Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
15. feb 2013

@tinamk prosím ťa, môžeš mi dať recept na vnútro tortičky? Vyzerá úplne mňamkovo. Ja som zatiaľ iba mramorové robila s parížskym krémom tak by som skúsila zmenu... Kľudne aj do ip ak to máš z nejakej stránky. Moc ďakujem 🙂

mizulienka
15. feb 2013

@tinamk shrek je uplne perfektny, co sa ti na nom nepaci ô=0
prosim ta aky korpus mas na tej torte?

simasa
15. feb 2013

@jakelina Ty sa neopováž končiť! 😠 😀 😀

yamahafazer
15. feb 2013

ahojte,uz ani neviem kedy som tu bola naposledy vobec vas nestiham uz anio torty pozerat a citat uz vobec mam vela prace a domacnost a neni casu ani sem ist 😒 pridavam fotky ani neviem od kedy som sem nedala ci uz som tu niektore mala alebo nie to je aj z minuleho mesiaca,Tie koniky su hracky,morska panna je barbie a mobil ma jedlu oblatku inak je vsetko modelovane.

simasa
15. feb 2013

@sticker Jani, tu si mozes najst recepty - su vsetky tu od bab, takze overene... https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

sticker
15. feb 2013

@simasa No ja som začala študovať túto tému od začiatku 😀 Ale pri počte strán to je nekonečný príbeh 😀 Tak pozriem aj do tej druhej 🙂 Len mne sa veľmi páčila torta v reze, čo upiekla "tinamk" 🙂 Ma zaujala 🙂

zuzana92101
15. feb 2013

@muffinka8 ten je krasny, super sa ti podaril, tak uz su vsetci 😉

muffinka8
15. feb 2013

@zuzana92101 🙂 ďakujem ... som robila podľa tvojho 😅
som zvedavá ako sa mi to podarí dať všetko na tortu ... ešte chcem spraviť súdok medu, jednotku ... také veci čo sa dajú dopredu porobiť ...

zuzana92101
15. feb 2013

@muffinka8 mne poslali foto torty, podla ktorej to chcu, takze to dam tak. Nedovolili mi do toho nejako zasahovat, presne instrukcie, len tam chcu este baloniky 😝

dagmarmustafa
15. feb 2013

Ahojte,aj ja by som potrebovala pomoc.Robila som pribinacikovy krem-podla receptu a torta sa mi zdala na druhy den dost "rozmočena", tieklo to trochu.....Chutovo je to fajn,ale mam strach robit dalsiu.Dala som aj nakrajane broskyne. Prosiiiiiiiiiiiiim poradte!!!!!!Dakujem!

jakelina
15. feb 2013

@dagmarmustafa a nasypala jsi tam jenom ten Ole prášek?? On je tak tuhý, že vůbec nevím jak by mohl téct. 😝 A nesmí pod potah. 😒

zuzana92101
15. feb 2013

Baby, tak ma jedna pani vytocila...volala mi, ze kolko pytam za torty. Ja ze aku chce, ze podla toho jej poviem... (uz som pocula, ze spekuluje a nic nechce). Tak zacala zmotavat, ze no nejaku, bud knihu, alebo okruhlu. A ked som jej povedala cenu, tak ze no ale jej robila jedna pani z Trebatic (dedina tu blizko) tortu, za 8 eur za kilo a bola maslova!!! A ja ze, aj ja robim s maslom, ale nech sa paci, mozete si dat spravit u nej, ked robi lacnejsie. No ja neviem, to co mam robit pre ich pekne oci? A este aka bola arogantna, akoby som jej veceru zjedla. 😠

zuzana92101
15. feb 2013

@dagmarmustafa ja som robila pribinacikovy pred par dnami, ale taky bol tuhy, ze tiez neviem, ako mohol tiect. Nedala si tam stavu, alebo moc mokre ovocie?

