Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
16. feb 2013

@lokalistin
@denisak77
@maya30
@eliska22
@mizulienka
krásnučké dielka babenky
@mariann2 ten havo je nádherný

lussy23
16. feb 2013

@dida38 krásna

lussy23
16. feb 2013

Inak dnes o pol deviatej začínajú najlepšie slovenské torty. A budú robiť seriálový Panelák, Andyno Kraus objednal 🙂

lokalistin
16. feb 2013

@jakelina no boze to je trapas,ja som chodila upratovat jednemu dedovi jeho dcera ma dve vlastne deti,dve adoptovane a dve v opatere.Myslim,ze tie dve v opatere si asi tiez nechaju navzdy.Toho jedneho uz raz dali do rodiny, ale pri jednej navsteve zistili,ze maleho nejak tyraju tak ho zobrali nazad k sebe.
ten maly si tolko vytrpel,este ked bol babo ho vlastna matka prebodla velkym kuchynskym nozom nastastie netrafila nic dolezite pre zivot.Chcela ho zabit,bola to narkomanka a otec sedi v base.
Ja nechapem co sa to s tym dnesnym svetom deje,co sa z tych ludi stalo,tu uz fakt nic nieje sväte ☹

1zaza
16. feb 2013

@barborkam ja na 90% poťahujem s MMF, používam iba považský cukor, je najjemnejší a samozrejme preosievam.

florentina
16. feb 2013

@lamps no teda, je mi to mooooc líto. Moje story s hodinkami je jen taková blbost, znepříjemní to život, ale takové věci, které ovlivní chod celé rodiny...dokáže to dlouho bolet...je mi moc líto, že místo uznání a podpory okolí jsi se musela potýkat se závistí a malostí....hlavně, že máte teď doma zdravou holčičku, dětí není nikdy dost 😉 ...to jsou ty podstatné věci, nad to ostatní je potřeba se povznést, i když je to někdy hodně těžké.

eliska22
16. feb 2013

@barborkam ja používam len považský cukor práškový a ten ešte preosievam a umývam cukríky ak je na nich cukor a mmf mám krásnu hladkú 🙂 umývam aj tie americké napr. lebo som ich neumývala a potom som tam tiež mala také hrbolčeky 😉

florentina
16. feb 2013

@zuzana92101 písnu ti IP

1zaza
16. feb 2013

@zuzana92101 my staviame, tak už jedna "známa" mala poznámky, že z toriet!!!! Tak som jej patrične povedala, že staviame z tehál a nie z toriet. Torty mi zarobili nanajvýš tak na klučky v dome 😀, možno ani to nie

1zaza
16. feb 2013

@florentina my sme mali takú susedu, čo závidela aj nos medzi očami, nielen nám, ale vlastne všetkým, čo si niečo nové kúpili a tak. Stále striehla v okne. Tak raz si manžel požičal od mojich rodičov prázdne krabice od televízora, mikrovlnky a neviem už čoho, pekne ich poskladal a potom ich vynášal do bytu a ešte sa robil aké je to ťažké, ona v okne, no moje detičky mali hysterický záchvat smiechu. Samozrejme zase boli reči, že koľko už máme televízorov :D

zuzana92101
16. feb 2013

@1zaza krasne su, zlomeny kvietok ani vidiet nie je 😉 a Matko s Kubkom su uuplne nadherny, ako z rozpravky 😉

zuzana92101
16. feb 2013

@reruna ja som pridavala tu bordovu a potom bola krasna syta cervena 😉

zuzana92101
16. feb 2013

@reruna cim mensie cislo, tym silnejsi drotik 😉

lokalistin
16. feb 2013

@1zaza clovek sa s tym musi trochu zaoberat,aby zistil,ze z toriet sa zarobit neda. Ja ked sme este nepiekla,sme tortu nasmu malemu objednali bol to mcqueen zboznoval ho a este stale zboznuje. Torta stala 46€ vyzerala super ale mne sa to zdalo tiez moc.potom mi mamina povedala,ze co ona dovtedy davala piect uplne normalne nepotahovane torty ,klasicke maslove 😝 davala vsetok material a este platila 20€ tak som vedela,ze to je este dobra cena za toho mcqueena.Musim povedat,ze sme chceli puncovu,lebo my maslove moc nemusime,teda starki zjedia,ale mladi moc nie,ale, ze nerobi tak bola maslova az maslova.Chutovo bola desna,nikto ju nechcel jest,ale ako sa z nej maly tesil za to mi tie peniaze stali 😀 😀 😀

dadka212
16. feb 2013

ahojte moje včerajšie....

