Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
19. feb 2013

@ajka82
@mamina1978
to je dobry napad, naplnit len raz a nech je to radsej vacsie, aby aj branky ukazali aj futbalisti, nech to nie je nasackovane na sebe 😉 suhlasim s maminou 🙂

zuzana92101
19. feb 2013

@dadka212 odhalila si tajomstvo bratov cukrarov a tortoveho Justina...Dadiiii, uz nebudu jedini na Slovensku! 😀 😀 😝 😝

blcha
19. feb 2013

baby ja mam dilemu ci mam tu objednavku prijat na toho diviaka este som taku 3d tortu nerobila tak sa bojim ci to zvladnem co myslite mam ci nemam ? ja sama neviem ja si myslim ze to dam ale co ako nie co ak sa nepodari co potom? ide to pre sefa dost velkej firmy nieje to len tak tu pre susedu 😉 a tuto tortu mi poslali ze takto by to moho vyzerat a v tom casopise torty snov je teraz navod na diviaka tak by som tak podla toho isla tak ja fakt neviem bojim sa je to predsa len moja druha zakazka tak neviem aj ked je to vyzva chcela by som to skusit 😉

dada2007
19. feb 2013

@dadka212 žena, to je strašidelnééééééééééééééééééééé 😲 😝 😅

ajka82
19. feb 2013

@blcha zvladnes, ja som sa tiez bala prasata a povedlo se 😉

vlada111
19. feb 2013

@ivkaivka dakujem pekne, ono je to asi o tvarovaní 😉

mizulienka
19. feb 2013

@dadka212 Dani dakujem, takze si davala 4 platy na seba pri tom vlaciku? lebo on je dost vysoky, ach jaaj, ja mam uz bolenie brucha z toho, tie 3D torty na moju fantaziu velky zaberak 😕

zuzana92101
19. feb 2013

@blcha neboj sa toho, vacsinou, ked su obavy, tak to nakoniec dobre vystreli a je z toho pekna torticka. Len smelo do toho. Mas fotopostop, drz sa toho 😉 a potom nam sem posles take prasa, ze sa budeme zalizovat. 😝

zuzana92101
19. feb 2013

@dadka212 teraz som dopozerala to babo...krasne to spravila, ako zive...len ja by som musela mat zakryte tie oci stale, lebo by som sa ich bala a v noci by ma chodili strasit 😕

blcha
19. feb 2013

baby tak ja jej to teda potvrdim chu to na buduci stvrtok dovtedy sa mi bude asi o prasiatkach aj snivat a idem vsetko studovat na nete 😉

dadka212
19. feb 2013

@mizulienka ano 4 pláty ale išla tam pribináčiková plnka a do druhého mascarpone, tých dávam viac, takže to vláčik nadvihlo do výšky....ja som sa toho hrozne bála, ale nakoniec boli spokojní....musela som aj pozerať na to,že nemôže byť moc vysoký a úzky aby vydržal cestu, a oni si ešte vyrobili do chladničky do auta takú konštrukciu poschodovú, že dolu jeden vláčik hore druhý 😅 čiže aj na to som musela pozerať musel byť na výšku aj šírku taký aby sa tam vopchal 😝 viezli to až do prešova tuším....
@dada2007 hrozne že? ja nechápem, že si to niekto kúpi, by som sa cítila úplne zle vo svojom dome s takým niečím 😅

mamina1978
19. feb 2013

@vlada111 Neskusala 😒 , lebo mi tu znamy radili, ze cerstva by nebola dobra v plnke, vraj taka mdla...... 😒 Tak som radsej hladala kompotovu verziu, no taku som nedostala. Len dzusiky mali u nas a tuto marmeladu.

dadka212
19. feb 2013

@zuzana92101 no šak to, ja som hrozný posera, sa bojím každého šuchnutia a nie keby som mala doma niečo čo má také oči ozajstnéé 😅

blcha
19. feb 2013

@ajka82 chcem sa ta spytat ked si robila to prasa tak si pisala ze si robila mramorak s 8 vajec vo forme 25x35 a to s robila viac tych platov ? ci na celu tortu ti stacilo cesto len s tych 8 vajec? asi sa pytam ako pako ale sak musim to neako vymysliet to prasa moje 😉 😉

ajka82
19. feb 2013

len tuto jednu davku a rozrezala 😉

zuul
19. feb 2013

@dadka212 prosim ta ked robis tu velku lienku, z akej formy ju robis? z ikey misky velkej? dakujem ti.

