Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
12. mar 2013

@pristela 😝 nebuď zláá veď vieme že si jedna z mála kto toto dá!!

wera.g
12. mar 2013

babule prosím vás, keď pod tortu kupujete pevnú podložku (6€), prirátate si cenu k cene torty, alebo necháte tak? A ešte keď idem dávať brošňu na svadobnú tortu a nejdem ju pýtať späť, lebo mi to príde blbé... bude v cene torty, či si prirátať? 😀 nechcem byť za telátko, ale aj podložka aj brošna, skoro 10 eur a neviem či prirátať, alebo kašlať na to? ako to robíte vy?

lamps
12. mar 2013

@wera.g pokiaľ viem, že mi určite podložku nevrátia, prirátam si cenu ku cene torty. Keď viem, že mi ju vrátia, nepriratavam nic a brošňu by som si zarátala tiež. Ale dopredu im povedz, že ku cene torty si zarátaš aj boršňu

pristela
12. mar 2013

@janula.h mna najviac trápi , že po konzultacii s Lusilkou 😀ktora je na pc hry a ma doma aj odbornika 😀 , mam zakazane davat na tu tortu cokolvek biele, ze ta hra je cela o prachu, čiernom a šedom svieti akurat ten ohen na tom vojakovi ☹ ☹ a bojim sa robiť im čiernu tortu ☹

@wera.g ked objednavali , upozornit na cenu podlozky aj brošne a pýtať sa či to chcu pretože to sa zaratava nad rámec ceny za tortu , isto by som to nenechavala "zadarmo" je to "velka" suma , jedine ze by to bola aspon 20 kg torta to by mali v cene 😀

aduskatt
12. mar 2013

@wera.g pripocitam k cene, upozornim na to zakaznika🙂

janula.h
12. mar 2013

@pristela booože :( no moja nezávidím ale Ty to daaaaš!!!

sticker
13. mar 2013

@wera.g Prosím ťa a aké a kde kupuješ podložky? 🙂 Ja som zatiaľ iba rozoberala rôzne kartónové krabice a obalila papierom, ale teda je to tiež robota, navyše keď musím nadlepovať a dávať viac na seba 😒

eliska22
13. mar 2013

@wera.g ja keď som robila svadobnú tortu, tak som sa pýtala akú podložku zvoliť, informovala som ich o cene podložky a že mi to budú musieť doplatiť nad rámec....nakoniec im stačila aj obyčajná 😀 😀 že oni nebudú vrážať do podložky 😝

eliska22
13. mar 2013

@lamps už sa teším na tortičky 🙂

lucula73
13. mar 2013

@sticker veľké kartony z ovocia z lidla alebo kauflandu sú veľké dostatočne,tam si odrežeš koľko potrebujdeš a nemusíš nič nadpájať 😉 .aj pevné sú dosť,pri ťažkých tortách,možeš dať dva kartony a bude to pevnejšie.
Inak jedna baba čo tiež pečie, na fb v jednom komente minule písala,že by sa hanbila dať pod tortu obalovaný karton,že keď si už za tortu zákazník zaplatí,nech má všetko tip top 😕 😕 😕 .no neviem.vec názoru 😝 🙂 🙂

aduskatt
13. mar 2013

@lucula73 zakaznik plati za tortu, nie za honosku podlozku a papier a celofan tiez nie je zadarmo, takze ak ma zakaznik tortu za 10 EUR/kg, tak by ma karton trapil najmenej....aj ked ja nedavam karton, ale tiez suhlasim s tym, ze co je obalene v papieri moze byt zakaznikovi tak jedno, hlavne, ze torta chuti 🙂

zuul
13. mar 2013

@mizulienka dakujem za tip.

dievcata idem robit asi 3kg auto a myslite ze ak pod neho upeciem tortusu kocku, obdlznik a potiahnem a potom na nu polozim to 3kg auto aj s auto podlozkou, nepodpadne sa mi to auto tou vahou do torty na spodu?
myslite ze je 3kg auto pre 12ludi a 6deti? moooooooooooooooooooooooooc dakujem.

aduskatt
13. mar 2013

@zuul podla mna 3kg pre tolko ludi je malo☹( teda ak ratas iba auto, ak aj tu spodnu tortu, asi bude dost......
myslim, ze ak tu spodnu vystuzis slamkami, udrzi to🙂

mimcak
13. mar 2013

Mám otázočku ktoré ste robili rafaelo krém,hodí sa k nemu orechový korpus? Ja som ho už robila ,len som si nie istá či sa k orechovému hodí. 😖 A vydrží ten krém dlchšie,lebo torta má cestovať až do Prahy z KE.Alebo aký iný sa hodí k orechov.korpusu,čo aj vydrží.

