Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
15. feb 2013

@zuul má 3druhy žilkovačov po 4 a 6eur

pristela
15. feb 2013

@alexandrakocikova @kacka1234 holky ciernu treba vzdy farbit az uz zafarbenu hmotu, bud hnedu alebo modru alebo vsetky zbytky dokopy zmiešané , inak miniete brutal vela ciernej 😕 a hlavne treba zarobit - netreba pozerat ci uz je uhlovo cierna , ale nechat chvilu postat, ta farba sa musi v hmote rozlozit a ona este po chvilke ztmavne 😉 to iste robi aj cervena, o chvile stmavne 😉

mimcak
15. feb 2013

@pristela ja som dnes robila ten z torty snov a nedala som tu šlahačku chladiť,len som ju nechala schladnúť na izbovú teplotu tak ako maslo a je tiež mňamky.

jakelina
15. feb 2013

@pristela ještě mi řekni, jak jsi nechávala ztuhnout tu čokoládu, do toho tvaru?? Na papíře ve formě srdce?? To by muselo téct ne?? Dumám tu nad tím 😀 😀 😀

nika1985
15. feb 2013

@pristela teraz neviem presne ktory to bol s tym marcarpone lebo som si odpisovala aj tie s maslom na buduci vikend mam robit a tak sa bojim prvy letel do kosa. 😉

pristela
15. feb 2013

@jakelina Božinku som sa normal zamyslela ako som to robila 😕 😕 😅 normalne ako tmavu coko na papier , stuhnut malinko a pak pricapit na tortu , nechať zachladit a dat dole papier- ale teda pracovat s bielou coko neodporucam , to ani nieje coko len nieco čo ked roztopis uz to do tuheho stavu tvarovatelneho ide ťažko 😠

@nika1985 ja som robila bez mascarpone , len taky ten slahacky, , cokolada, kakao, cukor, maslo .... ja mascarpone pouzivam nerada , bo je des drahe /ked je zlacnene nikdy ho nepotrebujem /

lokalistin
15. feb 2013

@nika1985 ta je super dik
@jakelina moc pekna
@pristela jezis mnam on chce tiez jahodovu

dakujem Vam je to jedno kolko kg,ale jednoposchodova,potiahnuta,pre 28 rocnu babu,cize ako pre vas 😉 je to pre kolegovu zenu najskor hovoril taku alebo taku chce hore vela pisat,ale nakoniec mi povedal,ze to necha na mna lebo vie ,ze to bude super jedina vec je ten napis,ale ten by som eventualne slahla na podlozku

Baby ja uz zase meskam do roboty, ma slahne, takze dakujem a tesim sa na vecer na inspi, pekny dnik, u nas zas snezi 😝

muffinka8
15. feb 2013

a konečne posledný do partie 😀 tohto som robila len 2 hodiny 😅

jakelina
15. feb 2013

@muffinka8 krásný 😉

mimcak
15. feb 2013

@muffinka8 perfektný 🙂

jakelina
15. feb 2013

@lokalistin mám tu jenom pár inspirací

mizulienka
15. feb 2013

@pristela ta tvoja tortica vyzera perfektne, mnam, hned by som si dala, ako robis smotanovu plnku? ci si robila klasika piskoty a kysla smotana?

mysiatkoo
15. feb 2013

@zuul moc som neexperimentovala ... obyc piskot, pribinak, biela coko....

pristela
15. feb 2013

@mizulienka jo jo piskoty klasika a plnku robievam vyslahanu slahacku s cukrom a zaslahana do toho kysla smotana a medzi to jasne ovocie , mne chuti takto naj , je to rychlo a mnam osviezujuce

dajna11
15. feb 2013

@muffinka8 krásny je,aj mna čakau o dva týždne a prvý krát tak som zvedava kolko sa budem s nimi mordovať

pingu1
15. feb 2013

baby, keby bolo inkvizicia uz ste vsetky upalene. kurnik, take dokonale torty mozu len bosorky robit

lydik
15. feb 2013

Tak moja valentinska minitorta pre naseho tatina.

lydik
15. feb 2013

Som zabudla napisat... mramorovy korpus a gastanova plnka🙂))

tinamk
15. feb 2013

tak dievčata pridavam moju shrekovicu.. shrek ma stal nervov.. stale som s nim nespokojna tak snad nabuduce ked ho este budem robit snad sa podari lepsie.. a dakujem vam za pomoc

patka6
15. feb 2013

baby potrebujem ciernugelovu farbu a nezohnala som:(, keby objednam tak mi uz nestihne prist, mam len tmavomodru, ruzovu, zelenu a zltu, spravim z toho aj ciernu nejak?

pralinka25
15. feb 2013

@pristela no super ze sa ti podaril tak ja neviem kde som spravila potom chybu 😕

dadka212
15. feb 2013

@patka6 no keby si mala ešte červenú tak jednak by sa ti podarilo namiešať čiernu inak ani nie 😝 ....možno zafarbi to tmavým kakaom a može sa podariť možno nie úplne čierna ale dosť tmavá....

patka6
15. feb 2013

@dadka212 vdaka za super radu, to by mohlo byt ok s tym kakaom, ja to potrebujem len na oci a nos na postavicky 🙂

dadka212
15. feb 2013

@patka6 tak urob tmavo modrú a potom dorob kakaom to by mohlo vyjsť tmavé dosť 😉

denisak77
15. feb 2013

Ahojte,pridávam 2 tortičky a 3 ma ešte čakajú.

kacka1234
15. feb 2013

@pristela no tak opacim lebo zatial som vzdy ja bola cernejsia nech ta hmota 🙂 Dakujem za radu s cervenou som si tiez uzila svoje ale oddnes sa vsetko zmeni a ja vykrocim v ustrety jasnym sytym farbam 😀

nika1985
15. feb 2013

@pristela ja ked si ho nahodou aj kupim manzel mi ho zje aj ked tam mam cedulu ze nejest 😠 moc krat vdaka za odpoved urobim aj ja ten maslovy este ak ta nebudem otravovat mozem sa spytat ked robim falosny parizak karamelovy tak slaham maslo s cukrom a po lyzickach pridavam tu zatuhnutu slahacku den vopred uvarenu tiez uz izbovej teploty mozem to aj pri tomto tak robit alebo musim slahat zvlast slahacky a maslo a potom spojit prepac asi pisem ako somar ale vazne sa ho bojim strasne mi na tej tortuse zalezi.vopred dakujem za odpoved

kleopatris
15. feb 2013

Baby prosim prosim poradte 🙂 asi bol moj prispevok prehliadnuty, tak prosim znova 😵
chcem malemu na narodky Micky mausa Ten Club House alebo ako sa to vola ale len taky mensi na gulatu tortu. Z coho mam urobit tu nozicku aby to tu gulu udrzalo? A tu gulu mozem urobit z tej miesanej hmoty s burizonmi ? Mate prosim vas recept na tu zmes? Dakujem velmi pekne

zuzana92101
15. feb 2013

@jakelina krasnucka torticka, aspon je vidiet, ze sa ludom paci tvoja praca 😉, robis krasne torticky 🙂

jakelina
15. feb 2013

@kleopatris neporadím, ještě jsem nedělala. 😒
@zuzana92101 děkuji krásně