Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
denuschka7
12. mar 2013
@ajka82 Ja pouzivam polystyren, obalim ho alobalom a hotovo (ak mate niekde nablizku niekoho kto stavia dom, tam sa urcite jeden najde) 😃
timotejkabrejkova
12. mar 2013
@lamps Aké jemné a nádherné sú tie svadobné .......
jenie123
12. mar 2013
Ahojte kocky.. konecne som vas docitala.. akosi nestiham.. 🙂)) krasne torty ste napiekli.. opacitkovane a poukladane.. super.. 🙂 pridavam svoje minulotyzdnove.. mala som akysi sportovy tyzden 🙂)) ta s kaprom nakoniec skoncila na rybarskej vystave v brne.. 🙂 rybara som sa snazila spravit podla originalu Lukasa Krasu.. neviem ci sa podaril, ale Lukas sa v nom videl.. 🙂)))
jenie123
12. mar 2013
Baby prosim vas, robili ste niektora tablet.. google mi nic moc nenasiel..
jakelina
12. mar 2013
@jenie123 ten kapr je suprový, jak se leskne fakt jak z vody vytažená ryba 😃 😃 😃
jenie123
12. mar 2013
@jakelina dakujeeem.. si zlata 🙂
mysiatkoo
12. mar 2013
@zuzana92101 @lokalistin @levandulka3 dakujeeeem, velmi velmi velmi 😉 a potesilo aj kazde jedno pacitko, je to povzbudzujuce... @lussy23 presla som si na webe nielkolko postavickovyx postupov, potom som modelovala uz len podla obrazka....a idem pacitkovat ja, lebo tu je zase straaan 😎
79zuzana
12. mar 2013
@denuschka7 islo do toho 40g kakaa co sa mi zdalo dost vela a len stvrt lyzicky farby. Ale pisali ze viac farby moze zmenit chut tak som to nechcela pokazit. Dnes si k tomu sadnem a prelozim ti receptik lebo ho mam v angl. Casopise. 😉
iwulka23
12. mar 2013
Ahojte Kočky,prosím o radu..ako by ste robili tie labky na torte? ja som to teraz skúšala s pečiatkou z kinderka v tvare labky,ale farba sa len rozmazala,skúšala som aj malovať ale tiež tá čierna je dosť taka že to by mi nezaschlo a jeden dotyk a je rozmazane 😞 som zúfala...
torta je len príklad..ide mi o tie labky 🙂
lifinka
12. mar 2013
ahojky, musím se pochlubit, co jsem si koupila v KIK 😃 velikonoční silikon. formu za 105kč.Se těším na veikonoce si ji hned vyzkouším a zkusím potahnout :-p
gabkostanka
12. mar 2013
@lifinka pekny zajko:) inak ja som pozerala v lidli podobne, ale ako s ato dava do rury? treba este na plech polozit, alebo staci na mriezku? =-)
anelehka
12. mar 2013
ahoj sikulky,prosim Vas,nedavno tu bol postup na spider-mana-postavicku,nemate to nahodou niektora po ruke,dakujem x-)
aduskatt
12. mar 2013
@iwulka23 malovat je lepsie praskovou farbou rozpustenou v troske alkoholu, to uschne, gelovka bude dllllho lepkava
denuschka7
12. mar 2013
@79zuzana dakujeeem, a ja teda potom vyskusam dat menej kakaa a viacej farby a dam vediet co to spravilo 😎
lifinka
12. mar 2013
@gabkostanka asi by bylo vhodné na plech, na mříšce nevím, zda by dno dobře drželo, když není rovné.uvidíme 😉
iwulka23
12. mar 2013
@aduskatt božinku..fakt..a to ma vobec nenapadlo 😃 a čierna práškova je taka poriadne čierna??
aduskatt
12. mar 2013
@iwulka23 podla toho, aku kupis a ako ju nariedis....ja mam ciernu dost podla mna.......🙂) toto som malovala ciernou prachovou v alkohole.......a nejavila sa vobec domodra alebo do zelena........ len je pravda, ze podklad nebol biely, ale sivy
mamina1978
12. mar 2013
@jenie123 Krasne torticky , no ten sumec a raketa perfektne x-) 🙂
iwulka23
12. mar 2013
@aduskatt uf no skusim s prachovou..ked ju zohnám lebo v našom e-shope ju ma vypredanu...a ked nezohnam tak nedám labky a vybavene 😃
aduskatt
12. mar 2013
@iwulka23 v drogerii, alebo v hypermarketoch pri veciach na pecenie mavaju🙂 ked nezozenies, daj vediet
coko.joko
12. mar 2013
Ahojda holky,prosim o radu...jsem uplny zacatecnik a chtela bych zkusit dort panenku barbi....hledam nejaky jednodusi postup....poradite me jak na to....dekuji moc
iwulka23
12. mar 2013
@aduskatt maju v drogerke ?? no skusim zajtra alebo štvrtok pokukať 🙂 dakujem za tiip
lifinka
12. mar 2013
našla jsem pár receptů, na korpusy, krémy.
http://www.eshop-olja.cz/rady-s-postupy-s-pecen...

např, mě zaujal tento krém:
-jahodový se salkem...vynikající...jahody scedíme a ze šťávy uvaříme hustý puding (dělám z půl litru štávy a dvou van.pudingů či přímo jahodových) po vychladnutí vyšleháme s jedním salkem, a jahodami(dobře okapané)+1 jedno málo (cukr se už nemusí přidávat..je to od salka a štávy sladké)..já přidávám jen jeden vanilkový cukr. áte někdo vyzkoušené, zda je opravdu mňam 😃
dajna11
12. mar 2013
@mamina1978 akoby som videla našu 😃 😃 😃----ešte aj ten fliačik na chvoste má taký....
lokalistin
12. mar 2013
Moja dnesna,kakaovy korpus,parizska slahajda z kinder cokoladiek,potahovana mmf,4x korpus 3x plnka priemer korpusov 26,vaha 4,45kg.Mozno to niekomu pomoze 😃 myslim tie udaje.To fotenie mi teda vobec nejde,nech robim co robim,nevyzera to dobre,s bleskom boli strasne tmave,bez blesku rozmazane :-p
zuzana92101
12. mar 2013
@iwulka23 ja by som tie labky robila tak, zeby som si vykrojila z hmoty maly kruzok a z neho tym istym kruzkom kusok "odkusla". a tie pazuriky ciernou fixkou na potah nakreslila. 😉
iwulka23
12. mar 2013
@zuzana92101 aj to je jedna z možností 🙂 dakujem 🙂
jenie123
12. mar 2013
@mamina1978 dakujem.. 🙂
barborkam
12. mar 2013
Dievcata, rozbieham torticky a neviem, ako ich mam predat/inzerovat a ziskat nejakych zakaznikov. Ako ste zacinali vy? Znami si chvalia, ze torticky su vyborne a aj krasne, len akosi to stoji a ne sa pohnut dalej.

Začni písať odpoveď...

Odošli