Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
3. mar 2013

@pipka juj, děvče a to já plánovala takové průměry pro 70lidí...no ještě to promyslím...já zatím takové velikány dělala dva ...průměry 31,24,17 cm a v obou případech se najedlo z těch vrchní dvou pater 70lidí, ale bylo to na svatbách, kde se před tím jedlo, tak si ale říkám, že ty spodní dvě patra musí stačit...no ale samozřejmě se pořád bojím, aby to nebylo málo....

pipka
3. mar 2013

@florentina tak v najhorsom na party budu mat slane tycinky a chlebicky, tak sa dojedia tym 😀

mizulienka
3. mar 2013

@zuul Zdeni ahoj, dufam, ze vam uz je lepsie 😉 stretko bolo super, mne hlavne dalo to, ze som sa ako tak naucila narabat drotikom...a radi prideme, len musime dohodnut kedy, lebo najblizsie 2 tyzdne som uplne mimo...a do toho mam este aj pohovory do prace 😕 😕

pipka
3. mar 2013

@lubi22 ja by som tie kinderka chcelaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

u mna jednoznacne cilit bang, ten biely, na kuchynu, co obsahuje chlor, ja uz si inym ani ruky a linku neumyvam 😉
a teda farbim v chirurgickych rukaviciach, mam jednorazovky od braska z roboty, takze nafarbim hmotu, zvleciem a vyhodim 😉

bambula1307
3. mar 2013

@pipka dakujem Janka, veru tie biele som len tak, ze uvidim a tusim su lepsie ako zlte 🙂

jakelina
3. mar 2013

@lubi22 já si vezmu trochu běloby na bělení marcipánu a umyju si tím ruce.

lubi22
3. mar 2013

@pipka @jakelina - dakujem za tipy, ani jedno nemam doma, ale zajtra este pred pracou skocim do drogerie kupit biely cilit bang, ja mam iba ruzovy doma, ved nebudem moct nikomu ani ruku podat 😅 Este ma napadlo, co by urobil Vanish bielic na pradlo na ruky, ale zase sa bojim, aby mi koza ostala 😅 A vyskusam nabudúce aj tie rukavice 😎 Tie ostatne farby sa ale tusim tak na pokozke nedrzia ako ta cervena 😅

Pipka, nooo, na tie vajicka si musis zaobstarat kinder sliepku 😀 😀 😀

bambula1307
3. mar 2013

@jakelina no vy mate vychytavky baby 😀..super a vzdy kyselinu citronovu na ruky..bbrr..au 😉 A tiez som chodila s farebymimi prstami..ale v poslednej dobe..len zo zahrady skarede ruky mavam ☹

florentina
3. mar 2013

@lubi22 no já když barvím hmotu, tak už jedině v rukavicích...vždy jsem mimo špinavých rukou nafasovala i exém....

jakelina
3. mar 2013

@bambula1307 úplně chápu tvoje pocity, já jsem se přestěhovala sem do Opavy za manželem a nemohla jsem si tu strašně dlouho zvyknout. 😒 Ještě jsem měla všechno v krabicích a nevybalené a volala moje mamka, že umřel taťka, tak jsem to tu všechno nechala, jak to leželo a běželo a jela domů vyřizovat pohřeb. Vůbec se mi pak sem nechtělo vrátit a když jsem čekala třetí dítko, tak jsem se tak těšila, že to v červenci řeknu svojí mamce a než jsem to stihla, tak ji srazilo auto a ve 49 letech zemřela po delším ležení v nemocnici na přístrojích Jezdila jsem tam a zpět víc jak 200 kilometrů a těhotná. Tak jsem zase s rostoucím břichem jela vyřizovat pohřeb. Jednu dobu jsem to tady nenáviděla, ale člověk si nějak zvykne.

