Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
15. feb 2013

@nika1985
@jakelina
@pipka ja mám taký pocit, že najväčším bohatstvom týchto tupcov je ich hlúposť a závisť ☹ , čo mne príde veľmi smutné ☹ ☹ ☹

jakelina
15. feb 2013

@lamps víš jak se to říká, na každou svini se vaří voda. Jestli je někdo nepřející, závidí a pomlouvá, tak je to smutné, ale člověk si musí myslet svoje 😒

jakelina
15. feb 2013

@lamps když mi někdo řekne, že peču za víkend i dva dorty, že to mám fajn, jak si přivydělám, tak kolikrát taky musím skousnout poznámku. Já jsem v práci, letím domů a vařím oběd, pak děláme něco s Matym do školy. U toho někdy šlehám korpus nebo peru a tak různě co je potřeba. Večer už mám dost, vykoupu malého, jsem ráda, že je po večeři a jde spát. Většinou ještě tak hodinu až dvě musím být u počítače a dodělat práci, co jsem nestihla v kanceláři. Pak sedím a jsem tak unavená, že nemám sílu jít ani do vany a musím ještě modelovat. Dělat nějaké kytičky nebo si obarvit alespoň marcipán atd. Pak je půlnoc a já ještě nachystám svačiny a v jednu jdu spát. Pak ráno po 6 budíček.
A to mi řekne nějaká známá, co má doma jedno dítě, bydlí v bytě. Vaří jí její mamka a ona by to nestihla, protože má strašně zlobivé dítě. To jí dvakrát denně spí dvě hodiny. Co jsem u ní byla, tak stála na balkoně a kouřila nebo seděla u počítače. 😝 😝 😝

lamps
15. feb 2013

@jakelina 😠 😠 😠 asi by sa mala s tebou na týždeň vymeniť 😀 😀 😀 chudera, možno by zmenila názor

jakelina
15. feb 2013

@lamps 😀 😀 když já to mám za chvilku ne?? 😀 😀 😀 Postavičky se dělají z formičky a co tam upéct nějaký korpus. To je hned 😀 😀

elienka
15. feb 2013

@jakelina tak tak máš to zachvílu, všetko z formičky, že sa nehambíš za to potom také peniaze pýtať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
15. feb 2013

@jakelina korpus kupis hotovy v Lidli, ne?........ 😉 😠 😝

jakelina
15. feb 2013

@elienka pššššššššššššššt, já to tajím 😀 😀 😀

jakelina
15. feb 2013

@aduskatt to jim taky neříkám 😀 😀 😀

lamps
15. feb 2013

@elienka 😀 😀 😀 😀 presne tak, si šikovná a hentaká chudera na teba nemá 😉

bambula1307
15. feb 2013

@lamps
@pipka dievcata veru pravdu mate, ludia su fakt blbi a nemaju sajnu..o cenach praci, energiach. Na mna tiez kamoska kukala, ze chcem 40e za 5kg vlacik..a to som nedala ani tych 10e za kg...za energiu davam len 1e..bo ani nemam sajnu kolko pri 1 torte miniem..tak len symbolicky.
No a teraz mi suseda volala pre vnucky dvojicky chce tortu vacsiu...a tej len za matarial robim..no minule som jej nepovedala , ze 18e bol len matarial..a asi som mala , bo si myslela, ze mi bohvie ako zaplatila ked mi dala 20e :((

Tiez byvam trocha prekvapena, ked zakaznici preberaju torty....a zda sa im vela. Pritom ked si mam ruky spinit tak aspon tych 15 e za velku tortu za pracu si pytam.. 😠

takze citim s vami..a tie vase nadherne tortuchy by ste mali aspon 15e za kg brat..bo to su umelecke diela. 🙂 😉

nika1985
15. feb 2013

@jakelina to ako ja tu mam jednu stale sa len stazuje na vikendy chodia maminke a ze ona by aj upliekla ale nakoniec chudiatko nema kde lebo ma iba klasika kuchynu asi mi mame z obyvacky spravenu kvoli mne a malu mi chodi stazit kazdy den niekto ale treba sa iba zasmiat
@lamps baby ved ake sme sikovne kolko toho stihame a mame super deti a to nam nikto nevezme nech si zavidia ich chyba mi mozme byt na seba hrde

