!! Pekny den x-) x-) x-)
lawli
11. feb 2013
@mimcak ja mám toto na inšpiráciu.... 🙂
pukica
11. feb 2013
zdravim sikovne damy,ja som maximalny amater,dala som dokopy asi tri torty z toho bola dokpy jedna k svetu aj to obyc srdiecko 🙂 no idem na vas s otazkou,ci by ste mi nemohli poradit,zhanam nejaku tortu pre kocku co ma rada kone,teda bud v tvare kona alebo nejaky kruh s vyzdobou koniky,farma...
a este vy co ste skusene az az,dali by ste sa na nieco taketo? http://zaujimavosti.net/pikosky-zaujimavosti/to... bo kamoska by to chcela skusit no netusim ako na to chce ist a nedokazem ju odhovorit,spravila dokopy jedno srdco a mne sa zda ze moc vysoko rube ked si na toto trufa... dakujem za rady a reakcie 🙂
florentina
11. feb 2013
@reruna hele těžko říct k ceně, jestli jim to chceš dát levněji, protože jsou to známí, či protože je to tvůj první kšeft, ale pokud by to měla být normální cena, tak s 50 růžemi si myslím 1300 minimálně, záleží teda na dortu pod tím, ale je s tím spousta práce a je na tom spousta hmoty, míň bych určitě nešla ani při malém dortíku.
muffinka8
11. feb 2013
@lucka.lucy ak tvoja svokra, babka malého robí pekné a chutné torty tak nevymýšľaj a nechaj to na ňu. Torta nie je na narodeninách podstatná a už vôbec nie je na to, aby si tým niečo ukazovala svokre či komukoľvek inému ... navyše, za týždeň ťa nikto nenaučí robiť torty tak aby boli aj chutné a dobre vyzerali. Nikto z tých šikovných báb čo sú tu nespravil na prvý krát niečo z čoho by iný padali na zadok. Každý tú má za sebou nepodarené korpusy, zrazené plnky a potrhané poťahovky ...
Nechcem byť zlá, ale celý tvoj príspevok vyznel veľmi divne. Píšeš, že nevieš ako sa robí torta, proste nič a ty chceš niekoho "odpaľovať" =-) nehnevaj sa na mňa, ale toto je detinské ! 8-(
zsuzsu
11. feb 2013
Baby POMOOOOOOOOOOC 😃 😃 Potrebujem niaku inspiraciu na tortu s temou minecraft to je niaka pocitacova hra a ujo google nic normalne mi nenasiel. Ked najdete nieco dajte to sem. Dakujeeeeeeeeeeem 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli