Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
6. mar 2013

@micmo paradny je, mne sa velmi paci. este mu daj papagaja na plece 😀

zuul
6. mar 2013

@dadka212 jej nova fotka. 😵 prave ze uz aj z kremom a uz sa mi minul krem... dam hrubsie potahovku? idem to odmerat kolko to ma na vysku.

zuul
6. mar 2013

@dadka212 priemer 25 a vyska 3,5cm

dadka212
6. mar 2013

@zuul iba 3,5? fú ja robím dobošku ak teda robím na tých 7-10cm výška...

micmo
6. mar 2013

@zuul Díky za tip, papoušek by byl fajn,ale už by to bylo nad me sily 🙂 Dort nechtějí vůbec potahovany a nemají radi marcipán, tak řekli ze výjimečně alespoň pirát 🙂 Ale děkuji, pro příště si to poznamenam 🙂

mrka2
6. mar 2013

@micmo nejaku tetovacku mu daj 😀 zlatucky je 🙂

zuul
6. mar 2013

@dadka212 robievas z 15vajec?

dadka212
6. mar 2013
zuul
6. mar 2013

@dadka212 toto od teba som robila. len ze 8vajec a ostatne som si vyratala. idem dorobit nech sa nemusim hanbit 😲

dadka212
6. mar 2013

@zuul jáj...no ja som iné cesto ani neskúšala toto mi poradila pristela 😀 a vraj je výborné, ja to moc nemusím, a ozaj dobošku robím len veelmi dobrým kamarátom 😝

micmo
6. mar 2013

@mrka2 Tak to je super nápad 🙂Jdu na to, zkusím kotvu tak u vidím jak to dopadne. Díky!! 🙂

vlada111
6. mar 2013

@micmo je pekný, má dobrý výraz, daj mu aspoň zlatý zub 😀

lokalistin
6. mar 2013

@micmo krasny je

lokalistin
6. mar 2013

@zuul vyska 3,5cm? no to by som urcite dorobila platy,ale nejak nechapem 9 platov plus krem a ma len 3,5cm?tam nieco nesedi ja som mala z 13 platov 10cm na vysku

micmo
6. mar 2013

@vlada111
@lokalistin Díky holky,jste skvěle..🙂 Zub by byl dobrý,ale nemam zlatou, tak bude muset zůstat milý 😉

jakelina
6. mar 2013

@micmo bílý???Ale milý??

jakelina
6. mar 2013

Holky ta paní, co jsem měla strach, aby si pro dort přišla mi dnes volala a strašně chválila, jak se dort líbil, malá jak byla šťastná a byl moc dobrý. Tak nakonec to šťastně dopadlo a někdy se nevyplní předtuchy a dopadne to dobře. 😉

micmo
6. mar 2013

@jakelina Uz mám všechno ulkizeno,ale zítra budu dodelavat tak to zkusim, děkuji 🙂

janula.h
6. mar 2013

@micmo fajkuuuuu 🙂 bombový je 🙂

lamps
6. mar 2013

@jakelina Majka, to je super 😅 😅 😅 😅 dnes sa ja teším s tebou 😅 😅 😅 😅 😅

rapunzel1
6. mar 2013

@zuul bohužiaľ nie, na zajtra hneď poobede, makám na ňom od druhej, keď som došla z polície a vybavovačiek, a ešte som mala mať ďalšie 4ry ale tri mi presunuli na budúci týždeň, čo som moc neni rada, tie mali byť na sobotu, lebo už šľahačky kúpené, len som preventívne zavolala, že čo a ako, a že menia termín na 16 teho a šľahačky záruka do 14teho a hneď 8, lebo mali objednané hneď tri torty, hm, ale čo už, dnes zajtra bude nočná a potom sa vyspím. Zaľahnem hneď o 8smej s deťmi jak baburatko 🙂

zuul
6. mar 2013

@lokalistin @dadka12 dievcata dakujem vam. platy som dorobila aj krem kusok. nakoniec 14platov a vyska 8cm - zle som to odmerala predtym. a 2kg. zajtra potahujem. dnes som uz po sprche a lakujem nechty 😉

@rapunzel1 juj tak vela sil ti prajem. nech si mozes dobre oddychnut potom a nech sa ti dobre dari.

ajka82
6. mar 2013

@dadka212 no dadka, ja ta normal zacinam povazovat za bohynu 😅 😀 ved tebe musi nonstop bezat rura a nieco sa v nej pecie, dne som robila 9 korpusov a uz som pri poslednych dvoch bola taka zmagorena, ze som zabudla dat PDP a domiesavala som ho uz v rafikoch na plechu, jeden vyzera v pohode pouzitelny, druhy uvidim ked ho rozkrojim 😅
a mna MM asi zabije tento vikend, bo som slubila max. 3 torty na vikend 😅

janula.h
6. mar 2013

žienky chcela som upozorniť na už skaramelizované salko majú ho v Kaufe za 1,45 a je dobré 🙂 https://www.google.sk/search?q=caramelo+condé&h...

ajka82
6. mar 2013

@dm1 tak si to asi zatial rozmyslim, ideme na velku noc k nasim...ja mam doma sugarveil prasok, no bohuzial uz po zaruke 🙄 mne ho tetuska dala na skusanie krajok, ze to uz predat nemoze, ked ma kratku zaruku, no uz dosla, pri najhorsom by som kupila male balenie tu na dlhych dieloch, tam mavaju, len neviem co stoji a nechce sa mi teraz pozerat

levandulka3
6. mar 2013

@pipka ja som robila (viď foto) a išla som podľa tohto postupu http://www.tortysnov.sk/fotopostup/doba-ladova-220

mates22
7. mar 2013

Narozeninový pro syna, na přání goofy mušketýr. Spodek světlý korpus, ovoce a pudingový krém, vrch karamelový krém a čokoládový korpus. Foceno po dokončení v noci, druhý den už jsem to vyfotit nestihla - okamžitě zmizely figurky 🙂. Hlavu jsem dělala nadvakrát, první z marcipánu a jak vysychala, tak se mi utrhla čelist. Takže to zachránil opět smartflex a napodruhé to klaplo

pipka
7. mar 2013

@levandulka3 dakujeeem moja, presne toto som potrebovala 🙂

janula.h
7. mar 2013

ženy mne treba piecť a neide mi vodaaaaaa porazíííííííí ma 😠 😠 😠

katkak23
7. mar 2013

@dm1 no ja z toho robim všetko 🙂 len kvety teraz chcem tak som sa chcela poradiť 🙂 takze co je naj na kveta?