Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. feb 2013

@pipka žltú alebo jemnú pomarančovú 🙂

vlada111
27. feb 2013

@pipka lístky by som nedávala, to asi naruší. Mne by sa páčili aj ružové kvietky alebo bledunko modré 😉

vlada111
27. feb 2013

@pipka jéééj, krásny. Ja by som mu dorobila ešte zubnú kefku 😀

vlada111
27. feb 2013

@sticker ja to isté, farbím vždy len malé kúsky na skúšku. Ale na kvietky ti netreba veľa.

jakelina
27. feb 2013

@vlada111 Vladi ani není na co, zase mi poslali takovou kýčovitou předlohu, tak alespoň něco jsem řekla že změním, protože nemám takové vykrajovátka. Bylo tam strašně moc těch otlačených kytiček kolem celého obvodu dortu, ještě i na mašli a k tomu spousta nelepených kytiček. Fakt mazec.

pipka
27. feb 2013

@lamps @vlada111 no ved nejake drobunke kvietocky tam asi dam aj farebne..ale urcite nie cervene ako chceli...to sa mi k tej zlatej moc nehodi..skor tie zlte alebo take marhulkove, ruzove...nieco hadam zajtra nakombinujem 😉

milujem taketo zmeny na poslednu chvilku 😝 😅 😅

mariann2
27. feb 2013

@vecernicci mne ten pan povedal,ze na tento typ plastove misy nevyrabaju,tiez by mi stacila plastova

lamps
27. feb 2013

@pipka to zmákneš, veď si dostatočne flexibilná nie? 🙂

pipka
27. feb 2013

@vlada111 kefku uz nedorobim...uz ho vzali 😅 😀 😀
ale pacila sa, taaaaky kamen zo srdca mi vzdy spadne 😉 a ked aj tringeld dostanem...no naspokojnejsia dusa pod slnkom 😀

pipka
27. feb 2013

@lamps no pochopitelneeeeee 😀 😀 😀 dnes v noci idem na to 😝

lamps
27. feb 2013

@pipka 😀 ešte že existuje noc 😀 😀 😀 ja večer začínam modelovať vílu

mariann2
27. feb 2013

@mizulienka doteraz som mala robot s vykonom 700w a bola som spokojna a dnes som uz robila aj s tymto a pracoval perfektne,je vsak pravda,ze s robotom s vyssim vykonom som nerobila,tak neviem porovnat

aduskatt
27. feb 2013

@pralinka25 dnes som im pisala, kedy bude dodavka, takze uvidime. 4kg ale nebudem mavat, len 1,4 a 7 kg.
4 kg iba na objednavku s tym, ze by boli aspon 4 ludia, ktori by ho chceli

ajka82
27. feb 2013

@pipka hneda alebo cervena 😉

mysiatkoo
27. feb 2013

@vlada111 aaaaaaaxxxx ta je naaadhernaa! Ako to robis, ze to mas tak dokonale hladke,rovne,ciste,sytofarebne? Cim potahujes pls?

aduskatt
27. feb 2013

@pralinka25 ak budem vediet, pisnem Ti 🙂

mimcak
27. feb 2013

poznáte niekto túto mačičku.robili ste už niekto takú tortu? teraz mi to poslali a ja to nepoznám. jaj nejde mi to vložiť je to taká žltá mačička

mariann2
27. feb 2013

@florentina velke mnozstvo som v nom este nerobila,ale slahala som v nom pol masla s cukrom a slo to,samozrejme asi nie tak dokonale ako s rucnym slahacom,ale dalo sa misa ma 4 litre,postupne poskusam a napisem dojmy

mariann2
27. feb 2013

@cat ten papier kupujem v tescu

pralinka25
27. feb 2013

@aduskatt oki super. ja musim v stredu nutne kupit tsk dovtedy daj vediet prosim. diik

aduskatt
27. feb 2013

@pralinka25 jasnacka, ja ti v priebehu zajtrajska napisem

muffinka8
27. feb 2013

@vlada111 tak som skúšala ten recept zatiaľ len v okrúhlej forme a teda 😝 cesto narástlo asi na 3cm a je také gumové. Keď som vymiešala žĺtka s cukrom a pridala múku tak to bolo desne husté, že ledva som tam bielka dostala. Prekrojiť mi ten korpus nejde vôbec. Tak som ho pokrájala že ho len tak zjeme, ale ani dole krkom mi nejde. 😒 Pre mňa je korpus jedine mramorový 😀 😀 takže asi spravím na ten punčák cesto len tak ako som robila minule od Dadky a nebudem ho točiť len navrstvím na seba. Upečiem na plechu a vyrežem kruhy 😅
Hmm, mne asi nie je súdené upiecť iný korpus ako mramor a čokoládový, lebo všetky vyzerajú ako tento tu 😀 😀

aduskatt
27. feb 2013

@muffinka8 ja puncak robim z mramoroveho alebo klasickeho piskotoveho🙂

muffinka8
27. feb 2013

@aduskatt ja som raz robila podľa receptu čo je v dvojke a bol fajn, ale chcela som aj iné skúsiť aby som mohla porovnať 🙂 no ja neviem robiť ako každý hovorí klasický piškót, lebo všetky vyzerajú ako tento. Tak potom na jednoduché koláče robím hrnčekový.

aduskatt
27. feb 2013

@muffinka8 ja idem zajtra piect na punocovu mramorak🙂

muffinka8
27. feb 2013

@aduskatt 🙂 🙂 ono mramorák je na punčový praktické riešenie lebo sa neminie toľko vajec 😅 😀 😀 a to upečieš jeden korpus ? Či dvakrát po pol dávke a jednu zafarbíš?

muffinka8
27. feb 2013

@vlada111 a tvoja fialová tortička opäť nádherná 😵 😵 😵 tie vtáčiky si nejak vykrojila alebo len podľa nejakej šablóny vyrezala?

aduskatt
27. feb 2013

@muffinka8 dva korpusy, jeden zafarbujem🙂 obvykle robim viac ako pol davky, je potom vyssia🙂

muffinka8
27. feb 2013

@aduskatt a robíš ho celý biely či aj tie kakaové pásiky robíš?

lifinka
27. feb 2013

ahojky holky, kamarádka mě požádala o potaženou roládu, nikdy jsem roládu nepekla nebo spíše nerolovala 😀 , mám strach aby mi to nepopraskalo? Z plechu zamotám placku do rolády a nechám to chvíli zamotané a pak až to vychladne normálně nakrémuji a postup je pak jasný, je na to nějaký fígl, aby to nepopraskalo a těsto stačí ze 4 vajec na plechu? Díky