Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
24. aug 2010

Moje dorty o průměru 23 cm a na výšku tak 8cm, mají kolem 3kg.. TOhle má podle mě vážně tak 6kg..

petusko
24. aug 2010

@daniz aj ja budem na 11.9. robit Tomasa 😀 teda ak sa nic nezmeni, ale vcera sme sa tak predbezne dohodli 🙂
a moj tato ma tiez vtedy narodky, tak mozno budem premierovo robit dve torty na jeden vikend.
baby poradte, co si mam objednat, dostala som nejake peniazky na meniny, tak by som chcela nieco, co by som vyuzila. farby mam, aj abecedu, vykrajovciek mam tiez zatial dost. rozmyslam nad formickou babatka. nemate nejake tipy, co je este tak viac vyuzitelne?

petka035
24. aug 2010

@nadulici dakujem, to mi povedala pani,u ktorej si idem objednať 😕

hejdita
24. aug 2010

ahojte 🙂
a mna by zaujimalo ako sa robi zo silikonovou formou....treba MMF sa tam musi dat v celku??? aby to pekne krzalo alebo aj po kuskoch ale vodou vzdy pretret aby sa to spojilo??? alebo ako??? ked budem robit to miminko na tie krstiny teraz tak sa chcem informovat kto ma skusenosti 🙂 dakujem

nadulici
24. aug 2010

@petka035 a nemyslela pani uz poschodovu?....tato moja sasovska bola teda dost velka, aj vysoka, a mala presne 4900 g.....bolo tam aj kopec ovocia, tak neviem, to je cudne, to by musela mat velky priemer a byt velmi vysoka....

petka035
24. aug 2010

@nadulici ved ani mne sa to nezdá,ale povedala klasická okrúhla-ja som jej ešte obrázok neukazovala,ale potom dám vedieť čo mi povedala

nadulici
24. aug 2010

@petka035 o.k., tak sa ozvi, to som teda zvedava..... 😉

petka035
24. aug 2010

@nadulici možno tam dáke závažie dáva 😕 😀

nadulici
24. aug 2010

@petka035 😀 😀 😀 😀 😀
mozno jej krivdime, ved ked ti upecie, lahko si ju odvazis...... 🙂

vinka
24. aug 2010

Ja si myslím,že tam došlo k nedorozumeniu lebo čo mám velkú okrúhlu formu tak som nikdy nedosiahla viac ako 2,5 kila.No hej ked som robil.a na vrch kitty a tak tak to punčovina doltiahla do 3 kíl.Ale tá s kockami mi tiež príde okolo 6 kíl.A je vidieť,že tie kocky sú poťahované bud punčovina alebo piškota s krémom.

petka035
24. aug 2010

@nadulici tak určite by neklamala s váhou už po upečení 😉

petka035
24. aug 2010

@vinka mne sa to tiež nezdalo-ved uvidím

nadulici
24. aug 2010

mna sa pri objednavani jedna pani zasa pytala, ze ked chce taku klasicku okruhlu, ci bude vazit okolo 1,5 kg, lebo ze tak jej povedali v cukrarni, ze vazi klasicka torta....to som zasa ja nechapala, kazky ma asi inu velkost a vysku klasickej okruhlej torty, a hlavne aj tie naslahane cudne umele plnky z cukrarni su nejake lahke.... 😕

petusko
24. aug 2010

toto sa aj mne stalo, ze jedna pani sa ma pytala, ze kolko ma taka vacsia torta, som povedala, ze okolo 4 kg, tak vygulala oci. by niektori chceli tortu na pol stola za cenu nejakej dvojkilovej 😠

hejdita
24. aug 2010

poradi mi niekto ako sa robi to miminko z formicky??? ci sa to aj vymazava alebo ako??? 😕 prosiiiiiiim 🙂

petusko
24. aug 2010

@hejdita ja neviem, ja si ho chcem objednat, tak by som tiez chcela vediet, ako sa to robi.

nadulici
24. aug 2010

@hejdita vcera som vyrobila moje 1. marcipanove babatko, sofi poradila, netreba vymazavat, len kym som tam natlacila hmotu, trocha som ju po povrchu prepracovala naskrobenymi rukami, ale iba malicko, aby sa nelepilo a slo to dobre....

nadulici
24. aug 2010

jaj a zabudla som, potom na par minut do mrazaku a vybrat z formicky, nechat vysusit...

hejdita
24. aug 2010

@nadulici a to si robyla s MMF? a z jedneho kuska hmoty???? dakujem 🙂

hejdita
24. aug 2010

a asi ta hmota bola este tepla alebo nie??? prepracovat poriadne a natlacit do toho.,.....taka je moja predstava 😕

nadulici
24. aug 2010

@hejdita ano z MMF a z jedneho kuska, ak ti nieco ostane, odrezes a je....hmotu som prepracovala v rukach, nebola nejaka moc tepla, taka normalna, ale ja do MMF nedavam tolko cukru, mam ju trocha meksiu ako ked mas viac cukrovu....mozes troska ohriat v mikrovlnke, ale zas nie moc, aby sa ti nelepilo....ved skusis, nie je to tazke....

hejdita
24. aug 2010

dakujem formicka mi dufam pride zajtra 🙂 neni taka aku som chcela ale mimi ako mimi.....ani ja do MMF nedavam moc cukru....mam ju taku makku 🙂 😉

nadulici
24. aug 2010

@hejdita a odkial si objednavala, ked hovoris, ze je ina?

alionuska
24. aug 2010

..ahojky..a ja som vcera urobila jednu tortu na dnesnu oslavu...taku rozpravkovu 🙂) 🙂

hejdita
24. aug 2010

svetpeceni.cz 🙂 nema tak ritku do vrchu jak sem chtela..... 😔 ale nevadiiii sak je to jenom postavicka ktera bude na dortu a bude se libit protoze je to roztomile 🙂

sofi07
24. aug 2010

@zdenallicka Zdeni, ja prvu polhodinu vobec do rury nepoyeram, mozno az po 3/4 hodine ju prvykrat otvaram (pri peceni korpusu). ak peciem plat na plechu, tak urcite nie skor ako po 20 minutach. 10 minut sa mi zda dost skoro, mozno aj tam bude problem...

sofi07
24. aug 2010

@petusko a co tak nejakz patchwork? ja teraz uvazujem nad kupou modelovacej sady na 4 tela, lebo modelovanie je pre mna nocna mora 😀

petusko
24. aug 2010

@sofi07 ako sa s tym robi? to je nieco na otlacanie? take som este nepozerala, musim sa zase pohrabat vecer na nete.

@alionuska naadherna torta, uz len kvoli tomu menu 😀 😀 to sa casto nevidi 😀

daniz
24. aug 2010

Ali krásna, ja som robila podobnú, len Pooha a oslíka len sedeli na trávičke, a na kruhu bolo malé srdiečko....