alexandrakocikova
19. feb 2013

@dadka212 dakujem 🙂 šak aj mne tá klasická nechutila....práve preto som prosila o radu.

dadka212
19. feb 2013

@zuul ja nemám ikea velkú misku, ja to robím v takej klasickej priemer je 24 v domácich potrebách som ju kupovala

zuul
19. feb 2013

@dadka212 dakujem. pojdem do ikey pre misku (mam len mensiu)
narodeninky moje babule sa blizia 😀 ak sa nenahnevas bude tvoja lienka.

mimcak
19. feb 2013

@blcha ved vyskúšaj a uvidíš. ja ked som robila svoju prvu 3D bager dopadol nad moje očakávania,ale povedala som ,že už nikdy viac. 😝 ako som pri tom nadávala, no porušila som to ,lebo už minulý týždeň som robila torzo ženy a čaká ma dalšia 3D. Musíš si všetko rozpočítať ked zrezávaš a potom formuješ.

blcha
19. feb 2013

@ajka82 ok dik nech mam lepsi prehlad o tom ake to bude velke a teda tazke uvidim co napise pani ze ake by to asi chcela velke 😉

dadka212
19. feb 2013

@zuul ale čo si? ja sa teším 😵 😵

zuul
19. feb 2013

@dadka212 pridam fotku ako sa tesila, ona je lienkova balerinka 😀

dadka212
19. feb 2013

@zuul 😀 😀 paráda, moja je "ružova mamina" tak ju teraz musíme volať inak nereaguje 😅

blcha
19. feb 2013

@mimcak ved keby to bolo len pre nas tak idem skusim bez problemov ale takto sa toho troska bojim no ale co uvidime ci sa podari snad ano 😉 aj sa bojim torska toho malovania to prasa je cierne mozem to normalne malovat ciernou gelovkou? zachne to potom???
a myslite ze by som to mala potiahnut len bielou a potom to zamalujem? ja rozmyslam ze by som si zarobila hnede mmf a potom to domalovala ciernou to bude asi rozumnejsie ze? ty kokos ja budem mat teraz tolko otazok ze ma odtialto aj vymazete 😀 😀 😀 😀 😀

mia114
19. feb 2013

@dm1 dakuejm za radu 😉 skusim to teda, kedze nikto u nas uz nechche potahovku jest a vzdy ju vsetci vyhadzujeme tak chcem robit cokoladovu tortu tak snad z enj nieco bude.
inac vsetci ste napiekli neskutocne krasne torticky, kedye som dlho nepila nemam to vsetko kedy precitat ☹ ja som teraz daka chora a aj malu ma choru a este k tomu do prace musim, tak je to des, A to tento tyzdem mam dve torty,zase robim monster hig, ja tie monsterky voobec nemusim. Vcera som sa s postavickou na nu mordovala cely den.

mamina1978
19. feb 2013

@lokalistin Tak ako som ti slubila, odfotila som ti tie kvietky , ktore sa na tu moju tortu nedostali........ A ako som uz spominala, na ranunkulus som nenabrala ani odvahu 😒
@pristela ale aj ostatne proficky na kvety, poradte mi prosim ako tu hortenziu vylepsit 😒 mne pripada, taka moc vykrojena 😒
A asi polovicu som musela na druhy den znova lepit dokopy, lebo mi popadali 😝 Mala si pravdu pristelka 😝
A mam tam aj v gulicke hacik z drotika 😒 tak neviem preco mi to nejde. Ved na niektorych tortickach vyzeraju tie hortenzie tak jemnucko 😵 A ja by som sa ich chcela moooooc velmi naucit robit 😕 😔
Za akukolvek pripomienku a radu vam vsetkym vopred dakujem 😉 🙂

mizulienka
19. feb 2013

@dadka212 dakujem, no snad to zvladnem, ty si to asi robila iba tak podla fantazie, nemala si ziadny postup ze?

dada2007
19. feb 2013

@mamina1978 ja teda hortenzie na drôtiku neviem/nerobila som zatial......a už voooooobec nemám právo radiť....ale nemá to byť eeeešte viac tenšie? tá hmota? že vyvalkať na tenšie?

dadka212
19. feb 2013

@mizulienka no veru som nemala postup podla obrázkov som robila