Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. mar 2013

@levandulka3 ano vše dělám rukama, párátkem a kosticí

cat
16. mar 2013

baby pls. kvety na tortu /ruže/ možem vyrobiť aj pár dní skôr, nebude to tvrdé ako betón?
Bo mám robiť velkú a poschodovú tortu na big párty 80 r. tete, no a v deň výroby torty ja kvety isto nestihnem ako sa poznám..tortu robím 28.3., žial ani 26, ani 27.3. na tie kvety nebudem mať čas, to som v nemocnici tie 2 dni. Čiže by som ich musela robiť až 3 al.4 dni dopredu, myslíte,že to bude ok?

jakelina
16. mar 2013

@cat můžeš

cat
16. mar 2013

@jakelina ďakujem, no budem museť 😎

jakelina
16. mar 2013

@cat já mám zkušenost, že jak to dáš do lednice, tak to jakoby tou vlhkostí trochu zase změkne. Ne že by se to rozpustilo, ale na vzduchu někde v kuchyni to vyschne a v té lednici to zase trochu té vlhkosti nabare.

timonko
16. mar 2013

taak, poschodia drzia...torticka sa neprepadla 🙂 hahaha

rapunzel1
16. mar 2013

@mimcak ďakujem, keď som začínala modelovať, tak som na to najskôr pozerala, či vôbec a potom som si povedala, že im to nemôžem urobiť, že by som im to neupiekla, tak som sa do toho dokopala.Ešte že snehulenka bola pre kamošku,tak som začala s ňou, lebo tieto rozprávkomé ma bavia...Ale mám v sebe taký strach, aká bude reakcia, je to nepríjemné, hoci všetci títo ľudkovia odo mňa už tortu jedli a boli veľmi spokojní, tak snáď bude dobre....

salonka1981
16. mar 2013

Moja nočná 🙂

rapunzel1
16. mar 2013

@cat toho sa neboj, kľudne aj týždeň dopredu, nič sa tomu nestane, ono to je tvrdé rovnako, či je to urobené deň dopredu, alebo mesiac. Si vezmi, keď robia kvety z gumpasty, tá je o 2 hodiny taká tvrdá, že ju môžeš pustiť na dlážku a veľkú škodu neurobíš.

mirka1308
16. mar 2013

@salonka1981 to si za noc dorobila resp. urobila 3tortičky?? 😕 páááni to je sila, ja neviem či by som zvládla za 24hodín jednu a aj to by nebola taká dokonalá😀

lucula73
16. mar 2013

ahojte
moja mačičková,snáď sa trochu podobá 🙂

salonka1981
16. mar 2013

@mirka1308 ďakujem,samozrejme postavičky som mala popredu hotové.Teraz keď si spomeniem ako mi to kedysi trvalo dlho a teraz mi to ide už od ruky 🙂 Ale zrovna ostala aj malá chorá tak som ešte aj s ňou na rukách robila ale zvládli sme 😉 Len sa teším už keď pojde poobede spať a zalahnem s ňou 😀

jakelina
16. mar 2013

@timonko krásná a to černé na obvodu je z čeho???

zuzana92101
16. mar 2013

Ahojte babulky, slniecko je vonku, super, hned je lepsia nalada, len keby taka kosa nebola.
Tu je moja vcerajsia, akoze tucniak cisarsky pre milovnicku tucniakov, no toto je skor jeho sladky mutant 😀 😀 😀
Idem rychlo nieco uvarit, korpus hodit do rury a mozno sa mi podari vas docitat.
Vcera som robila tortu popri tortach na jojke, ale ten komentator svojimi poznamkami uplne dehonestuje pracu cukrarok, az sa mi na to tazko pozeralo...

79zuzana
16. mar 2013

@zuzana92101 krasny je ako zivy 😉

timonko
16. mar 2013

@jakelina to je ozdobna stuha 🙂 ...a dakujem 😉

ajka82
16. mar 2013

vcielka 3,5kg pribinak s malinkami a krtko 2,5kg marlenka ...sa mi presne podarili vaky... pani co chcela marlenku, tak chcela najmensiu moznu aku robim asi... lebo ked mi povedala, ze tolko a tolko ludi, ale ze bude este ina torta a ja som jej zahlasila ze robim vacsinou najmensie 3-3,5kg a vyjde ju to 30-35eur, tak zostala zaskocena, ze ratala tak do 25,- 😅
tak vravim, ze teda ok, zmensim, ale mensie ako 2,5 neurobim 🤐

simasa
16. mar 2013

Ahojte,
druha vikendovka - s Dankinou oblubenou farbou 😀

simasa
16. mar 2013

@lokalistin pozerám, že sme mali rovnaké zadanie 😀

eliska22
16. mar 2013

kočky moje dve, tá s tým logom mala 9 kg a opäť one direction, takú som už robila a ešte ma čaká jedna s vláčikom tomášom 😝 ja už absolut nevládzem, bolia ma kríže, od utorka každý deň ako som prišla z roboty, tak 4-5 hodín v kuchyni a už dnes som k.o. 😔 našťastie už torty nemám, zatiaľ do mája, lebo musím dať prestávku a dať sa dokopy 😝

eliska22
16. mar 2013

jééééééjda foto 😀

mamina1978
16. mar 2013

@janula.h Bombovaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 som si ulozila vsetky fotky s detailami, a moje ostatne lodove inspiracky mozem odstranit do kosaaaaa 😎 😀 😀 😀 😀 fakt si sikulka 😵 😵 😵 😵

adrianai
16. mar 2013

Zdravím všetkých, pred pár dňami som tu bola pre radu, nakoniec to takto dopadlo 🙂

adrianai
16. mar 2013

a foťuša 😀

eliska22
16. mar 2013

@adrianai krásna ukladám s dovolením 😵

janula.h
16. mar 2013

@mamina1978 waaaaaaaaaaaaaaaw nerooooob mám slzy v očiach 😵 😵 😵 😵 😵

janula.h
16. mar 2013

@adrianai zvládla si to na jednotkuuuuu!!!

eliska22
16. mar 2013

@zuzana92101 pekný je 😉

eliska22
16. mar 2013

@mariann2 tí dinovia sú perfektní 🙂

eliska22
16. mar 2013

@wera.g superné sú obidve 🙂