Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1288
24. feb 2013

@jakelina mozem dat pod to dzem alebo nutelu?..dakujem velmi pekne za radu

jakelina
24. feb 2013

@nika1288 to ti nevyhladí dort do hladka, džem ani nutela neztuhnou v lednici úplně do tuha. Mělo by tam být to máslo, které ti zatuhne a vyrovná všechny ty nerovnosti.

nika1288
24. feb 2013

@jakelina chapem..a ako robis to maslo?

mysiatkoo
24. feb 2013

@florentina dakujeem ;)
@alexandrakocikova @vlada111 @zuul baby ja som to nasla na strankax tortysnov tuto : http://www.tortysnov.sk/kurz-kvetov-v-bratislave-
@cabalkova o CR nemam ziadny prehlad 😒

a dakujem za vsetky povzbudive pacitka 🙂

@sisix netusim, nestihala som pohladat zatial... ale predpokladam, ze na webe sa nieco v tutorialox bude dat najst...

eliska22
24. feb 2013

@dm1 na tie električky som aj ja hovorila, že robila ich sama a boli oveľa oveľa krajšie a prepracovanejšie ako tie ostatné .....

timotejkabrejkova
24. feb 2013

Moja včerajšia rýchlovka pre svokru k meninám.

mysiatkoo
24. feb 2013

jo a este jeden tip, co sa mi pacil.... mozno pre skusenejsie je to samozrejmost, no ja som bola prekvapena a velmi sa mi pozdavalo dat solamyl do silonky a s tym si prasit.... dava to jemnu a rovnomernu vrstvu 😉

nelly75
24. feb 2013

@lucula73 vážila 4,3 kg a na dlžku bola 37 cm, korpusy som piekla v klasických obdlžnikových plechoch.

levandulka3
24. feb 2013

@mizulienka dakujem ja som zatiaľ žiadny kurz neabsolvovala všetko som sa naučila iba na nete najmä youtube

79zuzana
24. feb 2013

@zuul gitara mala 50 cm ale vahu neviem. Zabudla som odvazit 😉 Struny boli zo striebornych floristickych drotikov. Drzim ti pri nej palce.

jakelina
24. feb 2013

@nika1288 máslo šlehám s cukrem a třeba kakao a je to. Pokud máš drobečky z korpusu, tak tam můžeš přidat.

libela
24. feb 2013

@mysiatkoo waw...

mizulienka
24. feb 2013

baby ja som truba, akurat som isla, ze idem umyt chladnicku, co mam na torty a v tom dolnom sufliku som maa este slahacku s coko uvarenu, ja som na to uplne zabudla, to som si robila do rezervy, keby som mala malo do torty...robila som ju v stredu, ci stvrtok, tak nejak...uz to asi mozem iba vyhodit, ze? ci bude este oki mysliste? 😕 😕 😕 😕

zklimekova
24. feb 2013

kniha ( ...nie modlitebná ...ako niekto u mňa doma povedal :D )...snáď to je poznať , nafotené nafihu, narýchlo :( prišli pre ňu skor ako mali ...3,1kg svetlý korpus, jogurtová plnka s jahodami

maya30
24. feb 2013

@mia114 ak ti mozem poradit aj ja tak prave dnes robim puncove rezy so zalievkou ako vravi @vlada111 a je uplne fantasticka, najlepsia aku som robila a recept mam odtialto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35740

zuzana92101
24. feb 2013

mne sa vcera tiez ta elektricka pacila najviac a bolo vidiet, ze je to jej hobby, lebo sa s tym krasne vyhrala. No ale tie 2 torty z cukrarenskych vyrobni...no teda poviem vam, nic moc. Ak by som si mala vybrat z tychto troch ludi, kto mi bude robit tortu na narodky, tak ta akoze naprofesionalka. 🙂 Krasna, cista robotka. Radost sa pozerat. Ku Kanade sa radsej ani nebudem vyjadrovat...:-P.