zuul
13. mar 2013

@aduskatt dakujem ti. ved preto chcem urobit este aj tu tortu pod auto. dakujem tak vystuzim a dufam, ze sa mi tam tou vahou nepodpadne. moc d. 😵

aduskatt
13. mar 2013

@zuul ked vystuzis, tak isto neprepadne🙂

denuschka7
13. mar 2013

@pristela ty nevies ako to robit? co som pozerala tvoje torticky tak si myslim ze to zvladnes lavou zadnou 🙂 aj ked neviem presne co tam ma byt...mas nejaky obrazok podla ktoreho to budes robit? 😀

katkak23
13. mar 2013

@mimcak no ja neviem orech a rafaelo asi nie ale neskusala som tam skor bielu piskotu ....ja som k orechovemu korpusu jednoznačne za parižák alebo inu cokoplnku 😀

katkak23
13. mar 2013

@zuul vydrzi ale do slamiek by som dala ešte spajdle 😉 a ak to auto teda bude na podlozke tak to vydrzi isto 🙂

mizulienka
13. mar 2013

@zuul Zdeni ja by som povedala zakaznikovi, ze urcite viac ako 3kg, ale ked som to zratala, ze 12 dospelych a pre deti som ratala ze polovicna porcia, cize 3, takze pre 15 ludi x 0,200g vychadza to okolo tych 3kg...ale ja by som urcite povedala, ze treba vacsiu.

muffinka8
13. mar 2013

@elienka 🙂 ja to chcem hlavne na pečenie, lebo ja som jeden mixér zlomila keď som robila muffiny 😀 aj kysnuté by som rada vyskúšala. A tiež mi ide o to, aby som mohla naraz spraviť dvojdávku cesta (čo je u mňa z 8 vajec) alebo keď robím dve rozdielne tak je to tiež pohodlnejšie ako držať mixér v ruke tak dlho.

mimcak
13. mar 2013

@katkak23 No aj ja som si myslela,ale či náhodou niekto neskúšal. Tak potom urobím nejakú čokoládovú.Parížak nemôžem,lebo to budú cestovať 12hod.tak so šlahačkou neriskujem.

muffinka8
13. mar 2013

Jááj, ešte som chcela pridať jednu skúsenosť so -- Smartflefom Velvet -- 🙂
Viac krát sa mi stalo, že keď som mala príchuť Mandľa alebo Vanilka tak bol strašne tuhý. Minule som farbila vanilku na tortu a hodinu mi to trvalo 😝 vôbec to nešlo miesiť, farba sa chytala pomaly, no des. A nakoniec na druhý deň keď som poťahovala tak mi na krajoch popraskala (aj mandľa aj vanilka) 😖
Pri Citróne a Pomaranči sa mi to ešte nestalo. Na poslednú tortu som farbila citrón a šlo to parádne. Na druhý deň bola hmota stále mäkká a mohla som hneď vaľkať, vôbec sa nepotrhala a krásne sa mi podarilo tortu potiahnuť.

aduskatt
13. mar 2013

@muffinka8 tak toto sa mi este nestalo🙂 dufam, ze ani nestane.......ale tak zasa lepsie ako plesnivy kybel

muffinka8
13. mar 2013

@aduskatt 😀 to hej ... no ale fakt som bola vedľa z tej vanilky jaká bola tvrdá a to nikdy nemám problém rukami zahriať hmotu a pomaličky miesiť. A zas mandľa sa mi zdá taká tuho-krehká a furt sa trhá. Tento citrón bol zas taký elastický či ako to nazvať.

aduskatt
13. mar 2013

@muffinka8 tiez sa mi zda citron trosku maksi, ale nemala som problem zatial so ziadnou

mizulienka
13. mar 2013

@muffinka8 ja som problem s vanilkou nemala, ale ta vanilka mi az prilis vonia, u mna vyhrava visna.

dm1
13. mar 2013

@wera.g mne vacsinou podlozku donesu potom naspat pripadne ak je to viac ako 10kg torta tak som im ju nechala 😝 ale taku drahu za 6e som este nemala vzdy to bolo max.3e tusim. brosnu by som bud chcela vratit alebo nech preplatia

dm1
13. mar 2013

@pristela neboj to das ty si sikulkaaaa verime ti 😉

zuul
13. mar 2013

@katkak23
@mizulienka dakujem dievcata.

prosim mate nejaku osvedcenu mascarpone plnku? dakujem.