Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
18. feb 2013

@alenv Nadherne vytienovaneeeee........ wauuuuuu....... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

blcha
18. feb 2013

baby potrebujem poradit dostala som asi svoju druhu zakazku len este neviem ci to mam zobrat je do do jednej velkej firmy pre sega a je polovnik a chcu neaku polovnicku panicka mi pisala na fb ale poslala fotku ktora nejde otvorit ze neaky diviak tak to neviem ci by som zvladla ale ak mate inspiracie na neake pekne polovnicke budem vam vdacna ja by som jej poslala foto ze co by som snad zvladla 😉

muffinka8
18. feb 2013

@blcha v časopise Torty snov je postup na diviaka 🙂 a ani sa mi nezdal zložitý

mamina1978
18. feb 2013

@lifinka Jeeeeej tesim sa s tebou , ze vam tatino konecne pride 😵 😵 😵 😵 😵 Neviem, ci by som ja take nieco zvladla. Mas moj obdiv 😵 😉 Prajem vela krasnych spolocnych dni ............... 😵 😵 😵

ajka82
18. feb 2013

@blcha presne to ma napadlo, co muffinka pisala...skus ci bude vidiet 😉

ajka82
18. feb 2013

😠 zas mi neotaca fotky 🙄 hadam nevadi

blcha
18. feb 2013

@ajka82
@muffinka8 baby ved ja ten casopis mam a a ni ma nenapadlo ze je to tam ja som ale tapa 😝
inak tam je pisane ze malujeme gelovymi farbamy rozriedenymi vodou? ja som myslela ze sa ma malovat praskovymi riedenymi alkoholom sak ta gelova mi potom zaschne?
joj a mam troska obavy sak som 3d este nerobila ale podla obrazkou to nevyzera zle bojim sa asi hlavne toho malovania ja som zatial malovala len ten hamburger co bolo celkom v pohode 😉

pristela
18. feb 2013

@zuzana92101 inak ja byt tebou tak dam radsej o tych 10€ viac a kupim si dve , bo ak by si chcela okolo torty tak jedna je zalostne malo, a dlho sa caka pokial ti to vytuhne ci ako to nazvat , aj tak je to super cena oproti tomu co dala Danka 😝

zuzana92101
18. feb 2013

@patka6 U nas naposledy aj muz skakal, aj ja, ako opice, buchali sme o zem (susedia museli mat radost...) a niiiic. Tahali sme ho von ako repku a niiic. Muz to uz vzdaval a ja som stale tvrdohlavo vravela, ze babam to ide von! musi ist aj toto, ved to nie je prilepene! Ale podarilo sa.
Mne to potom muz cele nareze na mensie kusky, tie dam naspat vo vedierka, aj do dvoch, lebo ked sa to rozkraja tak je samozrejme toho viac. Potom si uz len vytahujem podla potreby, pred pouzitim este nalamem na mensie kusky a spracovavam.
Ak mas chlapa doma, tak popros jeho, vzdy je to lepsie, ako sa s tym sama trapit...nech si aj on skusi, ake je to jednoduche 😉.

mamina1978
18. feb 2013

@pristela Nadherne torticky ...... 😵 😵 😵 😵 😵 vsetkyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 No urobila si mi dilemu, 😅 😅 😅 bo ja som nevedela, do ktorej kategorie v mojom pocitaci si mam ulozit tu tvoju prvu torticku 🙄 do kategorie krivych , ci do krabic !!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To mi nerooooob !!!!! 🙄 🙄 🙄

zuzana92101
18. feb 2013

@pristela hmm...premyslam a veru mudro vravis. Lebo to by som si musela predpripravovovat vopred, ak mi to oschne, bude sa to lamat... 😖 Len musim sa naseho pana sponzora popytat, ze ako sme na tom...ci dovoli :-P, uz teraz ale sipim, aka bude odpoved... 😒

@dm1 Dani, kolko to prosim ta v tom sugarveil tvrdne...ak robis krajku z toho prasku?

bambula1307
18. feb 2013

@kleopatris http://www.tortysnov.sk/recept/burizonova-hmota... das do googlu a najde ti viac odkazov, ja som sypala burizony od oka 😎

mamina1978
18. feb 2013

@1zaza , @zuzana92101 , @jenie123 , @jakelina , @lokalistin , @jaja555
Dakujeeeem moooc za krasne slova, to tak velmi potesilo 🙂

mamina1978
18. feb 2013

@lokalistin No mala byt kvetova a pestra, ziadna s ciernou , modrou a zelenou farbou. Tak myslim, ze farebna bola , aj ked to boli take pastelove , ale pestre farby . Lenze ja tym, ze som predtym nemala vyskusane ine kvety, tak mi ostali len ruze, co boli najschopnejsie z mojich kvetov 😒 😒 😒 😒 Chcela som dat hortenzie, no nechceli drzat na drotiku a potom sa mi ani moc nepozdavali , porobila som aj take male jemne kvietky no nakoniec som ich tam nedala a chcela som ranunkulus , no po tych nepodarenych hortenziach som bola tak znechutena 🙄 , ze sa mi to uz nechcelo. Tak preto len ruze. Neskor ti pofotim moje nepodarky 😅

dm1
18. feb 2013

@zuzana92101 zalezi od teploty a vlhkosti v byte vacsinou cez noc. ono nechces ozaj radsej tie magic decor? lebo tato sugarveil je dost vysoka okolo torty a na tych druhych mas za 42e tusim 2x2 vzory len nie take vysoke. mozrm ti pozriet vvysku hotovych krajok

nika1985
18. feb 2013

tak vcera som slahala parizsku slahacku dakujem vam velmi pekne za rady vysla super dneska sme skusali v torticke a je vazne dobra este raz vam vsetkym dakujem specialne @lamps si zlaticko. Este by som sa chcela spytat ked budem robit poschodacku a dole dam parizsku s bananmi a hore pribinak s jahodami jasne ze to vystuzim slamkami udrzi mi to?