mizulienka
24. feb 2013

baby, tu su rozne postupy na kvety, mozno niekomu staci robit podla videa a nauci sa, mne nie 😕 😕

http://www.facebook.com/groups/cakelandia/doc/3...

zuzana92101
24. feb 2013

@mizulienka ved vyslahaj a uvidis aku to bude mat chut, ci to uz bude kyselkave, alebo ok. Ak to nespotrebujes uz do torty, tak aspon vam do zakusku na nedelu 😉

mizulienka
24. feb 2013

@zuzana92101 dakujem vyuskusam, to iba pre nas som chcela roladu s broskynami..

baby nemate nejaky osvedceny recept na roladu?

inac mne sa tiez ta elektricka najviac pacila, do detailov prepracovane, take, ze som mala normalne aj chut dat si kusok....co sa neda povedat o tych druhych dvoch...ked som videla ako to robia, tak som mala az taky blby pocit, ze to je take, ze neciste, alebo co 😕 😕 😕
a to prepracovanie, ta canada akoze nic moc a ten stromcek, tiez nicim vynimocny....ale v uputavkach som videla, ze ludvik bude aj v dalsje casti.

mizulienka
24. feb 2013

@zklimekova krasna 😉
ako prosim robis tu jogurtovu plnku? dakujem

levandulka3
24. feb 2013

@lamps prekrásne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tie tvoje zvieratká sú ako živé

florentina
24. feb 2013

@dm1 naprosto souhlasím...tramvaje super, strom se mi nelíbil, ale ty rozzářená dětská očka byla boží a nejvíc mě dostala ta Kanada, ovšem v negativním slova smyslu. Nejen tím, jak to nakonec vypadalo, přišlo mi to hrozně zmatlané a hlavně ty detaily - např. jak ten list byl obarven jen z vrchu a pod., ale hlavně tím, jak to vyráběli. Přišlo mi to naprosto neprofesionální, nejdřív to vypadalo, že ta paní tam je pomocnice toho pána, ale pak se jí několikrát ptal jak na to...takže jsem nabyla dojmu, že on o tom toho tedy moc neví. Nevím, nechci nikomu křivdit, ale přišlo mi, že se v tom hrozně plácají.

@79zuzana mě se těch 30e nezdá moc, nevím tedy jak se u vás pohybují ostatní ceny oproti těm našim, ale řekla bych že spíš nahoru než dolů a jako mě by i těch 30e u nás přišlo odpovídajích vzhledem k času stráveném na dortu, ale to myslím, že už bych nedostala.

simasa
24. feb 2013

Ahojte,
pridávam jednu "záživnú" 😀

mizulienka
24. feb 2013

@zuul mne to pride ako stretnutie pre zaciatocnikov, ale cena nie je vysoka, tak mozno tak skocim 😉

mimcak
24. feb 2013

@wera.g ahoj ten tank je super a jasné,že aj ostatné .Prosím ťa ako si dosiahla taku maskačovu farbu na ten tank?

pristela
24. feb 2013

@levandulka3 nie nemám , ked si vsimnes nieje to nastriekane na "jemno" , striekala som takym ..rozprašovačom by sa to dalo nazvať , mna airbush nejako moc neláka , teda keby mam penazi ako pliev tak ano , ale takto..mam problem nasporit na mixer ktory nutne potrebujem . A tiez sa mi nepacia take "masovky" teraz ked pozeram skoro kazda torta je nim striekana 😝

79zuzana
24. feb 2013

Dievcata, dakujem za vsetky lajky, stale ma to tak prijemne povzbudi. Musim povedat, ze torty ktore sem davate daleko prevysuju vsetky co su v tych anglickych casopisoch, ktore si kupujem na inspiraciu. Muz sa ma uz pytal naco ich kupujem, ked si aj tak ukladam skoro vsetky vase tortuse 😉

mizulienka
24. feb 2013

@pristela prosim ta, mohla by si mi este raz hodit ten link na tvoj mixer, tu ETA, uvazujem, zeby som si ho aj ja kupila, dakujem 😉 😵