Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
11. mar 2013

@lucula73 tak nech sa ti vydarí a hlavne nech chutí...ja robím pribinák bez ovocia v kombinácii aj s týmto mojím korpusom a robila som ho aj v kombinácii s red velvetom a obe verzie super ,tiež som nevlhčila korpus... 😉

mojmacik
11. mar 2013

@daducha ti trpaslici waaaaaau nadhera klobuk dole 🙂

alexandrakocikova
11. mar 2013

@reruna no podla mňa sa jej nepáčilo, že je taká veľká...ale ja som sa jej pýtala akú ju mám spraviť, nepovedala mi, že jej to je jedno.robila som na tom12 hodím v kuse skoro a to som mala aj pomocníčku.velmi ma to mrzelo

alexandrakocikova
11. mar 2013

@zuzana92101 dakujem,mne sa ale zdá, že na fotke vyzerá lepšie 🙂

lucula73
11. mar 2013

@alexandrakocikova a koľko krát boli plnené tie jednotlivé diely na tej kocke?

lifinka
11. mar 2013

@aduskatt
@anibas
@jakelina
@pristela

holky některá prosím nemáte nějaký postup na postavičku ze star wars, nemůžu nic najít....

wera.g
11. mar 2013

ahojte žienky, prosím vás nechce sa vám troška potapetovať? Nejakú peknú 2 poschodovú svadobnú tortuchu, mˇna pri týchto malých nič nenapadá, len tak tak som jednu vymyslela a už objdnávka na ˇdalšiu 😀 ˇDakujeeeem moc moc 😉

pristela
11. mar 2013

@lamps oo, ulozene , ale toto asi nemala na mysli 😀 😀 bo spominala ze jednoduchy anjel 😀 😀 alebo žeby toto bol jednoduchy andel ? 😕 😀 😀 😀 ale aspon mam predstavu , presne aj kvietky chce okolo ale len 2D nie 3D 😀

mimcak
11. mar 2013

@viera6 músíš sa zaregistrovať a až po prvej objednávke máš zľavu.Vlastne potom pri druhej už po prihlásení budeš mať zľavU

pristela
11. mar 2013

@lifinka ja žial nemám ☹ ☹

alexandrakocikova
11. mar 2013

@lokalistin podla mňa sa jej nepáčilo, že bola taká veľká....ale ked som sa jej pýtalaakú chce, tak nepovedala nič. aletorta mala skoro 9kg..no ja som si vypýtala 60.ale strašne ma tomrzelo.ani si nepamätám, že by mi poďakovala. 12hodín som na nej robila a to som mala aj pomocníčku

alexandrakocikova
11. mar 2013

@lucula73 tri korpusy a plnka dvakrát a vrch ešte plnka, ale v tenšej vrstve kvoli poťahovaniu

lamps
11. mar 2013
pajula
11. mar 2013

Zdravím,
budu dělat poprvé dort z marcipánu a chtěla bych poradit jak udělat domácí marcipán a čím obarvit,aby byl jako čokoládový? A ještě zaručený recept na těsto?Děkuji moc za odpovědi 🙂

lamps
11. mar 2013
aduskatt
11. mar 2013

@wera.g no skus ze nieco pozriet🙂

jakelina
11. mar 2013

@lifinka já návod nemám, ani jsem nedělala

jakelina
11. mar 2013

@pajula tady máš recepty na krémy a korpusy a marcipán můžeš zabarvit kakaem
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

vecernicci
11. mar 2013

@lifinka a co to vyřešit fikaně 😉 třeba takhle http://4.bp.blogspot.com/-JbgdZcypNnM/TVqJP-Q5z...

jakelina
11. mar 2013

Holky pár fotek ze srazu. Fotila jsem co tam kdo ukazoval, ale bylo nás tam přes 30, tak to bylo takové náročnější na místo a někdy se tam pomalu nedalo s foťákem dostat. Je tam i fotka dortů co se tam dávali do stacionáře. Ten perník dělala Tonka pro každého. Jsme skupina Pytlíci, tak proto modrý pytlík. Byla to sranda, po cestě holky udělaly ukazatele a všude po dědinách cedule s modrým pytlem a napsané. SRAZ CUKRÁŘEK 😀 😀 😀

pajula
11. mar 2013

@jakelina - moc děkuji 🙂

mizulienka
11. mar 2013

baby, kto urobi 2kg tortu pre 25 ludi???? 😉 😀

zuul
11. mar 2013

@mizulienka Lucka to si ju nakrajaju na 2x2cm kusky?

mrka2
11. mar 2013

@mizulienka 😀 😀 😀 🙄

jakelina
11. mar 2013

@mizulienka já jsem dělala ani ne kilovou pro 20, tak já to zvládnu. 😀 😀 😀

zuul
11. mar 2013

@jakelina wau paradne stretko 😵

lifinka
11. mar 2013

@vecernicci no chce s postavičkou, asi bych zkusila toho zelenýho 😀 , ale ještě mi to musí potvrdit je to spolužačka ze základky naposledy jsme se viděly před 20lety🙂 chodila jsem tam jen do 4.tř. a teď si mě našla na FB a bydlí v Německu, že dojedou do ČR a malý má zrovna narozky, tak snad to neklapne 😀 😀 😀 😀 ale díky.

vecernicci
11. mar 2013

@mizulienka to je špatný vtip, ne? 😉

vecernicci
11. mar 2013

@lifinka tak si vezmi fotku toho zelenýho mrzáka a dělej podle ní, taky to tak dělám zítra mám dělat pro změnu Iron mana, fakt super zakázky 😝 😝 taky nevím, jak to splácám 😝

janula.h
11. mar 2013

žienkyyyyyyyy ako urobím takéto more???