Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
17. feb 2013

@mamina1978 krásnunká. Nechcem byť drzá, ale koľko sú tam u teba ochotní zaplatiť za túto tortu?

lokalistin
17. feb 2013

@zuzana92101 ja som robila z nej tie babiky a schody,tam som to vsetko natrela cokohmotou-uz neviem ako som to robila coko-med-cukrova voda tusim a teraz tu sovu som z nej tiez robila,ale tu som len potiahla a na to lepila tu hmotu tam to bolo jedno ci bude hrbolata
http://tortyodmamy.sme.sk/na-krstiny/zamok-na-k...
http://tortyodmamy.sme.sk/ostane-torty-pre-deti...

vecernicci
17. feb 2013

@lifinka ale máš takovou jistotu, že večer přijde a nebudeš na všechno úplně sama 😉

vecernicci
17. feb 2013

@mamina1978 nádherná 😵 😵 jsi šikulka 😉

dada2007
17. feb 2013

@mizulienka zlato, tebe to dlho varila tá šlahajda s čokynou??? aj sa ti podarilo ju normál vyšlahať? mne sa to stalo dnes :-P čo s tým? dá sa to použiť? alebo vyhodiť? 😕

mizulienka
17. feb 2013

@dada2007 ja to este mam v chladnicke, zajtra to vyslaham a dam na mafiny, poviem ti 😉
mne to vrelo mozno 5 minut plus minus 😀 😀

dada2007
17. feb 2013

@mizulienka ja neviem kolko....kým som bola na balkone.....dala dolu veci....potom som sa motala ešte....no fakt neviem.....kurna.....ale neprihorelo mi to, tak zajtra uvidíme obe 😀

bambula1307
17. feb 2013

@zuzana92101 ja som robila z burizonky vlacik tomas..tak som si to zrhuba uplacala do pozadovaneho tvaru potom nozom dotvarovala- orezala, ked stuhol . No a nerovnosti som potrela bielou cokoladou a ale da sa aj s kremom a potom potiahnut potahovkou. 😉

bambula1307
17. feb 2013

@mamina1978 wooow taaa je nadherna a teda riadna..velkaaa 😉

pralinka25
17. feb 2013

ahojte prekrasne ste popiekli zase. radost pozerat. milujem vikendy lebo sa tu zjavi tolko krasnych vytvorov 😵

pridavam aj ja svojho McQueena

lokalistin
17. feb 2013

@pralinka25 ten je super ja mam na sobotu,ale ja tie auta vobec neviem moji vyzeraju vselijak len nie ako auto 😝 ☹

bambula1307
17. feb 2013

@pralinka25 ten je super, prosim ta to si malovala na tu cervenu potahovku? vyzera to dobre..ja som este nemalovala na farebny podklad...preto sa pytam, ze by som skusila 😉

mima1311
17. feb 2013

@zuzana_1 ja som robila tak , ze 2 vanilkove pudingy som uvarila v pol litry mlieka , cast mlieka mozes nahradit uvarenou silnou kavou - pomer je na tebe aku silnu chut chces , , maslo som vymiesala s cukrom a pridala som uvareny vychladnuty puding , do hotoveho kremu mozes este primiesat trosku kavy - normalne pomletu - doda vonu aj chut 🙂

evala777
17. feb 2013

@patka6 ja som ju konkrétne kúpila na www.všetkoprepečenie.sk momentálne ju nemá v ponuke, ale bežne som kupovala aj v papiernictve 🙂

nika222
17. feb 2013

Baby prosím vas nemate nejake inšpiračky na tortu s vlakom najlepšie nejakým slovenským 🙂 Má to byt pre uja na 85, bol cely zivot rušňovodič 🙂 Ujo gúúfl má samé detské torty s vlacikom 🙂 vdakaaa

dadulka271
17. feb 2013

Ahojte skusam kvety a skusila som aj tucniaka viem ze tam maju byt biele doplnky a ma byt cierny ale zatial skusam len jednofarebne ruzicky si cvicim budem piect svadobnu tortu tak mi poradte ci su ok alebo treba cvicit dalej dakujeem 😀 inak vsetko je na prvy krat vyskusane nieje to bohviem ake 😒

timonko
17. feb 2013

Tortička pre moju Elinku k jej 3-tím narodeninám ... ľúbim ťa 🙂

bambula1307
17. feb 2013

@dadulka271 krasne ruze , podla mna mozes kludne dat..na torticku..aj tucniacik je fesak 😉

jenie123
17. feb 2013

@dada2007 @mizulienka baby aj ja som minule zabudla na slahacku, tiez som sa nejako zamotala a v pohode sa vyslahala.. ;););)

jenie123
17. feb 2013

@timonko krasnucka ;)

dadulka271
17. feb 2013

@bambula1307 dakujeem no budem este skusat dalej 😀

jakelina
17. feb 2013

@timonko krásná a malinké vše nej 😉

timonko
17. feb 2013

@jenie123 dakujem 😉

zuul
17. feb 2013

tak moja skolkarska na zajtra
coko+coko a jahody
svetly + karamelova + broskyne

8kg

simasa
17. feb 2013

@dadulka271 Ak mozem poradit - treba si najskor vyrobit stredovy kuzel a nan potom lepit lupienky (a tie mozu byt viac stensene) pozri si toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=6WK1vzqi0ts
jenie123
17. feb 2013

@jakelina prosim ta, ty si tu tusim pisala, ze robis karamelovy krem, ze si upalis karamel, zalejes smotanou a na druhy den vyslahas s maslom?

anibas
17. feb 2013

@nika222
http://www.vierau.com/search/label/Narodeninové...
http://www.vierau.com/search/label/Chalanské?up...

práve pozerám, že to neide otvoriť - pozri si kategóriu : chalanské a narodeninové

jakelina
17. feb 2013

@jenie123 ne já to upálím, zaleju šlehačkou, převařím a nechám vychladnout na pokojovou teplotu. Mezitím ušlehám máslo se salkem a to vychladlé tam jenom po lžičkách přidávám. Krásně se našlehá a nikdy se mi nesrazil. Musí mít vše stejnou teplotu.

jenie123
17. feb 2013

@jakelina jasne, uz rozumiem.. lebo som si nebola ista, aby sa nezrazil, radsej sa ta opytam.. 🙂)) ja som doteraz robila bez masla a na druhy den som vyslahala so salkom.. len teraz idem robit 3d prasiatko a bojim sa, aby bol dost pevny.. i ked nechcu moc maslovu plnku, tak neviem.. :(