lussy23
15. feb 2013

@luciahromadkova krásne
@dagmarmustafa krásne @monik83 nádherná
@dedenini nádherná
@eliska22 bombová @monik83 nádherná

lussy23
15. feb 2013

@adrika202
@dadka212
@ajka82
@mamina1978 nádherné tortičky dievčatá

lamps
15. feb 2013

@nika1985 Veronika, veď ja som na seba hrdá, sama sebe si hovorím, že som malá, ale šikovná 😀 😀 😀

lussy23
15. feb 2013

@jakelina krásne
@nika1985 krásne
@terqa krásne. tie dinosauri sú suprvové
@mysiatkoo nádherné. krásne postavičky robíte. kde ste sa to naučila?
@zuul nádherné

nika1985
15. feb 2013

@lamps to aj si a aka prijemna taky super den som s tebou zazila 🙂

lamps
15. feb 2013

@nika1985 jéééj, ďakujem veď aj mne bolo s tebou dobre. Len na tú kávu si zatiaľ neprišla 😉

brumka
15. feb 2013

@nika1985 ahoj ajasom len zaciatocnik s tortami peciem len rok ale na dieta sme sami s muzom a kuchynu mame velku ze len 1 clovek sa zmesti, na dlzku ma 1,5-2m a na sirku max meter a v atakej si musim vystacit

lussy23
15. feb 2013

@denisak77 ten sloník je nádherný
@tinamk krásne
@lydik krásna
@muffinka8 nádherný oslík

nika1985
15. feb 2013

@lamps jaj pridem neboj hadam to este stihnem kym sa nebudem kotulat len teraz sme riesili starky sa v PE stahovali tak sme lietali a co ti budem hovorit nemozem sa od malej odrthnut ale nejako to naplanujeme 😉 len aby bolo trosku teplejsie zoberiem tieto prisavky nech sa idu prechadzat na vah a ja pojdem k tebe

lamps
15. feb 2013

@nika1985 😀 😀 😀 kľudne príď aj s malou bude veselo, moje babule sa potešia

lussy23
15. feb 2013

@adrika202 krásnučké
@pipka krásnučké

@yamahafazer nádherné tortičky, tá poniková a šrekoková sú nádherné

tinamk
15. feb 2013

@mizulienka dakujem ale ja neviem mne sa moc nepodobal ale uz je odovzdany a boli spokojni tak som rada.. a pisali, ze chutila vyborne.. odomna chcu vsetci len tuto tortu http://anetagoesyummi.blogspot.sk/2009/12/nobl-... nie je to obycajna piskota nieco ine.. je velmi dobra z tejto stranky som uz robila aj ten cheescake s bielou cokoladou len som tam uz nedavala salko navrch a ta je uplne super..

lussy23
15. feb 2013

@1katuska73 krásna @mrka2 nádherná
@lucianas krásna

nika1985
15. feb 2013

@lamps dakujem 😉 urcite v dohladnej dobe teda dufam,ze ma neda na rizikove a nebudem trcat doma mame na plane ist do PE tak Ta velmi rada uvidim

tinamk
15. feb 2013

@sticker http://anetagoesyummi.blogspot.sk/2009/12/nobl-... je to tato torticka uz som pisala vyssie, ze to nie je klasicke pisk.cesto je dost tazke al. hutne.. neviem ako to popisat.. a dakujem aj za vsetky pacitka.. potesilo 🙂 🙂

lamps
15. feb 2013

@nika1985 teším sa. Máš problémy, keď sa bojíš, že pôjdeš na rizikové?

nika1985
15. feb 2013

@lamps tak aj pri malej som bola zatial mam iba bolesti a tak pri malej vsetko zacalo az v 11 tt tak dufam,ze teraz to prekonam aj bez nemocky a vsetkeho modlim sa tak sa tesime mala tu chyta brusko a babatkuje sa zatial teda klop klop.

lamps
15. feb 2013

@nika1985 juj, tak to veľmi držím palce, aby bolo všetko bez problémov