Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
12. mar 2013

@dm1 uz sa na ne chystaaaaam 😀 😎

pipka
12. mar 2013

babulky...neviem najst v receptoch nejaku pudingovu plnku...mate nejake? najlepsie bez masla...da sa robit pudingova napr, ze puding, slahacka, a napr. zelatinovy stuzovac za studena? 😕

pipka
12. mar 2013

a ešte by som poprosilaaaa, ak mate nejake tapetky na torticky s poníkmi 😵 😵 😵
ja mam vladkinu a este nejake dve..a ako googlim tak googlim, tak ma nic neoslovuje 😖 nemate nejake krasne ulozene...ruzove babske 😉 kujeeeem 😉

blcha
12. mar 2013

babyyy ty kokos ja mne co sa stalo ja som minuly vikend robila tortu ked boli vcielky a dnes som k nim nasla doma kridelka ja som ich tam nedala a vobec som si to nevsimla 😀 😀 😀 😀

dm1
12. mar 2013

@blcha 😀

elienka
12. mar 2013

@muffinka8 @pristela aj ja sa pochválim, som si kúpila ten kenwood kmx61. bohužial neviem dať recenziu ako by to bolo použiteľné pri pečení toriet, mám ho krátko a zatiaľ len kysnuté som v ňom robila. Ale teda dojem to na mňa urobilo obrovský. má pomalý rozbeh, takže nelieta múka všade okolo. Pre mňa teda bola priorita aby umiešal aspoň 1 kg múky na kysnuté cesto ale v návode píšu že šlahať max 12 bielok (ak vám tento údaj pomôže).
Inak kysnuté cesto super vypracované, dokonca nemal problém ani zapracovať trocha mlieka naviac doliateho dodatočne.
trocha ma skamalo to bubienkové strúhadlo - zatiaľ som ho išla použiť len raz - išla som robiť kapustníky, ale tá kapusta zacpala vláknami otvory v struháku a bolo dosrúhané, tak som to hodila do tej nádoby k tyč. mixéru postrúhať a bolo to vyriešené.
skôr zaujímavá historka sa viaže k jeho kúpe. som pozerala ceny na nete a nakonie som na bazar.sk našla tento inzerát
http://elektro.bazar.sk/5749936-kuchynsky-robot... chlapíka som ohýbala, aby mi to priniesol domov, že sa bojím kúpiť niečo za 300 e na dobierku. nebol to problém. fakt milý a ústretový. nakoniec za týždeň zastavilo pred domom auto v hodnote cca polovice nášho domu, vyskočil vyfešákovaný chlap, robot mi vybalil (naozaj bol nový, nikdy predtým určite nebol rozbalovaný), predviedol aj ma upozornil na chyby čo ludia s tým robia, hovoril že robí v origoš servise kenwood. tak som si pozrela obch. register a on je jeden z konateľov. Preto si vážim, že si vlastne našiel čas na mňa, som bola veľmi spokojná, no druhé vianoce u nás doma. a ešte mi dal aj bločik z pokladne.

pristela
12. mar 2013

@blcha jasne , že chápem , dobre si písala 😀 a tutoky ako pre teba : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3854042... bo moje vysvetlovanie by nik nepochopil tak radsej 2x nafotim ako raz rozpísať 😀 😀 😀

@elienka jeee, dobra príhoda 😀 😀 😀 už som ho ted hned bezala mrkat ze aky je 😀 😀

blcha
12. mar 2013

@pristela dakujem pekne a cim to rezes? ja ked som sa snazila to odrezat tak som zarezala do torty lebo som to robila s tym koleckom co sa reze pizza a to je asi tupe moc😀 😀 😀 😀

aduskatt
12. mar 2013

@denuschka7 robila som ja, zadanie bolo mobil, ale tvarit sa to moze🙂))

lamps
12. mar 2013

dievčence, pridávam moje prípravy na tohtotýždňové tortuše 😅 😅 😅 😅

jakelina
12. mar 2013

@lamps úžasné a ten marťánek jak si tam sedí, se tu směju 😀 😀 😀

denuschka7
12. mar 2013

@aduskatt jeeej to fakt??? 🙂 aka nahoda...ja som ho niekde nasla na nete a hned som ukladala pre inspiraciu 😎 a kludne by to mohol byt aj tablet, ved aky je velky 😀

