Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
25. feb 2013

@reruna ja som minule myslela, ze to bude dooost piplacka hentak s kremom, ze tiez sa s prepacenim vybodnem na zelanie znamej, ale nebolo to az take hrozne a celkom rychlo to islo 😉

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@lamps No veď to a potom nevyspaté obed nieje uvarený 😀

lamps
25. feb 2013

@aduskatt noooooooooo, presne, ale aspoň sme všeličo "poriešili" a išla som spať s dobrou náladou. Bola som sama doma, mm v nočnej, deti spali a to tichoooooo, no čo ti poviem hodový balzam na dušu 😀 😀 😀

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@rachel36a Veď sa naučime holky nám pomôže. Že holky 😀

lamps
25. feb 2013

@timotejkabrejkova ja som dospela k záveru, že nemôžem ísť spať pred 23-ťou hodinou, lebo potom som na druhý deň "prespatá" a cítim sa jak zbitý pes. Normálne mi to škodí 😀 😀 😀 😀

aduskatt
25. feb 2013

@lamps no, ja budem zajtra sama🙂) manzelik ide na nocnu

aduskatt
25. feb 2013

@lamps ja som pred polnocou nesla spat uz hadam aj dva roky🙂

lamps
25. feb 2013

@aduskatt a ty plánuješ nočnú tiež? Ani ja by som nešla spať pred pól nocou, ale mm mi vyčíta, že sa mu vôbec nevenujem len s vami tu debatím. Tak som si vstúpila do svedomia, začala som vás tu zanedbávať a vôbec mi to neprospieva, ja som taký nočný človek

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@lamps Aj ja chcem mať taký problémmmmm

lamps
25. feb 2013

@timotejkabrejkova 😀 😀 😀 ja to ako problém nevnímam, horšie je na tom mm ten by išiel spať aj o 20-tej a ráno buntoší

aduskatt
25. feb 2013

@lamps no ved to, ze aj ja som nocny zivocich🙂)ja tu isto budem dlho zajtra.idem popozerat nejake gelovky a prachovky do obchodika

dm1
25. feb 2013

@lamps sak to rob ako ja povenuj sa manzelovi a ked zaspi pridi za nami 😀

lamps
25. feb 2013

@aduskatt juj a kedy otváraš 😅 😅 😅

florentina
25. feb 2013

Holčičky mám na vás prosbičku? Vím, že záleží na velikosti pater a krému atd., ale dostala jsem takovou předlohu, že chtějí takový dort, do 3kg a do 1000Kč....já na kg nedělám, tak odhad nemám...ve finále myslím, že jim o kg nejde, ale spíš asi o cenu, neb většina udává cenu za kg a oni už s někým jednali...ale podle mě tohle se do tří kg moc nedá ne? Já bych jim dort za tu cenu udělala, na porce by jim asi stačil, ale asi jen jednopatrový...jaké máte holky zkušenosti, tipnete si, poradíte...prosím?
INSPIRACE Z NETU

lamps
25. feb 2013

@dm1 ááááááááááááá to je dobre vymyslené 😀 😀 😀 😀, to nemôžem mm ani povedať lebo by sfajnovel 😀 😀 😀

dm1
25. feb 2013

@pristela kludne mozes aj pre ostatne kocky co idu ak bude treba nakupim v t-fornaxe so zlavou 😉 . Potom by som chcela aby sme aj nejaku hromadnu urobili na hmotu z dortosima lebo aj ked bude za tych 39 pre mna stale lacnejsie ako u nas

zuzana92101
25. feb 2013

@marianabila ahoj, vyrezala som si ich nozikom 😉 dlzen je jednoduchy a makcen je ako dlhsi dlzen, len ho ohnes 😉

jakelina
25. feb 2013

@florentina když uděláš malé průměry, tak se klidně do té váhy vejdeš. Dole tak těch 20 cm a ten horní 15.

zuzana92101
25. feb 2013

@florentina ja mam 3kg, ked ma priemer 26cm...a ak som mala poschodovu, tak ked bol spodok 26 a vrch 15cm tak mala najmenej 5kg. Zalezi ale od plnky...ved asi vies aj sama.

reruna
25. feb 2013

@florentina pokud by trvali na těch dvou patrech, tak bych udělala dvě patra nižší a menší...

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@lamps A to aj môj chce ísť skoro spať a ráno skoro vstáva mne ranne vstávanie celý život robí problém.

hankyt
25. feb 2013

@rachel36a v L M bola pani z ČR a druha z Talianska

aduskatt
25. feb 2013

@lamps nejaky tovar mam uz teraz, takze ak niekto nieco potrebuje, staci pisnut, kamenny mat nebudem, aby som mohla udržať ceny dolu a okrem toho mi vyhovuje byt s doma, kvoli malemu, ale web by mohol byt funkcny tak snad do dvoch tyzdnov

lamps
25. feb 2013

@florentina moja torta s 18 cm priemerom naplnená dvakrát váži okolo 2 kg. Keby si dala 18 cm spodok a 10 - 12 cm vrch, mohla by si sa vmestiť do 3 kg

lamps
25. feb 2013

@timotejkabrejkova presne ako u nás 😀 😀

aduskatt
25. feb 2013

pridavam sa, tiez rano neviem vstat

lamps
25. feb 2013

@aduskatt to keď spustíš, musíš dať tu veľký, neprehliadnuteľný oznam, veď všetky tu sme tvoje potencionálne zákazníčky 😀

aduskatt
25. feb 2013

@lamps jojo🙂 posnazim sa brat to do uvahy a nejaku konikovsku akciu vymyslim🙂

florentina
25. feb 2013

@jakelina hele a to se běžně dělá, že dvoupatrový do 3kil? Já jak na ty kila nejedu, tak nevím, nevážím...ale moc se mi nechce dělat dvoupatrový dort do 1000Kč...jako to zdobení je jednoduché, ale prostě jsou to dvě patra a tak s tím bude víc práce, víc materiálu.... no asi jim nabídnu jen jednopatrový a nechám to na nich jak se rozhodnou, tam bych neměla problém i s větší váhou a menší cenou...ale každopádně děkuji za radu 😉

dm1
25. feb 2013

@florentina bezne sa to nerobi ja tak robim ked som robila pre nas a chcela som nieco co vyznelo krajsie do poschodia ale aby to nebolo velke. kludne sa zmestis ako pisali kocky s tymi mensimi priemermi. A ono si myslim ze viac materialu neminies lebo 3kg torty su vzdy len 3kg torty takze nemozes minut viac kremu alebo viac vajec stale minies len 3kg surovin ci urobis 3kg poschodovu alebo 3kg jednoposchodovku. len je samozrejme pracnost vyssia ze plnis 2torty a aj potahujes 2 torty to je jasne