Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
24. feb 2013

@njonja krásná

macamac
24. feb 2013

@maya30 fakt? tak čo sa podceňuješ dievča?? sú úžasné!!! 😵 obidve 😉

maya30
24. feb 2013

a este jedna dnesna, taka nenarocna 🙂

maya30
24. feb 2013

@macamac to je choroba 😀 ja nie som skoro nikdy spokojna 😝

dm1
24. feb 2013

@alexandrakocikova pozor na vyjadrenia 😉 my to robime len ako hobby pre priatelov a blizkych 😉 🤐

simasa
24. feb 2013

@levandulka3
@sticker
Ďakujem baby, tie ikonky sú vyrezané skalpelom a domaľované - buď štetcom, alebo keď je to moc drobné, tak si pomáham špajdlou. Písmená sú vyrobené klasika abecedou, iba čas je namaľovaný.

lamps
24. feb 2013

@levandulka3 ďakujem 😅 😅 😅 😅

Sladulienky všetkým ďakujem za páči sa mi a milé komentáriky k mojim tortuškám, pridávam foto z dnešnej oslavy a popri oslave som stihla upiecť aj pagáčiky 😅

lamps
24. feb 2013

@bambula1307 tá radosť v ich očkách je na nezaplatenie, Veronka chodila každú chvíľu do chladničky pozerať tortu a povedala, že sa veľmi teší, že má tortičku a má lepšiu náladu, láska moja od včerajšku má teplotu.

simasa
24. feb 2013

@lamps Nádhera 😵 a kočkám všetko najlepšie 🙂

simasa
24. feb 2013

@lamps jááj ☹ tak aj skoré uzdravenie

lucula73
24. feb 2013

@lamps krásne bambulky,...........a všetko najlepšie prajem 🙂

aduskatt
24. feb 2013

@lamps krasne torticky aj babulky🙂) liecte sa

lencza
24. feb 2013

nikdo mi neporadí?

jakelina
24. feb 2013

@lencza a co jsi se ptala, nevšimla jsem si

lamps
24. feb 2013

@aduskatt
@lucula73
@simasa ďakujem, odovzdám 😅 😅 😅

simasa
24. feb 2013

@mamina1978 Myslíš túto tortu? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=38640027...
Ak túto, tak tam nie je teal, to je taká tmavo modrá, ktorú miešam z modrej, čiernej a fialovej.

jakelina
24. feb 2013

@lamps ty tvoje kočenky jsou sladké. 😉

lucula73
24. feb 2013

@lencza ak si dnes plnila,tak si myslím,že do tej stredy vydrží vpohode...............baby tu písali,že takých 5 dní určite...........hlavne si pozri ak máš krabičku,dokedy je záruka šľahačky a tvarohu..........potom by v chladničke nemal byť problém.....len aby ju oni potom nepapali týždeň 😝 🙂 🙂

lucula73
24. feb 2013

@lamps a aké pagáčiky si robila?vyzerajú suprovo 🙂

lamps
24. feb 2013

@lucula73 oni aj suprovo chutia 😀 😀 😀 , tu je recept: 2 šálky hl. múky, 2 šálky polohr. múky, 2 šálky postrúhaných zemiakov uvarených pod šupou, 1 nie celkom plná šálka oleja, 3 čl soli, kvások z 1/2 dcl mlieka
Vymiešať na hladké cesto, nechať vykysnúť a upiecť

lucula73
24. feb 2013

@lamps opísané,vyskúšam niekedy,ďakujeeem. 😉

dm1
24. feb 2013

@florentina co cim drzi pohromade?

lencza
24. feb 2013

@lucula73 trvanlivost tvarohu je do 14.března.......tak snad to dort do středy vydrží....děkuju

lucula73
24. feb 2013

@lencza myslím,že by nemal byť problém,my bežne tortu dojedáme týždeň.............v lete by som sa bála,ale teraz nie..... 😉

dm1
24. feb 2013

@florentina jeeej dakujem 😵

stankapk
24. feb 2013

Kočky prosím Vás niekto tu robil takú krásnu tortičku so sovičkami, farebnú, myslím že tri tam boli. Nemáte to niekto uložené v inšpiráciach? Ďakujem 🙂

zuzana92101
24. feb 2013

@njonja krasna. Mozem sa spytat, aka modra je pouzita na tej maslicke? Je to pekny odtien...taky sa mi este nepodarilo dosiahnut 🙂.

79zuzana
24. feb 2013

@maya30 krasna slnecnica...uz je na mojom "to do list" 😉

@lamps nadhera...tie usmevy su nanezaplatenie 🙂

pralinka25
24. feb 2013

@lamps krasne oslavenkyne 😵 vsetko najlepsie a skore uzdravenie

timotejkabrejkova
24. feb 2013

Žienky ešte som kvety nerobila mám smartflex flover chcela by som skúsiť neviem či mi to pôjde 😝 dávate do toho niejakú gumpastu alebo niečo? Skúšala som minule kvet so smartflex velvet ale mne sa na tej poduške tie kraje vôbec nechceli vlniť tak ako vo videu ☹ Pôjde to lepšie s tým flover, alebo je chyba vo mne 😀 Normálne na rovinu píšte 🙂