Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zsuzsu
3. mar 2013

@vecernicci s cim prosim natieras tie medovniky ze ich mas tak pekne leskle?? inak su nadherneeeeeeeee 😵

vecernicci
3. mar 2013

@zsuzsu používám královskou glazuru, ale řidší a pak položím na teplý radiátor a ono se to jakoby zapeče 😉
a díky mooooc za pochvalu 🙂

timotejkabrejkova
3. mar 2013

@dadka212 Prekrasne, nadhera.

rapunzel1
3. mar 2013

@ajka82 nechcem vyzerať ako hrozná mama, ale môj malý je tiež zbláznený do dinosaurov, má 4 roky a keby mu niekto urobil 3D dinosaura, tak sa zblázni radosťou. On pozerá na yutube všetko o dinosauroch,keď to boli reál scény akože, tak som mu to začala vypínať, a sa hneval, že prečo mu to robím. Keď sme pozerali taký film dinosaurus,tak v pohode skonštatoval, keď ulovil T-rex dinosaura,že "hm asi bol hladný", ale nechala som ho to pozerať, lebo tam išlo práve o to,že keď budú aj malí dinovia pomáhať jeden druhému a nie sa biť každý sám za seba, tak vyhrajú aj proti väčšímm a silnejším a že pomáhať starým nie je pochabosť, ale ľudskosť. Tak ak je to dieťa také šalené do dinov ako môj, tak mu to asi urobí veľkú radosť, my máme umelých dinov od 5cm do pol metra a všade,kde stúpiš dino 🙂 a čím väčší tým lepší

zsuzsu
3. mar 2013

@vecernicci dakujem.

lamps
3. mar 2013

moja bábovečka ku nedeľnej kávičke aj s bodkami podľa návodu od @pristela 😅

pipka
3. mar 2013

@vlada111 nooo tak prave som ju dokoncila a moja "mala" torticka ma 9,5 kg 😝 😅

ale nevadi, povedali, ze radsej viac ako menej 😉 tak som ratala, ze spodok bude pre cca 30 ludi, vrch pre 20 a ak im nieco zostane, nech si to podelia na domov 😵

florentina
3. mar 2013

@pipka a jak velká máš ty patra - myslím cm...já mám teď dotaz na dort pro 70lidí, tak přemýšlím jak to udělat velké...

nelly75
3. mar 2013

@vlada111 ďakujem, prvýkrát som robila celkom dobre to išlo 🙂

mimcak
3. mar 2013

@tamianati nie,nebolo to jedlé 😀 To bola objednávka na rýchlo.Ja som odlepila etiketu s fľaše ,čo sme mali doma,bola lepkavá tak som ju prichitila o potravinársku foliu a obstrihla dookola a dala na namalovanú fľašu,kedže bola čerstvo malovaná ,bola ešte lepkavá tak sa to pekne prichitilo. 😵

zuul
3. mar 2013

dievcata moje. gitara 50cm 3,5kila a avia 3,2kg

ajka82
3. mar 2013

@rapunzel1 ja beriem, ze su aj take deti, co su blazni do takych tvorov...len mne to pride take divne a este ked to maju potom na oslave rozrezat pred tym chlapcom... 😅 a dalsia vec, ja mam doma dve baby, takze u nas take "veci" nehrozia, tak nie som trenovana 😝

ajka82
3. mar 2013

@pipka jani akurat som ti chcela napisat ze pred vianocami, co som robila poschodku spodok 30x30, vrch 20x20 mal 9kg ze to by bolo mozno tak na tu ich firemnu pre 50ludi...ale vidim ze uz neskoro

pipka
3. mar 2013

@florentina no normalne som to bezala premerat 😅 😀 tak spodok je 32x23 cm a vrch je 24x19 cm ..ale povodne pecene vo vacsich plechoch, len mali sikme bocne steny, tak som to orezavala 😉

pipka
3. mar 2013

@ajka82 dakujem Ali, no uz je hotova 😉 aj ked je obdlznikova, a asi bude aj pre viac..ale uz som s nimi volala, a ze super, ze keby niekto chcel duplu, ze aspon nemusia krajat priesvitne kusky, 😉

pipka
3. mar 2013
pipka
3. mar 2013

@lamps jeeej aj ja tu mam dnes babovecku...ale cokoladkovu s mandlami 🙂

muffinka8
3. mar 2013

Baby vy tu bábovkujete 😀 som musela aj ja 😅 pol dávky mramoráku do bábovkovej formy a už sa pečie 😀

lamps
3. mar 2013

@pipka 😀 😀 😀 my máme hneď dve - jednu orechovú a druhú kokosovú s bodkami 😀 😀 😀 a tortička je super

zuzana92101
3. mar 2013

@vecernicci to je kraaasa. Tie medovnicky, no nemam slov. Mala by si nam spravit kurz 😉, aby sme sa prisli priucit. 😉

zuzana92101
3. mar 2013

@rapunzel1 aj my doma ficime (okrem ineho) na dinosauroch. A moja mala (16mes.) je uz od starsieho braska taka z toho poblaznena, ze na kazde zvieratko uz robi vuaaaaaaaaaaaaaaaa vuaaaaaaaaaaa (akoze dino 😉 ) a namiesto babiky radsej chyti dinosaura a beha s nim po byte. 😀

zuzana92101
3. mar 2013

@lamps mnaaaaaaaaaaaam, mnaaaaaaaaaaam, mnaaaaaaaaaaaaam 😝

janula.h
3. mar 2013

@pipka @mimcak @dm1 a ostatné babulky dikyyyyyyyy a farba?? no mala som mať fialovú na krstiny ale zdala sa mi mdlá tak som dala ružovú do nej a miešala a miešala a primiešavala až nakoniec toto vzniklo 😀

viera6
3. mar 2013

@vecernicci môžem poprosiť recept na medovníky?su krásne 🙂

zuzana92101
3. mar 2013

@zuul krasne torticky, gitarka uuuplne super, ukladam si 😉 aj mna caka

zuzana92101
3. mar 2013

@dadka212 kraaasne torticky, Smoulinka na zozratie a svalovec...hmmmmmm 😀 😉

rapunzel1
3. mar 2013

@zuzana92101 tak to ste na tom podobne ako my, mladšia má síce cez 2 roky, ale s dinosaurami behá sa malým statne na narodeniny majú obaja nachystaných dvoch polmetrových dinošov a už vidím oboch ako budú skákať nadšením, som ich zháňala na vianoce a takých veľkých sme nikto z rodiny neobjavili a to všetci vedeli čo majú hľadať, tak dostal od svokrovcov 10 takých 20 cm, to je najoblúbenejšia hračka momentálne u oboch.A tortu mal samozrejme tiež dinovú. 🙂 🙂 🙂 🙂

janula.h
3. mar 2013

môj oslávenec Miško 🙂

eliska22
3. mar 2013

@pipka ako veľká je táto torta? koľko vážila ? idem robiť o dva týžden firemnú veľkú pre 60 ľudí, tak preto sa pýtam 😉 a tiež to bude len takto dve kocky na sebe a na vrchu logo 😝

janula.h
3. mar 2013

a "rýchlovka" pre Mišiho 😀