Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
16. feb 2013

@daducha dokonaleeee v kazdom detaily 😉

iwulka23
16. feb 2013

Moj prvý Homer 🙂 na želanie...váha 3,2kg..plnka kokos+čučoriedky,..druhá je naša domáca 🙂 pre moje kuriatko k 2.rôčkom-váha neznáma 😀 ale cez 4-5kg mala 🙂 plnka kokos+černice,a krem z kinder čokoládiek 🙂

vlada111
16. feb 2013

@lifinka ale asi by som plakala večer do vankúša 😢

dm1
16. feb 2013

@elienka dakujem som sa ho obavala predsa cierne na bielom.... ale bolo pre svokru tak aj keby sa nepodarilo nic sa nedeje tak som to riskla. je to tento ja milujem stencils a najradsej by som mala vsetkyyyyyyyyyyyyy

http://www.formicky.sk/formicky/eshop/7-1-Stenc...

florentina
16. feb 2013

@dm1 nádherné všechny a ten mickymouse...ten je taaak sladký!

vlada111
16. feb 2013

@mizulienka ty kokso, a že ju vôbec napadlo robiť foto s takým akčným pozadím 😀

lokalistin
16. feb 2013

@dm1 Dani ty si jak ja,len jeden rozdiel je ja chcem tiez vsetko len ja moc nepeciem tak to nevyuzijem stencilov mam doma uz kopu ale este som pouzila len jeden aj to len farbou.Strasne sa toho bojim s tou cerou,ale vyzera to nadherne

vlada111
16. feb 2013

@daducha paráda

pristela
16. feb 2013

Holky tak pridavam nocne, vsetko je na nich z MMF okrem čisel a tiel tych zo spievankova 😝
ja uz vyoslavovanaa, prejedenaaa 😝 jaj super bolo 😀 mnam
a uuuzasne tortusky ste popiekliii 😵 😵 😵 😵

vlada111
16. feb 2013

@dm1 perfektne ti vyšiel. To máš ten žilkovač, čo medzi neho vložíš hmotu a stlačíš?

dm1
16. feb 2013

@lokalistin s tou cerou to mas daleko jednoduchsie ako s farbou to sa neda ani porovnat farba ti zachadza toto mas take tuhe huste pekne po troskach si to robis a ked ti to chyti na jednej strane ze mas kusok hotovy uz ti sablona drzi a nemusis si ju ani pridrziavat. neboj sa toho ozaj je to super len to treba skusit

dm1
16. feb 2013

@vlada111 dakujem ano taky mam. aj mne sa pacilo ako to otlacilo krasne vidiet zilky ale mohol byt aj mensi 😝 a asi to nesusim dobre moc sa mi ten tvar nepacil a aj ta stredova blbost :D mohla byt dlhsia

vlada111
16. feb 2013

@pristela si mala riadnu makačku, super.

vlada111
16. feb 2013

@dm1 Dani akože menší? Ibištek je veliký, takže máš ho akurát 😉 Nehodíš mi sem prosím nejaký link na ten žilkovač.

florentina
16. feb 2013

Tak jsem holky právě dokoukala slovenské tortičky na Jojce /jsem si je nahrála/....a to co na mě z toho pořadu hrozně trčelo bylo, že je na tom vidět, jak jsou ty dorty dělané jen pro ten pořad, jak na to nikdo z nich nebyl vybaven, připraven....ty fotky v profilu při představování výrobců...prostě normální dorty a pak tohle...nevěděli, zda to udrží ta konstrukce apod....jako myslím, že udělat takový slovenský pořad je super, ale přijde mi, že to jak se snažili udělat ho jako kopii toho amerického bylo tomu pořadu hrozně na škodu. Přesně jak tu zaznělo, nechat si udělat takový dort a pak oslava v pěti lidech v obýváku dva metry na dva...Jako ano, tak velké dorty jsou zajímavé z konstrukčního hlediska, ale prostě není to do našich podmínek, udělat poloviční, ale více si s tím vyhrát by bylo mnohem zajímavější. A co mě teda naprosto točilo...byl ten komentátor, měl podle mě úplně trapné komentáře. Jinak se ráda podívám i na další díl, protože dorty mě prostě baví 😀

vierka0
16. feb 2013

@pristela pozeram, ze robis z mmf, prosim ta, ako sa ti podarilo nafarbit na taku sytu hnedu alebo cervenu, bez toho, aby sa ti to rozpadlo ? 😕

lokalistin
16. feb 2013

@dm1 no ja som mala problem to drzat vtedy,ale fakt ja som chora s tymito vecami ja kupujem jak salena 😀

wera.g
16. feb 2013

@dm1 prenáááádhernéééé tortičky, a ten ibištek je úúúúžasný, prečo nepodarený? a ten stencil vyzerá úžasne 🙂

lokalistin
16. feb 2013

@pristela draha no nechcem ta nasr..,ale nezabudla si na psa a budu?

😀 😀 😀 ako inac super

vlada111
16. feb 2013

@dm1 ďakujeeeem. Aj celkom fajn cena 😉

pipka
16. feb 2013

@dm1 dani naaadhera 😵

simasa
16. feb 2013

@dm1 Danka, nádherné sú, najmä tá žltá sa mi páči 😵

dm1
16. feb 2013

@simasa dakujeeem no ona neni zlta 😀 je to tou bitter lemonkou tak take skor zeleno-zlte ziaryve moja oblubena gelovka 😎

pipka
16. feb 2013

@pristela ...no ale uuuzasne si nam zas napiekla 😎 na to, ze spievanke a zahrajkovi chyba pes Axel aj s budou... 😝 😀 moooze byt 😉

a ta kvietkova, tie kaly a ruze ... aaaaach! 😵 😵 😵

levandulka3
16. feb 2013

@lawli ďakujem, minitortičky som piekla v ráfiku 12 cm, 3x korpus, 2 x krém 😉

zuzana92101
17. feb 2013

Babulky, rano, ked sa pekne vyspinkate, tak vas tu bude cakat tato fotecka...neviete mi povedat, ako sa vola tato technika? Aby som si to vedela riadne pozriet na nete... Myslim, ze sa najskor bielkovou polevou urobi vzor, napr. listok a potom sa to rozotiera jemnym stetcom...hmm? Dakujeeeeeeeem. 🙂

lucka_o
17. feb 2013

@dm1 uzasne torty a kvety dokonale🙂

luciahromadkova
17. feb 2013

@zuzana92101 nedavno sme tu dievcata pisali - technika zdobenia potahovej hmoty ,, Billowing ´´, tak som to vlozila do temy 2, a teraz len okopirovala...
http://thejoyofcake.shutterfly.com/tutorials/4
http://cakesdecor.com/Justbakedcakes/blog/14
Video postup

https://www.youtube.com/watch?v=wV26z4UaEpI