Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
25. feb 2013

@zuzana92101 jo, to už bych si uměla představit...a děkuji za radu

@reruna no taky mě to napadlo, udělat nižší, jen jednou prožíznout, podle mě je to tak i na té předloze, ten dort mi přijde nízký...to ještě zvažuji, ale přiznám se, že se mi to moc nelíbí....děkuji za radu

@lamps děkuji za radu....to by byl pidi dortík a máš pravdu, takhle bych se asi vešla, ale jak tak přemýšlím já nemám ani takhle malou formu doma....a všechny hrnce mají plastová ucha...tak nevím

florentina
25. feb 2013

@dm1 no jasně, že máš pravdu 3kila jsou 3kila, ať tak či tak 😀 😀 😀 ....to bude tím mým špatným odhadem...určitě je mi jasné, že bych na dvě patra udělala víc krému, aby bylo dost a váhově se nevešla...asi se vyjadřuji jak trotl, prostě s tím jedním patrem si ten odhad umím představit lépe🙂....každopádně děkuji!!! 😉

No holčičky tak mám jasno, jdu to vyřídit a uvidíme co oni na to...jen jsem potřebovala nějakou tu představu jak to je...poptám se o co jim jde, myslím, že o váhu nakonec nepůjde, ale o tu cenu a něco jim nabídnu. Děkuji všem moc za ochotu!

vecernicci
25. feb 2013

@aduskatt ten můj jde zase ve středu na 24 hod. 😝 děti jsou s tchánovci na horách a budu úúúúplně sama doma, tak se holky budu bát, škoda, že pro Aishu jedem až v pátek, bych v ní měla psychickou oporu 😀

vecernicci
25. feb 2013

@lamps tak s tvým manžou bych si rozuměla, mně nedělá problém jít spát v osm a vstávat v šest, ale být dlouho vzhůru 😝 😝 😝 😝

aduskatt
25. feb 2013

@vecernicci ja sa tiez bojim ked som uuuplne sama

lamps
25. feb 2013

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 no pekne, len sranda je, že nikdy nie sú spolu takí ľudia, ktorí sú rovnako nastavení 😀 😀 😀

dm1
25. feb 2013

@florentina ak sa na to das tak ich ale upozorni ake pidi midi to bude taka poschodacka ja im radsej potom hovorim priemery nech nezostanu zaskoceni 😝. A to poznam s tym kremom tiez radsej viac akoby malo chybat 😀

vecernicci
25. feb 2013

@dm1 no ale spotřebuješ víc potahovky a ta taky něco váží přece potahuješ dvě patra 😉

vecernicci
25. feb 2013

@florentina já dělám dvoupatrový za 850 korun, spodní 21 cm a horní 15 cm a vychází to tak akorát a beru si 250 za kilo 🙂

vecernicci
25. feb 2013

@florentina vždyť máš tu nastavitelnou kulatou,ne?

dm1
25. feb 2013

@vecernicci a vies ze som rozmyslala ci ano? ale som si tak usudila ze len potrebujem viac aby som rozgulala ale potiahnem rovnako ci nie? neviem nikdy som to speci neporovnavala veeru mala osm zato ze miniem rovnako len potrebujem jej na pekne potiahnutie mat viac pripravenej.
ono to je ozaj tazko ja som tieto posledne robila take prditka male jedna 2,5g a druha 3kg a len preto lebo isli na jednu oslavu len ju mali na 2x... ale zase som dokopy modelovala 5 zverov takze som sa isto viac narobila ako keby som robila len jednu mozno 5,5kg tortuchu s jednou temou

nika1985
25. feb 2013

@timotejkabrejkova verim a drzim palce zazraky sa deju nam tiez doktor nedaval nadej uz ma posielal do kliniky na umele oplodnenie a pozri stal sa zazrak mame 19mesacnu hviezdu a cakame druhe treba verit a mysliet pozitivne 😉 inak mne pomohol aj lanovy olej neviem ci si pocula pisni IP napisem ti viac ak budes mat zaujem.

alexandrakocikova
25. feb 2013

@dm1 kedy?

dm1
25. feb 2013
emilkaaa
25. feb 2013

@lamps ako mne sa lupene netočili na drotiku ale boli ťažke a drôtiky sa krivili a nedalo sa ich poskladať do ľaľie

dm1
25. feb 2013

@emilkaaa a na kolkatku dratik si ich davala? nemala si lupene moc hrube a tym tazke? ci moc tenky drotik?

mizulienka
25. feb 2013

@dm1 @vecernicci @florentina podla mna nie je rovnake obyc 3kg torta a poschod 3kg torta..minimalne minies viac elektriny, lebo upecies 2 korpusy, musis 2x slahat, 2x plnit, uz len tu ti vznikne rozdiel....
ja by som do 3kg torty poschdovej ani nahodou nesla...ja mam problem urobit obyc tortu okruhlu 3kg 😕 😕

alexandrakocikova
25. feb 2013

@dm1 jáj,a to možem napr. aj ja prísť? aj deti tam beriete?