jakelina
15. feb 2013

@zuzana92101 lidi zkoušejí, já jsem celý loňský rok pekla za 200,- korun kilo a to se jim zdálo moc. Letos za 250,- a komu je to moc, tak mi to většinou nenapíše, ale oklikou mi říká, že mu jinde upekli levnější. Tak se taky nevzrušuju a řeknu, ať jde tam kde mají levnější.
Buď používají nějaké náhražky a nebo ten dort podle ceny vypadá. 😒 Jenom krémové kytičky a nějaké tři růže z pěti lístků. 😝 😝

nika1985
15. feb 2013

@zuzana92101 nic si z nej nerob ked chce nech si da robit u tej pani mne tak raz jedna ze jej niekto robi za par korun a ze to tak normalne ale ved ze na vyskusa aj odomna tolko dohovarala a nakoniec som pozrela na fb a dala si u nej ludia su rozny ale ich vec ja si radsej priplatim za kvalitu a chut ako za palmarin len preto aby malo dieta fotku a potom to cele pojde do kosa.

pralinka25
15. feb 2013

@zuzana92101 vobec sa nevzrusuj. ked jej robi lacnejsie a bola by super spokojna nespekulovala by nad zmenou. takato spekulantka ti nestoji za to lebo aj keby si u teba tu tortu dala robit ver ze by tolko prespekulovala a aj tak by nebola spokojna takze vobec ti nemusi byt luto. nech si trhne

dagmarmustafa
15. feb 2013

@jakelina
@zuzana92101 Dakujem.Moze byt,ze som korpus poliala stavou....a asi dost.Skusim nabuduce bez toho.Pod potah som dala maslovy krem-to bolo ok.Ste zlate!

pipka
15. feb 2013

nooooo babulky, na dnes mam padla...koonecne 😵 😵 😵

jakelina
15. feb 2013

@dagmarmustafa on je dost šťavnatý i tak ten krém, polévat nemusíš.

jakelina
15. feb 2013

@pipka krásné, taky budu dělat krtka s tou pastelkou a kytičky a nějaké jahůdky a hříbečky. 😉

pipka
15. feb 2013

@jakelina dakujem Majka, no uz sa teším na tvoj nadherny vytvor 😉
ja som mala poziadavku od oslavenkyne, ze tam musi byt krtko, stolicky a lentilkove kvietky 😅 😀 😀 tak som plnila zelanie 😉

pipka
15. feb 2013

inak som sa trafila, obe vazia uplne rovnako...3,9 kg

ja asi ani nedokazem spravit mensie torty 😅 😅 😅

adrika202
15. feb 2013

len tak pre nás ku kávičke 🙂

dada2007
15. feb 2013

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyy..................ja som mala KONTROLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
.
.
.
.
.
.
našu @pristela 😀 😀 😀 😀
ale nie......zlatíčko, prišla na kaféééééé 😉 😉 ....dostala som krásnu magnetku z Benátok 😵 😵 😵 aj perly mi žičla.....aj salko mi po ceste kupila.......och, to je dobrá duša............ved......teda.......inak by nedošla, ale potrebovala smartflex 😅 😅 😅 😅 😅

pristela
15. feb 2013

@dada2007 trdlo !!!!! ani nadavat na teba ted nemožem za ten smart 😝 este raz kujeeeeeeeeeeeeem , budem na teba mysliet celu noc ako ho budem obšahavat z kazdej strany 😀 😀 😀
@nika1985 no ja neviem ja ked robim slahackove tak maslo uz nedavam , nerobim falosne parizaky teraz som robila prvy krat a v tom recepte bolo roztopit to vsetko odstavit zo sporaku a hned do toho zamiesat to maslo , pak schladit na 12 hod

jakelina
15. feb 2013

@pipka no nádherný 😀 😀 😀 To nevím. 😝 😝

dada2007
15. feb 2013

@pristela 😵 😵 😵 😵 😵
šak sa mi ruky trááááááásli, ako som plnila pred tebou tortu 😅 😅 😅 😅

pristela
15. feb 2013

@dada2007 😀 😀 😀 😀 😀 no to ti isto uveriiiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!!

dada2007
15. feb 2013

@pristela 😵

bambula1307
15. feb 2013

@dm1 juuj tie tvoje torty su jedna basen..nadhera 😉