Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
18. feb 2013

@pristela
@ajka82
@blcha babulky dakujem akurat som prisla z nakupy slahacky nakupene tak dam aj spajdle do slamiek nech mam lepsi spanok. 😉

bambula1307
18. feb 2013

@mishulle
@pristela zienky ja tak bezne peciem, ze jeden den korpusy upeciem ked den odlezia lepsie sa s nimi robi..nemrvia sa mi. druhy den plnim..ak stihnem potahujem..a treti den dokoncujem..nikdy sa mi nic nepokazilo a boli dokonale stuhnute... A pri tych mojich detuchoch sa mi inak ani neda robit.

Ja mam vonku taku sopku a v nej 3 chladnicky..take starsie 2 su take tie ruske ..so sirokymi polickami a jedna je napol s mrazakom..vzuzivam len ked na svady peciem..a to nieje casto. 😉

mishulle
18. feb 2013

@vecernicci děkuju ten mám a spoustu obrázků ze všech stran, jen musim nějak vypilovat poměr stran, aby to nějak vypadalo

mishulle
18. feb 2013

@bambula1307 a kdy jíte, 4. den?

mishulle
18. feb 2013

@pristela tu jsem přesně myslela 😉

bambula1307
18. feb 2013

@sisix ja pouzivam figaro ,alebo orion na varenie alebo aj z rakuska 40 percentnu. Dobra je aj z lidla 52percentna..mozes si aj v cukraskom shope kupit....co ti viac vyhovuje 😉

bambula1307
18. feb 2013

@mishulle jojo cely tyzden vacsinou..bo v jeden den nezjeme 😉

sisix
18. feb 2013

@bambula1307 a to pouzijes jen cokoladu? Nedavas do toho smetanu nebo nekdo dava tuk? Ja bych rada, aby mi krajeni nepraskala.

mishulle
18. feb 2013

@sisix a děláš máslovo pudinkový krémy?

mishulle
18. feb 2013

@bambula1307 a děláš máslovo pudinkový krémy

sisix
18. feb 2013

@mishulle delala jsem.

mishulle
18. feb 2013

@sisix promiň to nebylo tobě, klikla jsem na špatný jméno 😉

sisix
18. feb 2013

@mishulle v poho.

bambula1307
18. feb 2013

@sisix ja davam tuk 100 percentny,..ked chces aby nepraskala pri krajani namacaj noz do viacej vody...ja si vzdy zohrejem v konvici. Ked budes krajat..nerez hned dospodu,ale prechadzaj nozom viac krat po tom istom mieste, vzdy si noz namoc do vody ... noz sa ti sam pretopi cez cokoladu...tak sa kraja v cukrarni 😉

bambula1307
18. feb 2013

@mishulle ano aj ..rozne

sisix
18. feb 2013

@bambula1307 jj fintu s nozem znam. Me jde spis o tu konzistenci. Hajek ma dortiky, myslim kubansky se jmenuje(slejacka, banam) a nahore je takova cokoladova poleva. TAk tu bych chtela. 🙂

mishulle
18. feb 2013

@bambula1307 a vpohodě ten týden vydrží? moc by mi pomohlo, dělat to fakt průběžně

bambula1307
18. feb 2013

@sisix jo tak to neviem aku tam dava...ked chces abz ti netopila slahacku na vrchu torty..nesmies polievat horucou..ine ti neporadim..mozno ak ma niekto recept na doma robenuu cokinu, cukor kakao..a tak

lamps
18. feb 2013

@nika1985 ale neboj, on udrží aj pribinák. Ja keď robím parížsky krém, tak je taký tuhý, že niekedy mám problém roztrieť ho a keď tortu vystužíš, tak určite udrží aj pribinák. To vrchné poschodie má byť nejaké veľké?

bambula1307
18. feb 2013

@mishulle ano v pohode..ved co myslite ako to robia v cukrarni..tak, tak ked je to v chlade nepokazi sa to..urco nie 5-6 dni ok

ivkaivka
18. feb 2013

ahojte, potrebovala by som poradiť, chcem robiť takúto tortu, ako urobiť prostriedok? je potrebné to nejako rozmerať??? vdaka za každú radu + kde by som našla šablonu na botasku Nike?????

mishulle
18. feb 2013

@bambula1307 děkuju

mishulle
18. feb 2013

@ivkaivka pomicí kráječe na jabka, někde to mám, du hledat

pristela
18. feb 2013

@sisix to je isto šlahackova smotana a v nej cokolada , ja tak robim na pernik , mnam , len nepamatam pomer ale ked si das do googlu čokoládova poleva šlahackova smotana najde ti ju

ivkaivka
18. feb 2013

@mishulle dakujem, aký krájač na jablka??? ja krájam nožom 😒

wera.g
18. feb 2013

@ivkaivka myslíš ten roztrhnutý stred? ja som to robila tak, že som najprv na vychladenú nepotianutú tortu dala vyvaľkaný kruh poťahovky o niečo väčší než diera ktorú chcem spraviť, na to som si vystrihla papier na pečenie, položila a na to normálne klasicky potiahla, a rozrezala na 8 rovnakých častí, prehla ich a opatrne vytiahla papier na pečenie 🙂

mishulle
18. feb 2013

hledám, tď to nemůžu najít, takový kulatý, co rovnou vypichuje jádřinec a krájí jabko na měsíčky

anibas
18. feb 2013

@ivkaivka pozri si postupy na torty snov - volá sa to rozstrapkaná torta 😉

bambula1307
18. feb 2013

@pristela jo ganas..to som minule googlila ..ze sa tym aj bombony plnia a aj v americkych tortach to pouzivali na plnenie ..si pamatam