Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

drobec33
27. feb 2013

@lokalistin tuto tortu idem robit https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ akurat na vrch chcem dat maslu a usi ako na druhej. Cize nejde ani tak o modelovanie, skor vykrajovanie. Ja uz teda fakt neviem ktoru mam kupit 😖 @zlatat co ty na to?

lokalistin
27. feb 2013

@drobec33 Tak radsej WI lebo s K2 ti tie usi nevytvrdnu a nebudu ti drzat

drobec33
27. feb 2013

@lokalistin do kelu tam...ale dakujem velmi pekne za radu.

nika1985
27. feb 2013

baby ked robite maslove plnky trebars tu besamelovu cokoladovu davate do toho okrem bananou aj ine ovocie pani chce po mne mandarinky len neviem ako ich ukladat ci len korpus plnka mandarinky a zas korpus alebo medzi plnku ako banany bojim sa aby sa to pri krajani nerozpadavalo.DAKUJEM

ajka82
27. feb 2013

@mizulienka dakujem, teraz tam vanilku nemaju...ja som presla asi vsetky e-shopy a ked aj niekde mali tak mi vzdy vyhodilo ze maju len 1 na sklade a to sa mi neoplati objednavat... a ked uz mali 3 ks, tak bola napisana spotreba nejak do 20.3.'13 a to uz som nechcela brat...
@pralinka25 pisala som do tortomanie, toto mi odpisali "Zial, dodavatel nam zatial nehlasil, ze by pripravovali rozvoz.
Mame na sklade 7ks 4kg Vanilkovych ak by Vam to pomohlo
Pekny den
Petra Pavlusova" ... takze ak tak 4kg a uz su po mne len 4ks ak medzi casom niekto neobjednal

dadka212
27. feb 2013

ahojte moja dnešná 🙂

nika1985
27. feb 2013

@blcha ani ja nemam ten drevo otlacku ci ako sa to vola robila som nozom take ryhy akoze drevo trva to dlhsie ale ide to drzim palce.

miciatko
27. feb 2013

Babeny no dnes od rana som sa serkala s tortou ktoru som ja nepiekla ...
Rano mi volala kamoska ze jej kamoska si dala u jednej ,,rychlotortickarke" upiect tortu a ze vyzera hrozne a to ma dnes oslavu v jednom centre a ci by som jej ju neak neopravila, ja samozrejme dobra dusa ,coby ne 😖 . ..
Torta cela kriva,hrbolata , no ako ked niekto sa uci robit torty , tak som jej ju urobila aby vyzerala k svetu,potah som nechala ,ale dala som dokola na celu vysku torty borduru s motylikmi a na vrch gulicky roznych farieb a pozapichovala do toho,, nadherne" ozdoby, ktore ani nedrzali , tak som jej tam dala este spajdle.
Tak som sa jej pytala ze kolko za tortu platila, ze 45 eur, baby a to nic ,len velkost 26, biely potah a zapichnute na drotikoch balony,plnena ma byt parizskym kremom ,
Tak ja neviem babule,ale ja som zacala robit torty az ked som mala minimalne 20 za sebou riadne urobenych pre rodinu a videla som ze su k svetu,skoda ze som si to neodfotila ,by ste zirali co sa da predat za 45 eur

lokalistin
27. feb 2013

@miciatko skoda,ze si nefotila 😒

pralinka25
27. feb 2013

@ajka82 dakujem za info
do kelu snad sa mi ujde tusim idem hned objednat

reruna
27. feb 2013

@miciatko no to jsi měla vyfotit!

mariann2
27. feb 2013

ahojte, taak nerada robím autá 😝, moj peugeot

miciatko
27. feb 2013

@aduskatt ja by som trvala na vymene , inak na tortach od mamy napisala clanocek ..

mariann2
27. feb 2013

juj, a musím sa vám pochváliť, mám nového pomocníka 🙂 nakoniec som sa rozhodla kúpiť si Bosch MUM, ktorý to odporúčala Markéta @vecernicci tak sa teším, pracuje tichučko, takže konečne nebudem v noci mixérom budiť susedov 😀

tamianati
27. feb 2013

Ahojte šikulky, prosím vás, čo na moje dnešné snaženie poviete? Robila som ich prvýkrát, bez špeci vykrajovačiek, iba tými, čo mám bežne doma ... ďakujem

mizulienka
27. feb 2013

@mariann2 ano, kupila si si ten??? super....co vsetko sa da s tym robit? iba miesat cesto a kremy? alebo aj take, ze mlyncek na maso a pod?

reruna
27. feb 2013

@vlada111 úplně nádherná, dokonalá dorta!