zuzana92101
16. feb 2013

@lussy23 😉 uz sa opicime po americanoch...dufam, ze nase budu mat aspon dobry kremik vo vnutri a nielen 10cm korpus a 0.5cm krem 😉

lucula73
16. feb 2013

@zuzana92101 Zuzka dík za odpoveď..........a ešte na dve šľahačky ide koľko čokolády a koľko mascarpone?nech to mám už všetko pokope 😉

sticker
16. feb 2013

@dadka212 Bože tá orchidea je..... no úžasná 😀 😀 Malé sa ma pýtali, či je živá 😅 😀 😝

zuzana92101
16. feb 2013

@1zaza 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 smejeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem saaaaaaaaaa, moje brucho. Som si to predstavila tu situaciu u nas, ako mm ide pred barakom a nosi takto krabice hore 😀. To by zase bolo reciiii, staci, ze odo mna vychadza stale niekto s tortovou krabicou :-P.

dadka212
16. feb 2013

@sticker jéj dakujem 😵

zuzana92101
16. feb 2013

@lucula73 na 2 slahacky, 2 cokolady (200g...moze ist aj viac, nech je viac cokoladova) a 2 mascarpone 😉, alebo ak maslo, tak 2 velke masla

sticker
16. feb 2013

@zuzana92101 Ahoj, prosím ťa pre úplných začiatočníkov... kedy sa tam dáva to mascarpone....? 😅 Ja som robila iba klasický parížsky - uvarila šľahačky s čokoládou a na druhý deň vyšľahala.... Ďakujem 🙂

zuzana92101
16. feb 2013

@dadka212 ja sa budem opakovat, ale ako to ty zvladas?? ja som mala minule 2poschodacku a hlavu Pooh a robila som to popri deckach cely den do 3 rana...fakt obdiv...pocuj, na com ficis ?? 😀, ja si davam len horku cokoladu 😝, tak asi musim pritvrdit 😉

zuzana92101
16. feb 2013

@sticker uz som to tu dnes pisala, ze uslaham trochu slahacku, nech je tuhsia a potom tam pridam mascarpone a slaham az do tuha, nech je pevny a hladky krem 😉

dadka212
16. feb 2013

@zuzana92101 jáááj bohužial na ničom 😅 ale ja mám decká v pohode, samostatné....keby som torty nerobila tak sa unudím, lebo oni ma nechcú pri sebe 😅

lucula73
16. feb 2013

@zuzana92101 ďakujeeeeeeeeeeem 🙂

sticker
16. feb 2013

@zuzana92101 Moc ďakujem.... Ja mám otvorené dve okná - túto tému od začiatku a potom aktuálnu stránku a tak čítam obe naraz.... Tak som to asi prehliadla 😅 Ešte raz vďaka 😉

kristinka.s
16. feb 2013

ahojte maminky, potrebovala by som poradit od skusenejsich 🙂 Min. rok som dcerke upiekla prvu potahovanu na narodky - jednoduchu gulatu s kvietkami. Tento rok by som chcela lienku - tiez nic svetoborne, ale predsa. Min. rok som si hmotu vyrobila z MMF a nafarbila klasickymi potrav. praskovymi farbami. No na lienku by som potrebovala cervenu a ciernu a neviem ako to nafarbit. Mam tam dat ten cervenej viac ako bola velmi cervena? a mate tip na ciernu prosim? Ako to zmiesat, ciernu farbiacu som este ani nevidela. Alebo si mam radsej kupit hotove potahovky? No nemam tusenie ake. Dakujem krasne za kazdu radu.

dadka212
16. feb 2013

@kristinka.s zlatko MMF nezafarbíš na tmavé farby a červenú a čiernu už vôbec, hmota sa ti začne drobiť.....treba kúpiť hotovú hmotu, najlepši je smartflex a extra gelove farby...

janula.h
16. feb 2013

ináč baby ja a závisť ☹ mňa natreli šéfovi,ževraj si cez pracovnú dobu vybavujem objednávky na torty ☹ kurníík veď ja si po tých dvoch materských ledva pamätám čo mám kúpiť nieto akú tortu,plnku a na kedy a komu robiť ☹ proste toto je hnus!!
ľudská závisť je zlááááááááááá oni si myslia že som v balíku 😀 veď poznáme nie? 😀, ale to že ja 4 dni zo 7 idem spať o pol 2 a oni spia už pri Súdnej sieni to nevidia mám na nich svoj výraz bohužiaľ nepublikovateľný 😝