Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. mar 2013

@pristela tortuša je krásna, že to nebolo nakoniec také hrozné?

lamps
1. mar 2013

@wera.g paráda, Simpsonovci sú ako "živí" 😅

pipka
1. mar 2013

@lokalistin nie nie, sikulka si 😉

lubi22
1. mar 2013

Pridavam mojho spidermanovu pre synčeka, povodne som chcela aj modelovat, ale mna okolo polnoci vzdy vsetko nadsenie opusti 😅 Vzdy ked nahodou peciem tortu, Vas obdivujem este viac, pretoze mne to trva nekonecne dlho 😅 Ale som velmi spokojna s mramorovym korpusom, je super 🙂

pipka
1. mar 2013

@pristela no jasneeeeeeeee 😀 sak ja len kuknem na foto a uz viem, ze je tvoja torta 😎 a nemusis tam ani meno mat napisane 😅 😀 😀

ja mam nocnu moru, ze si u mna niekto futbalku objedna 😅 😝 to neviem ci by som vobec tu polovicnu dala 😅

wera.g
1. mar 2013

jeej ďakujem moc 😉 @lamps

lokalistin
1. mar 2013

@pipka no tak diky,ale ja ich mam fakt total krive

zklimekova
1. mar 2013

@lamps krásna víla 🙂

janula.h
1. mar 2013

KKS ženy ja nemám šancu vás dočítať 😀 no ale polajkovala som a idem oddychovať na zajtra ešte jedna a potom idem dumať na tortičkou pre môjho synáčika k jeho 3 rôčkom 🙂

pipka
1. mar 2013

@lokalistin ale co siiii, krasne, uplne v pohode 😉 😉

mi tu teraz mm len tak z pleziru hodil, ze renomovana cukraren a jake šity 😝 😅 😅 teda fakt, ze 75€ za toto...by som si trepla po ruke 😝

ja som robila tiez, ale teda dostala som za nu 32€ 😅

pristela
1. mar 2013

@lamps juj no vypočet pre mna bol najtazsie, takze 6uholnik som vypocitala a narysovala podla tvojej stranky a 5uholnik bol na mna vysoka matematika 😀 😀 😀 ten som šlohla zo stranky od jakeliny 😀 😀

@pipka ked som ju ja dala , dá ju každý !!!! toto bolo vždy to čo som nechcela, ale neboj na každeho príde 😝 😝 😝

luciahromadkova
1. mar 2013

@pipka tak tvoja je rozhodne krajsia 🙂

pipka
1. mar 2013

@pristela no díííky, ty mi dopraješ 😅 😀
uz som sa jej tento rok o chlp vyhla 😝 😀 😀 duuufam, ze tak skoro si nik neobjedna 😅

lamps
1. mar 2013

@pipka Janka, kam sa oni na teba hrabú. Tá ich Snehulienka je taká chuderka a tvoja je riadna fešanda 🙂

dadka212
1. mar 2013

@pristela no teda nedá ja tie futbalky neviem vždy musím maskovať ledva dám polovičnú aj to už naťahujem tie uholníky kade tade 😅
@pipka ja odpadnem tá je hroznáá a tá tvoja úžasná 😵 😵

pipka
1. mar 2013

@luciahromadkova akoze to som sem nedala, ze sa chcem chvalit 😅 😝 ale teda normalne ze ked porovnam to prevedenie mna ako totalnej amaterky a "renomovanej" cukrarne, co si za to pyta tazke peniaze...tak je mi do placu 😝 🙄

luciahromadkova
1. mar 2013

@wera.g nadherneé 😵 obe aj simsonovci aj magnolia

w.i.w.a
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pipka
1. mar 2013

baby..ale ved to ja vlastne obkreslovala obrazok...sak to hadam kazdy dokaze..a oni to takto sprznia 😠 🙄 😅

ved to keby som aj chcela, tak to takto tu jemnu tvaricku nedokazem pokazit 😖

ine je modelovat 3D ale takto 2D podla mna, to sa da v pohode 😉

este ten nos aky jej chuderke spravili 😅 😕 ☹

luciahromadkova
1. mar 2013

@pipka ano viem ako si to myslela a kludne sa pochval, lebo tvoja je naozaj krasna 😉

florentina
1. mar 2013

@reruna tak super jsi se s tím poprala, paráda...!

pristela
1. mar 2013

@dadka212 aj ja som naťahovala o dušu 😀 😀

luciahromadkova
1. mar 2013

@pristela perfektná 😵

pipka
1. mar 2013

@luciahromadkova dakujem si zlatusik 😵

janula.h
1. mar 2013

žienky mám prosbu potrebujem urobiť tortu s mažoretkou máte niektorá nejakú inšpiráciu?? dikyyyyyy

wera.g
1. mar 2013

Ďakujem veľmi pekne 🙂) @luciahromadkova

florentina
1. mar 2013

@denuschka7 ahoj, já používám jen ten...chutná dobře, barví se dobře...jen musíš barvit i na bílo....je takový zažloutlý. Pracuje se mi s ním taky dobře, ale to je asi zvykem, dělám s ním od začátku. Neznám K2, ale na kytky a jiné mám Smartflex a když porovnám s ním...tak je marcipán takový víc strukturovanější...není to tak hladká hmota. A když potáhneš, tak pozor na místa v ohybech, jak ho táhne váha dolů má víc tendence se trhat...jako já už se s tím naučila, nedělá se mi to, ale chce to rychle uhladit a ořezat. Ale má velkou výhodu, když se ti přece jen někde udělá malá trhlinka, stačí přejet lehce navlhčeným prstem a ono se to spojí....jako určitě to normálně zvládneš, neboj se toho...

@sisix pipping gel...jsem s ním maximálně spokojená...udrží vše, je podle mě levnější než lepidlo a jde použít i na vodní plochy....

larah
1. mar 2013

@pipka tak to je uplne jasné, ktorá si zasluži uznanie...

woman04
1. mar 2013

@pipka to im niekto zatriasol s tou tortou??..však tá ich snehulienka je ako od Picassa,každé oko inde ..tvoja je peknučká 😉