Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
10. mar 2013

@zsuzsu mas hlas 😉

vlada111
10. mar 2013

@rapunzel1 vybodni sa na neho, debil. Nech si ide kúpiť do cukrárne dobošový rez, som zvedavá, či mu bude chutiť. Len aby ti neposlal kontrolu idiot 😠

denuschka7
10. mar 2013

@79zuzana len to??????? 😕 no tak to som teda zvedava....ja som citala recept bud ze tam bol tvaroh alebo van.puding...uz nech je zajtra...som zvedava na to...budem cakat na tvoj prispevok 😀

nika1985
10. mar 2013

mala byt smotanova ale tak nevydalo 😉 mramorovy korpus jogurtova plnka lesne ovocie s lesnym ovocim

79zuzana
10. mar 2013

@denuschka7 no neviem teda, je to anglicky recept, tak snad z toho daco bude 😀 Ak sa podari hodim aj ten receptik 😉

vlada111
10. mar 2013

@vecernicci tá ovca je supeeeeer

katuskad
10. mar 2013

@larah jej tá malovaná torta je krásna. môžem sa spýtať ako si to robila?

jakelina
10. mar 2013

Holky hlásím se ze srazu, bylo tam hodně holek i ze Slovenska, jsem úplně mrtvá. Dnes ráno jsem končili až v 3.30 a nasmála jsem se jak už dlouho ne. Tři kočky tam měly i manžela, tak nám chlapi myli nádobí a pomáhali. Ale ty srazy už od pátku, to je únavné jak hrom. Jdu hodit do trouby korpus, můj bobek malý má zítra narozeniny a já hrozná matka mu peču dort na poslední chvíli a asi to odfláknu, protože zítra musím do práce. Nemám kdy zdobit. 😝 😝 😀 😀
Pak hodím pár fotek co jsme dělaly.

aduskatt
10. mar 2013

@jakelina moja mal narodeniny 28,2 a tortu este stale nemal.........

larah
10. mar 2013

@katuskad pár strán dozadu tu baby dávali návod, je to s bielkovou polevou ako na medovníčky a potom rozotrené štetcom 🙂

denuschka7
10. mar 2013

@79zuzana ty si poklad 🙂 dakujem zatial a nech sa dariiiiii

jakelina
10. mar 2013

Holky na tom srazu byla Tonka57. Možná ji některé znáte, tak rychle postavičky jak dělá ona to jsem ještě neviděla. Normálně jsem měla depku, obyčejným nožem to šup tam řízla, šup tam pích, ohnot, přilepit, dvě ručičky za minutu i s rukávem. No fakt úkaz 😲 😲 😲 A jak krásné a ty její perníky 😲 😲 😲 Malované obrazy na perník 😲 😲 😲

ratatooy
10. mar 2013

@alenv kde se daji sehnat ty pásky co jsou kolem dortu toto jsou jen kuličky?videla jsem ještě i s kaminkama

janula.h
10. mar 2013

@lamps Ďakujeeeeeeeeeeeem 🙂 cmuk

janula.h
10. mar 2013

@jakelina a úprimne ktorá nie sme?? Ja som na formulu lepila meno a už u nás sedeli hostia 😀

zuzana92101
10. mar 2013

@rapunzel1 je mi to luto. Ale nechapem, ako mohla byt akoze stara...no ale zase dalsia vec je, ze ktovie, kedy mali nakoniec samotnu oslavu.
Mne kolko x ludia povedia, ze chcu tortu na piatok a ked sa spytam, kedy je oslava, ze v nedelu. Tak to by som musela tortu robit vo stvrtok a do nedele uz teda cerstva rozhodne nebude. Tak sa vzdy radsej spytam, ze kedy je oslava. A ked mi povedia, ze v nedelu, tak tortu posuniem na nedelu, max. sobotu a vysvetlim preco. Oni su aj radi a skor su prekvapeni, ze robim aj cez vikend 🙂.
Chapem, ze teraz nemas chut piect, ja som presne taka ista...mam chut s tym skoncit, ale potom zabudnem aj preco a peciem dalej 🙂. To prejde. Z takeho jedneho zakaznika si hlavu nerob, spomen si radsej na tych x, co boli spokojni. A dalsia vec, tazko sa vsetkym trafit do chuti. Mozno jemu nechutila a ostatnym ano, ktovie. A tiez su typy ludi, co radi vyvolavaju konflikty, takze mozno si len potreboval "ulavit" na niekom... Netrap sa tym. 😉

dajna11
10. mar 2013

@jakelina aj ja som ju zažila na zraze,na konic že čo by sa nám ešte ukzalo tak poprosili ju a ona behom 3minut vyčarila bábetko ako hrom,krásne buclaté🙂

zuzana92101
10. mar 2013

@mizulienka kraasne torticky, normalne skoda, ze uz nebudes piect ☹. Nie je ti aj luto?

jakelina
10. mar 2013

@dajna11 taky dělala miminko s plenečkou a krásné

rapunzel1
10. mar 2013

@wera.g ja som robila kombináciu dvoch receptov, jedného z tejto témy v receptoch a druhého z netu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171 tu som zmenila pri korpuse, že som časť cukru dala do bielkov, aby bol tuhší a použila som práškový cukor a plnku som nerobila zo surových vajec, ale klasika čokoládovú šľahanú nad parou, na 6 vajec, 300 g cukru, kakao, 200 čokolády a do vychladnutého vmiešať dve maslá. Ten vláčik mal 4,4 kg a bol z 15tich vajec, a robila som ich na plech velký a potom som ho rezala podľa tvaru vláčika, tak ti neviem povedať, ako to vychádza na kruhovú formu, ale na veľký plech ide plát z troch vajec, aby to bolo také tenké. Len ich upozorni, že doboška je suchá, nedáva sa tam ani lekvár ani rumom sa nepolieva. Lebo tento asi nevedel, čo vôbec chce, som mu povedala, že nech ju donesie a povedal, že ju vyhodili.... 😢

alenv
10. mar 2013

@ratatooy tohle nejsou kuličky ani kamínky.. je to taková imitace kamínků 🙂 kupovala jsem to v Praze v aranžérském obchodě, ale prodává se to i na netu se svatebníma věcma

dajna11
10. mar 2013

@jakelina to presne 😀 😀

vlada111
10. mar 2013

@alenv bodaj by nie, veď je krásna

alenv
10. mar 2013

@tinamk tohle byly moje první květiny také.. (když nepočítám pár růžiček co jsem udělala) nedělala jsem to podlé žádného postupu, pouze podle obrázku kytek 🙂 a tyto co jsem dělala jsou opravdu jednoduché 😉

alenv
10. mar 2013

@vlada111 děkuju moc

lucula73
10. mar 2013

@rapunzel1 mňa ešte napadlo,že ak si to v stredu robila a oni mali v štvrtok oslavu,je možné,že to bolo ešte také neodležané,preto aj suché...........že keby to tie dva dni aspoň postálo,by to trochu zmeklo,či nie?
Inak niektorí ľudia nevedia čo je doboška,oni to volajjú že doboška a myslia pritom piškotu a čoko krém.....kamoške sa to stalo,už dávnejšie,potom pri debate vyliezlo z nich,že vlastne dobošku ani nechceli 😝

vecernicci
10. mar 2013

@dajna11 viď my ji prostě milujemeeeee 😉

vecernicci
10. mar 2013

@alenv to se ani nediví, že měl úspěch, je luxusní 😵

janula.h
10. mar 2013

@rapunzel1 never mu podľa mňa ju zjedli 😉 ozaj a nemusí doboška postáť??