dm1
25. feb 2013

@mizulienka ja to ale peciem Luci vzdy spolu v trube na jeden sup a myslim pripad ked je tam samozrejme len jeden krem ktory rovnako vyslaham rovnake mnozstvo aj na poschodku alebo jednoposchodku. A to 2x plnenie a potahovanie som napisala ze pracnost je samozrejme vacsia

dm1
25. feb 2013

@alexandrakocikova juuj ale to my neporiadame ale ina kocka nie odtialto skus napisat sem https://www.facebook.com/events/291566310966552...

mizulienka
25. feb 2013

@dm1 vidis, to ma nenapadlo 😕 tak potom neviem, ale asi by ma nikto neprehovoril na taku malu poschodovku, uz len kvoli tomu, ze by som si 2x musela valkat hmotu 😨

dm1
25. feb 2013

@mizulienka suhlasim to by sa mi fest muselo to zadanie pacit inak nee jedine pre nas nieco speci

florentina
25. feb 2013

@vecernicci no jasně, mám a peču jen v ní, ale tam je nejmenší průměr těch 15...

@dm1 @mizulienka já si také myslím, že péct a šlehat se dá najednou, ale i když potvrzuji, jak píše @dm1 že 3kg jsou 3g, tak já se obávám, že bych toho materiálu na tu patrovou 3kg spotřebovala víc než na tu jednopatrovou....jasně tudíž z toho vychází, že bych se do těch 3kg nevešla 😀

jinak je @dm1 na velikost pater rozhodně upozorním, souhlasím s tebou, že by je to pak mohlo zaskočit🙂 a tebe @vecernicci obdivuji, že se vejdeš do dvoupatrového dortu za 850Kč, tedy při těch rozměrech 21 a 15cm...to já bych se nevešla /myslím cenově/ určitě, abych na tom aspoň něco rozumného vydělala...

blcha
25. feb 2013

caute babulky no musim vam napsiat co sma mne stalo dnes som mala do vecera spravit tortu vcera sme boli u svokrovcov tak reku sak dnes sparvim v pohode rano sa zobudim a nemame elektriku a drb suseda hovori ze naskoci elektrika az o18 takze prave som dorobila tortu a teraz si pre nu hned aj prisli je to len pre segru pre jej syna ale uz ju hned potrebovala na zajtra na oslavu tak som to ani neviem ako rychlo zbuchla a to ja sa na kazdu tortu pripravujem dlho jeden den peciem korpus a druhy dokoncujem teraz som skoro mixer zadrela ale hotovo aj ked chcela som to viac vysperkovat hold nestihla som 😉

dm1
25. feb 2013

@florentina no ja im radsej vzdy hovorim aj priemer nielen kila lebo ludia nemaju absolutne predstavu kolko je to 3kg torta veru 😝. Aspon sa tak vyhnem pripadnemu rozcarovaniu

jakelina
25. feb 2013

@florentina ty si ty ceny děláš jinak, myslím že je to i regionem. V Praze jsou ty životní náklady celkově vyšší a lidi jsou asi ochotní dát za dort víc peněz. Já jsem dělala čtyřkilový dort, dvoupatrový a upekla jsem najednou, nakrémovala najednou, potáhla šup šup, jako je s tím víc práce, ale zase tak hrozné to nebylo a cenu jsem měla 1000,- korun. Modelovala jsem nahoru ještě botičky a medvěda. A stejně mě paní přemlouvala, že je ta cena vysoká. 😝 😝
Já bych asi upekla tak dva dorty do roka, kdybych vždy spočítala náklady a svůj čas ohodnotila 50 korun na hodinu. Protože víc lidí by si ten dort u mě neobjednalo. 😝 😝 Tak to prostě musím dělat takhle, že si nemůžu účtovat všechno. To máš jako v zaměstnání, dostaneš od zaměstnavatele plat, ale taky máš nějaké náklady s tím, abys do té práce dojela, platíš benzín nebo jízdné. Tak já si prostě úplně celou svoji práci zaplatit nenechám, protože by mi to málokdo zaplatil. Já ti řeknu, že co vidím na FB dorty od pekařinek tady z Opavska, tak se mě snaží trumfnout cenou a nabízejí třeba pětikilový dort za 700,- korun a pak se mě ostatní ptají, jak je to možné, že jsem tak drahá. 😝 😝

florentina
25. feb 2013

@mizulienka
@dm1 no právě holky a o tom to celé je...taky se mi nechce dělat dvoupatrovej pidižvejk...no napíšu jim z čeho to chcou a pak spočtu náklady, práci a tak klasika a uvidíme jak to dopadne....

blcha
25. feb 2013

babulky tak pridavam foto tej mojej rychlovky minercraft ci co to malo byt 😀 😀 😀 😀 fotila som uz teraz potme takze nic moc 😉

marcikova
25. feb 2013

@blcha užasna je tak takato sa bude pacit aj mojmu synovi k 9 narodkam :D dakujem za inspiraciu :D

79zuzana
25. feb 2013

@blcha super, mna caka minecraft tento vikend pre mojho syna k narodkam. Uz sa mi o tej torte aj sniva, oni to hraju v kuse