elienka
12. mar 2013

@pristela
akože bola som aj tu v elektre ho pozrieť, majú ho v základnej verzii - kmx51 a stojí 350e, a predavač v elektre mi ho jednoznačne doporučil, že je celokovový a mal by vydžať (ale to je aj ten tvoj Gratus) len mne sa tu pri tomto páčil ten dizajn, všetky spotrebiče ladím dočervena v kuchyni a ten Gratus ma moc dizajnom neočaril. a ja teda mixér nepotrebujem, lebo mám samostatne kvalitný a aj na sekanie ľadu. a teda hlavne najviac ponorný tyčový používam, lebo ten sklenná sa mi nechce umývať.

aduskatt
12. mar 2013

@denuschka7 rozmer bol 20x15 cm🙂

aduskatt
12. mar 2013

@denuschka7 sa mi hned zdalo, ze aka znama fotecka🙂

pristela
12. mar 2013

@blcha no ja ich uz robila viac , niekedy striham noznicami, zvacsa rezem tiez kolliečkom ale takym fest ostrym co je na rezanie latok, ale uz som aj obycajnym nozom rezala, prosto co mam po ruke

lamps
12. mar 2013

@jakelina 😀 😀 😀 planéta s mimozemšťankom je pre nášho Filipka, on je taký veselý, vysmiaty tvor 😅 😅 😅

denuschka7
12. mar 2013

@aduskatt cozeee???? 😕 iba 20x15? ved to vyzera ako keby si to robila na cely plech 😀

aduskatt
12. mar 2013

@denuschka7 mala tusim tri a pol kg len......ale bola dost vysoka, nejakych 12 cm

pristela
12. mar 2013

Holky , kto za mna preberie tu cierno sedu vojensku tortu co neviem ako robiť? Zákaznik je velmi šarmantný , mlady, vysoky sympaťak s krásnymi očami 😀 ešte slobodny/ priatelku sice má ale kašlať na to 😀 / pri preberaní torty je síce náročný, ubreptaný , ukaže, povie a okomentuje vsetko co nieje spravne, co chyba atd. ale za to vie pak oceniť ak je chutna a šíri všade len a len chválu 😀 😀 ktorá ho chcete ???? 😀 😀 😀

dedenini
12. mar 2013

moja 4 torta 🙂 tak na rychlo 🙂

blcha
12. mar 2013

@pristela dik no uvidim ako sa mi to podari snad to bude v pohode celkom dobry napad noznice 😉

lamps
12. mar 2013

@pristela 😀 😀 😀 mám silné tušenie, že ten šarmantný chlap aj s vojenskou tortou ostane tebe 😀 😀 😀 😀

janula.h
12. mar 2013

@pristela ja si beriem chlapa Ty si nehaj tortu 😀

janula.h
12. mar 2013

žienky otázočka ako by ste urobili zábradlie na jachte? a ten mostík? čo by ste použili? vyrezali a potiahli? alebo nejakú oblátku?

janula.h
12. mar 2013

niečo takéto

pristela
12. mar 2013

@lamps
@janula.h ste ku mne take zlééééééé 😠 😠 😠 a ja zrovna vás dve tááák lúbim 😵 ludia su nevďační ☹ ☹

@janula.h normalne kovove , né ? snad tam nechces dat poťahovku aby cezeň prepadli 😠

janula.h
12. mar 2013

@pristela 😀 haha a čo tam dám?drôt či??

lamps
12. mar 2013

@pristela Žanetka, to nie je nevďačnosť - ja chlapa doma mám, vymeniť ho nechcem a takú tortu by som ja teda nedala. To by bol ten fešák veľmi nešťastný, keby ju videl v mojom prevedení 😝 😀

pristela
12. mar 2013

@janula.h trúbku od radiatora 😝 myslím , že @mamina1978 tusin nedavno robila jachtu , len uz nepamatam ci tam aj zabradlie bolo 😀 😀 😀 skus jej napisat