Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
15. mar 2013

@lamps nadherna 😉

lamps
15. mar 2013

@pipka chcela také bláznivé farby, vôbec tú pani nepoznám, len kamoška jej dala na mňa číslo, tak uvidím, čo povie 😅

jakelina
15. mar 2013

@lamps řekne, že je krásná. Já nevím co to mám, ale poslední dobou dělám samé zelené dorty, mám už tři týdny zelené ruce 😀 😀 😀

lamps
15. mar 2013

@jakelina Majka, ja mám v poslednej dobe samé detské torty, toto je po dlhej dobe dospelácka torta. Ešte ma čaká torta pre nášho Filipka 😅

zuzana92101
15. mar 2013

@lamps taaa je prekraaasna, zavana jarou, to sa pri tejto zime hodi...taky balzam na oko, aspon pre nas, pre oslavenca aj balzam na brusko. 🙂

lamps
15. mar 2013

@zuzana92101 😅 😅 😅 😅 ďakujem, asi všetci už čakáme na jar. Pani mi volala a hovorí, že potrebujem bláznivú tortu, lebo ja mám síce 36 rokov, ale stále som blázinivá. Potom som sa jej pýtala, že čo si mám predstaviť pod pojmom bláznivá torta - už som mala strach, čo mi povie a ona, že aby bola v bláznivých farbách, tak mi odľahlo 😀

zuzka7512
15. mar 2013

@jakelina v Lidli ho určite nekúpiš...u nás majú považský cukor v Jednote... 😉

janula.h
15. mar 2013

žienka ja som to dokázalaaaaaa 😀 zatiaľ najväčšia výzva torta 12,5 kg :-O na dĺžku má 60 cm a na oslave narodením mu bude spievať Dara 😀 😝

lamps
15. mar 2013

@janula.h parádna 😅 😅 😅 😅 ako si mohla vôbec o sebe pochybovať 😉

sticker
15. mar 2013

@janula.h Perfektná je!!!!!!!!!!!!!!! Tie vlny sa mi páčia ako si spravila a namaľovala... Fakt parádna 😎

janula.h
15. mar 2013

@lamps ĎAKUJEEEEEEM 🙂 no mala som bobky mala som nadiktované čo tam má byť poviem vám 😀 fuuh ale už viem načo sú tie mechy na boku aj že tá vlna sa volá kilová 😀

jaaj a Veľká vďaka @anibas za rady na "vlny" cmuuk si poklad!

dm1
15. mar 2013

@janula.h jeeeej ta je paradna zvladla si to super! a kde si to chladila ze 60cm?

janula.h
15. mar 2013

@dm1 boli to 2 torty na celý plech a cca o 1 som ich spojila a potiahla a už bola iba tu(v kuchyni) a otvorila som dvere 😀 detailné fotky dodám keď stiahnem do PC 🙂

jakelina
15. mar 2013

@janula.h jéééééééé, ta je super.

pralinka25
15. mar 2013

@janula.h dokonalaaaaaaa. a len tak pre info ako si robila tie vlny z coho z kremu?

mrka2
15. mar 2013

@janula.h hiii, paraaadna! som vedela,ze to daaas 😉 sikovnica!!!! 😵 😵 😵

mrka2
15. mar 2013

@lamps nadherna torticka, kebyze taku dostanem,tak sa asi rozplacem 😉 (od dojatia) 🙂

jakelina
15. mar 2013

@mrka2 tak ti nezbývá než si upéct sama, takovou ti nikdo kromě Andrejky neudělá 😀 😀 😀

mrka2
15. mar 2013

@jakelina taku by som veru ja ani nedokazala.. 🙂 mne by stacila aj smotanova s piskotami,ale ani tu mi nema kto urobit 🙄

tamianati
15. mar 2013

Hello Kitty, 3 kg, mramorovaný korpus, domáci višňový džem, jahody, banány, parížsky krém

jakelina
15. mar 2013

@mrka2 já taky nemám doma nic, všichni kluci jeli s manželem lyžovat na Slovensko a já tu peču dorty a uklízím binec snad za tři roky. Vyklízím postupně skříně a jenom si říkám, to už neobleču a to už neobleču a cpu to do pytle. Kluci měli ve skříni ještě oblečení ze ZŠ 😀 😀 a to jeden maturuje a druhý dělá druhák na VŠ. Nějak jsem se k tomu nedostala už několik let. 😀 😀 😀
Tak jsem ráda, že mám na to klid a nikdo mi do toho nemluví.

lentilka135
15. mar 2013

Dievčatá, chcem Vás poprosiť o pomoc pri zdobení čokoládovej torty. Mám namysli konkrétne zdobenie krémom. Nakreslia sa kvety a potom sa špáradlom, alebo štetcom vyťahuje krém do stredu kvetu. Niekde som zahliadla aj návod, ale teraz sa k nemu neviem dopracovať. Môžte mi s tým pomôcť? Ďakujem!

79zuzana
15. mar 2013

Baby, uz ste niekedy mali pluzgier na ruke z vykrajovacky 😀 😀 😀 ja ho mam 😕 Uz nikdy nedostanem napad vyrobit babike saty z listockovym vypichovacom 😀 Inak tie farby boli krasne zive, len moj tablet bez normalneho denneho svetla nevie pekne fotit....a dopoludnia sme mali zamracene 😀

aduskatt
15. mar 2013

@jakelina aj ja vyhadzujem skrine🙂) aj pivnice

jakelina
15. mar 2013

@79zuzana pristela měla z hortenzie, tak asi nejsi sama 😀 😀 😀

rachel36a
15. mar 2013

kočky prosím vás, zabudla som si včera uvariť šľahačku na parížsky, uvarila som až dnes o druhej, môžem to večer vyšľahať a plniť... skoro ráno musí ísť preč, tak ju musím dnes naplniť... a ešte ked robíte penu na pivo z bielkov a cukru vyšlahaným nad parou tak to netopí poťahovku???? dakujem...

79zuzana
15. mar 2013

@jakelina no super, .neverila by som, ze sa to da...este tak od lopaty 😀 😀 😀 som ukazovala muzovi, ze ako tazko ja tu vlastne driem 😉

pipka
15. mar 2013

@lamps urcite sa bude tesit...sak to mladucha..ze 36 rokov 😅 😝 😀

mrka2
15. mar 2013

@jakelina no co si nesla s nimi na lyzovacku ? 🙂 radsej tam upratujes skrine.. 😀 😀 ty si ale.. 🙂

aduskatt
15. mar 2013

@rachel36a ak bude dost vychladnea, mozes, ja som supla na balkon, ked bola zima a slahala po4 hodkach