nika1985
18. feb 2013

@mamina1978 dakujem velmi pekne

blcha
18. feb 2013

baby inak viete co som ja spravila som tu svoju krivutortu zabudla vystuzit a ten spody korpus sa mi rozpadal uz ked som to robila lebo som mala aj taku redsiu plnku tak sa mi to troska prepadlo ale sak vydrzala do oslavy a chutila super tu je fotecky torticky v akcii aj s mojou malickostou a je vidno ze uz je troska rozcapena 😀 😀 😀

patka6
18. feb 2013

dakujem vam zienky🙂 nakoniec sa to podarilo nejak 🙂 a to je moj prvy macko v zivote a moja prva skusenost v zivote s marcipanom 🙂 na dcerkinu torticku 🙂

nika1985
18. feb 2013

@blcha dodatocne vsetko najlepsie 😉

mamina1978
18. feb 2013

@vlada111 Dakujem , samozreme , nie si drza 😀 no na tuto otazku sa tazko odpoveda ☹ Doteraz som si pytala priblizne cca 10 € za kilo podobne ako aj vy ..... a dostavala som vzdy aj tringelty od 15 - 35 € . Dokonca jeden velmi dobry pracovnik od mojho mm , co si objednal tortu na 1. vyrocie sobasa, taka biela s ruzovou sandalkou a ruzami mala 3,4 kil ,povedala som ze chcem 35 € a on na to, ze ci som normalna, ze to je urcite hodnotnejsie a vtisol mi 100€ ruky , tak som mu 50 € vtisla naspät, ze to nemozem, nieje to majetny clovek a napriek tomu chcel mi zaplatit moju niekolko hodinovu namahu. Tak preto som to nezobrala. No a pri tejto poschodovke som s takou reakciou neratala. Na vzhlad ju ohodnotila, ze no pekna je ,a co je dlzna...... Tak ja som chcela od nich len za material, lebo jej manzel nam tiez pomahal , ked sme strechu davali na dome a nechcel okrem jedla a pitia nic....... A ja na to , ze tak 55 € , a ona, ze tak to je dobra cena pre znamych za material aj pracu .......... no ja hned na to, ze to je len za material, nechcem za pracu nic , lebo sme si navzajom pomahali. No neviem kto z nas dvoch bol viac zaskoceny, ona alebo ja. S vaznou tvarou mi dala 70 € a povedala, ze tak aspon nejaky tringelt k tomu mi chce predsa len dat. 😒 Moc vdacne sa vsak pri tom netvarila.😒 Cely vikend som mala z toho depky az mi do placu bolo, aby si o mne nemysleli, ze na nich chcem zarabat. Ja som si len suroviny zratala, ved mala vyse 9 kg !, tak to podla mna nebolo vela ☹ A myslim , ze aj na vhlad bola ok.
No ked som videla laiky od vas , tak sa mi nalada trochu zdvihla, ze sa aspon vam tak paci. To velmi potesilo a povzbudilo. Dakujem vam koceny vsetkym 😵 😵 😵 😵 Som velmi rada , ze vas mam 😵 😵 😵 😵
Este mi zatial ani podlozku nevratili, tak som zvedava, co povedia na chut. Moje deti vylizali misku a hned som musela pre nich robit pribinacika s marakujovou marmeladou. Isli za za tym zadrhnut. Tak som im urobila len taku obycajnu torticku. Tak dufam, ze tym znamym aspon chutila 😒

mamina1978
18. feb 2013

@vecernicci , @bambula1307 dakujeeeem dievcata, zlatunke steeeeee 😵 😵 😵 😵

lucula73
18. feb 2013

@dada2007 aj mne dnes prišli tri vedrá 😀 ,muž mi volal,že ten pánko mu vraví,že dnes nič iné nerozváža,len vedrá 😀 ,z jedneho zdroja 🙂

zuzana92101
18. feb 2013

@nika1985 ak robis poschodovu, ja by som do tej parizskej dala maslo, aby to drzalo. Stuzovace moc nepouzivam, tak neviem poradit ako je to v tom pripade. A co kebyze das dolu pribinak a hore parizan? To by potom islo...ja som tak robila poschodovu a drzalo skvele 😉

dada2007
18. feb 2013

@lucula73 😀 😀 😀

lamps
18. feb 2013

@nika1985 jooooj, to som rada, že sa parížsky krém podaril 😅 😅 😅 😅. A ja by som asi radšej dala do spodného poschodia pribinák a do vrchného parížsky krém 😅

ve2
18. feb 2013

@mamina1978 Ďakujem sestrička 😉 😅