reruna
3. mar 2013

@jakelina teda to je mi tak líto ☹

daducha
3. mar 2013

Ahojte, tu su moje najnovsie torticky.Krstinova je z minuleho tyzdna,ostatne postupne od pondelka.Nie vsetko mi vyslo podla predstav,ale tak aj blbe dni su 😅 .A je jasne ze 3D nerobim rada,vynimka je pre niekoho znameho, tak aj na ten dom ma nahovorila kamoska ,inak take veci odmietam,nerada napodobnujem realne veci 😖

reruna
3. mar 2013

Jak jste se tu bavily o skladování dortů, tak já jsem čekala, co řeknou tchánovci, včera byli na té oslavě, kam šel ten koš růží a oni ho tam měli jen asi 3 hodiny vystavený na stole na okrasu, líbil se prý moc, někteří si mysleli, že je to skutečné, ale nerozkrojili ho....tak jen doufám, že ten mascarpone krém se nezkazil a snad ho dnes konečně pojedli, vím, že ten krém vydrží v pohodě 4 dny, ale v ledničce....takže jestli jim chutnal nevím, ale doufám, že jo, zatím vždy všem chutnal

bambula1307
3. mar 2013

@jakelina oooch to je mi luto, velmi smutne s maminkou..moc ma to mrzi... ☹ muselo to byt. tazkeee.
Jo ten moj chce aby sme sli za nim,ale mne sa moc nechce....ja tu mam aspon mamu..aj ked skoro hluchu..aj tak trosku pomoze s detmi a pokecame aj ked moooc nahlas 😉

pipka
3. mar 2013

@daducha palec hore moja...dokonale vseeetky 😵

bambula1307
3. mar 2013

@daducha juuj nadhera ..ta mangnoliaaa a aj margaretky nadherneee..si sa narobila tolko tortusiek 😉

jenie123
3. mar 2013

@vecernicci uzasne medovnicky.. mas zlate rucicky.. 🙂
@bambula1307 kraaaaasne kvety, ja som tiez kusok od senice 🙂 prisla by som k tebe na kurz ;))))

jenie123
3. mar 2013

@jakelina to mi je luto.. musela si to mat dost tazke.. :( mne sa nieco podobne stalo teraz.. rano som zistila, ze som tehu a o dve hodiny mi volala mamina, ze starecka odviezli do nemocnice, na druhy den zomrel.. :(

lussy23
3. mar 2013

@vecernicci nádhenré perníky i torty
@dadka212
@zsuzsu @janula.h

@pipka
@zuul @lubi22 @daducha
@bambula1307
@tweetinka.co krásne dielka babenky, všetky

bambula1307
3. mar 2013

@jenie123 hehe moc by som ta asi nenaucila..ja len podla fotopostupov skusala som len orchidejku a tieto 😉 ale tak mozes prist co viem ukazem ..podiskutujeme 😀 😉

jenie123
3. mar 2013

@bambula1307 ja robim tiez len podla fotopostupov, minuly tyzden som skusala prvy krat drotikovat 🙂 ja som dala zatial laliu, este sa toho mam vela ucit 🙂) odkial si?

lussy23
3. mar 2013

@mizulienka nádherné kvety @viera6 nádherné tortičky
@ajka82 nádherné
@nelly75 krásne tortičky @ratatooy krásny havko i srdiečka
@ollako krásne dielka
@eliska22 krásnučké dielka
@lucula73 krásne dielka
@vi3ka nádherná

lussy23
3. mar 2013

@evala777 krásna

macamac
3. mar 2013

@daducha fuuuuu
fakt DOKONALÉ!!!!
neviem,ktorá je krajšia 😅 😉
a tá sova- ma dostala. milujem sovičky 😵 😵

macamac
3. mar 2013

@tweetinka.co 10kg??? 😕 ty brďo!! krásna je 😉
to pre dcérku?

bambula1307
3. mar 2013

@jenie123 kuchyna 😀 a ty?

levandulka3
3. mar 2013

@janulkamartinko dam zovrieť vodu v kanvici a na sekundu dám kvietok nad paru - to je celý fígeľ 😀

jenie123
3. mar 2013

@bambula1307 Gbely 🙂

elamaslakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
3. mar 2013

@daducha krásne všetky........prosím ťa,ten košíček na tej krstinovej,to sa ako robí? 😉