miciatko
27. feb 2013

ku tej spotrebe, ja kazdy mesiac opisujem stav vodomera, elektro a plyn a viem kolko mozme minut,aby sme nedoplacali
Inak este v decembri sme mali zvysenu elektriku, tak som si povedala ze asi kked som piekla na vianoce a v january som prisla na to ze sa navysila na 3 nasobok toho co mineme za mesiac a mali sme na kotli pokazenu suciastku co hadze iskru a to nam urobilu taku spotrebu

Inak e cka sledujem a my ich vylucujeme uplne zo stravy, dokonca aj decka vedia ktore ecka ano a ktore nie,lebo su aj neskodne ecka .. .

mariann2
27. feb 2013

@mizulienka má aj mlynček na maso, aj mixér, aj kadejaké strúhadlá, volila som tento, aj kvoli multifunkčnosti, nemám kde skladovať všelijaké iné mixéry a mlynčeky a hlavne tá minimálna hlučnosť a cena ma oslovili, tak uvidím... len som ostala v šoku, keď som sa pýtala na náhradnú šľahaciu misku /nerezovú/ lebo som chcela mať dve, že nemusím prelievať a keď mi ujo zahlásil cenu 70€ len za tú misku, tak som si to rýchlo rozmyslela a zostávam len pri tej jednej 😝

mizulienka
27. feb 2013

@miciatko a akonakupujes potraviny? kupujes iba tie bez eciek? minule tu niekto spominal, ze tie ecka uz su vsade?

mizulienka
27. feb 2013

@mariann2 hmm znie to super a kolko stal, ked sa smiem spytat.

vlada111
27. feb 2013

@jakelina aj ja sa teším na tú tvoju 😉

cat
27. feb 2013

@mariann2 prosím ťa odkial kupuješ tie farebné podložky pod torty, červenú atď..? Ja som zatial videla len v zlatej farbe v niektorých e-shopoch..

miciatko
27. feb 2013

@mizulienka napriklad jogurty sa daju kludne kupit aj bez eciek, dokonca aj v lidli su minimalne 2 , v tescu len jeden typ som nasla a zvolensky ani banovecky to neni, syry kupujem iba cerstve,ziadne rozotieratelne, maslo obycajne, chleba z nasej pekarne, parky s obsahom 89% a to tiez v lidli a co som dospela k nazoru je ze ak je to urcene aj na vyvoz do nemecka je to vacsinov bez eciek . .

jennyska
27. feb 2013

MODRÝ KONÍK, ASMIRA TEAM, OZNAMUJE:

Ahoj, jsem ráda, že skupina Marcipánové dorty - rady, postupy, návody, zkušenosti, tipy ... se těší velké oblibě a je opravdu aktivní. Proto bych pro vás měla návrh na využití nové funkce MK, kterou jsou Zájmové skupiny. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma Marcipánové dorty stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány 😉
Pro založení skupiny je třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem https://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz...
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu 😉 Díky pozvánkám můžete do skupiny pozvat i své přátelé, které by toto téma mohlo také zajímat...

Popis a pravidla skupiny můžete kdykoli měnit v Nastavení skupiny. Název skupiny však nikoli. Ten, jakmile ho jednou zadáte, je na MK již natrvalo 😉

Mějte fajn den!
J.

mizulienka
27. feb 2013

@pristela ta Eta ma 1, ci 2 nadoby? pozeram, ale neviem to nikde najst....stazuju sa jedine na to, ze mlyncek na maso si musis dodatocne objednat.

mizulienka
27. feb 2013

@mariann2 citam ze tento robot ma 700w vykon, nevies je to standardny vykon, lebo ta eta mala tusim az 1200w...

aduskatt
27. feb 2013

@miciatko ze ma to vcera nenapadlo☹

mamina1978
27. feb 2013

@pralinka25 no neviem, lebo so slahackou som nikdy nerobila 😕 Ale myslim si , ze chuti velmi podobne, pretoze slahacku od mlieka,, chutovo´´ lisi viac - menej len niekolko percent rozdielu v tuku . A v pribinaciku sa slahacka neslaha, tak ja preto pouzivam mlieko a vyhoda---- mlieko je pasterilizovane , cize sa nemusim bat ako pri slahacke, ze by mi rychlo plnka skysla...... 😉 A mlieko davam od oka( ale asi to vyjde rovnake mnozstvo mlieka ako sa dava slahacky), podla konzistencie , zamiesavam do tvarohu mlieko, kym nema konzistenciu bieleho riedkeho jogurtu a potom zahustujem s Creme OLe , ak mam, dam kyslu smotanu , no castejsie aj bez nej. 🙂