Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mucka1985
31. aug 2010

@millada pozri si tuto stránku nájdeš tam kopec vypichovačiek dajú sa objednať a poštou ti ich pošlú na dobierku http://www.cukrarskepomocky.sk/

mucka1985
31. aug 2010

@evena všetky maslové sú dobre ale pod bieli poťah nedávaj tmaví krem je cez neho občas vidieť

mucka1985
31. aug 2010

@evena a tej torty sa neboj dopadne dobre!!!!

evena
31. aug 2010

mucka, díky za radu 😉 snad dopadne dobře no, bude to moje 3. potahovaná, ale tentokrát chci zkusit i nějaké postavičky tak toho se děsím jestli na to vůbec mám 🙂

mucka1985
31. aug 2010

@evena ktomu falošnému marcipánu je jedno aké sušene mlieko použiješ len nie sójové je to nechutne.ja dávam 200gcukru a 200g sus mlieka

mucka1985
31. aug 2010

@evena neboj neni to nič hrozne len musíš mat fantáziu a hlavne dobre vypracovaný marcipán

sariana
31. aug 2010

ahojte, prisla som si k vam po radu...ako skladujete upecene korpusy, kym ich idete naplnat? iba volne polozene, alebo v niecom zabalene? dakujem 😎

zdenallicka
31. aug 2010

@sariana Když plním ten den, tak je nechávám jen tak, když na druhý/třetí/dalších xxx dnů, zabalím je do šáčku a dávám do lednice..

hejdita
31. aug 2010

@gabika11 ja sem teda nedocetla az do konce ale pokud je maslovo pudingovy krem moc riedky tak to topi potah a pak to tece......pod potah musi byt vic procent maslovy jako kdyz se dava dovnitr.....treba 70%masla a zbytek puding 😉

mucka1985
31. aug 2010

@sariana nechaj vychladnut a zabal do sáčku

karaa
31. aug 2010

@sariana necham vyhladnut a zabalim do kuchynskej utierky, pripadne dvoch /ked je velky/

winona24
31. aug 2010

pekný večer....čítam ,že riešite čo áno a čo nie pod poťah...tu je výborný článok.... 😉 😉

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

rybca
1. sep 2010

@sofi07 diky moc urcite vyskusam....🙂 tu polevu uz mam odpisanu...🙂))) len este otazocka nepises tam pri poleve ako z hustej spravim redsiu, keby som potrebovala, pridam vodu? A co je primerana hrubka pri medovnickoch? 4 - 5 mm?..🙂

millada
1. sep 2010

@mucka1985 , dakujem za radu 😉 Nasla som viac stranok s cukr. pomôckami, len sa neviem rozhodnut, či kupit samostatne nejake vypichovače/vykrajovačky, alebo kupit tu sadu Floral 😕

Nemate niekto s touto sadou skusenosti, či sa oplati kupovat?

rybca
1. sep 2010

@millada tiez sa mi ta sada Floral paci, ale pokial na tych tortach nemam zarabat, tak neviem, asi je to dost velka investicia, ja som si kupila zatial len vypichovacky na margaretky a male kvetky a pri ostatnych len improvizujem takze sa to ani nepodoba na konkretny kvet..🙂)))

evena
1. sep 2010

ta sada je fakt dobrá 😉 ale ta cena 😝 můj vždycky říká, tak si to kup když to moc chceš, kdybys pořád měla přemýšlet nad tím kolik to všechno stojí tak si nekoupíš nikdy nic 😉

alionuska
1. sep 2010

@sariana
@karaa
Holky nedavajte upeceny korpus do utierky...Ak pouzivate avivaz na pradlo,urcite ten korpus nasiakne tou aromou...!! Stalo sa to uz viacerim babam a museli ich vyhodit...normalne po upeceni nechat vychladnut a bud do sacku,alebo prikryt potravinarskou foliou,alebo igelitom...
Moc sem nechodim,len sem tam,lebo zas mam toho akosi vela... ale ved hadam do piatku a soboty rana to stihnem🙂 😅

rybca
1. sep 2010

@evena to ma tvoj muz pravdu, tam len treba zvazit, ci na to clovek ma ci nie..🙂)))))

Ja som si predvcerom v noci objednavala sadu na zdobenie bielkovym snehom alebo WI, stencil a take male valceky dva a uz to mam doma..🙂 Ale idem reklamovat, bo mi ratali, ze balik ma cez kilo a som to vazila a ma 400 g a rozdiel v postovnom do kila a 1-2 kila su 2 eura co je dost, tak som zvedava co mi odpisu. Len musim dockat na chlopa, bo to asi po NL nezosmolim sama..🙂))))

dm1
1. sep 2010

@evena ja som si kupila sadu floral za polovicu ale bez prirucky. Tu som si stiahla na nete 😉

rybca
1. sep 2010

@dm1 stiahla si si to niekde ako original alebo to co ma pan Bohus na stranke? ja by som takto potrebovala stiahnut navod k tej sade co mi dnes prisla, lebo inac to budem muset robit formou pokusov a omylov..🙂)) tuto sadu som si kupila - http://www.deleukstetaartenshop.nl/product_info...

dm1
1. sep 2010

@rybca od Bohusa to mam ale normalne original naskenovane ale teraz sa pozeram ze uz tam ten album nema. Mam ho len ulozeny v PC

rybca
1. sep 2010

@dm1 a mozes mi ho poslat?

hejdita
1. sep 2010

@dm1 a kde si koupila floral sadu za poloicu??? 😅 je to tak drahe aj ja chcem 😀 😀 😀 😀

no a rano som bola ako oparena som zistila ze uz o mesiac budem robit malu oslavu ze pred rokom som zacala s pecenim a zaroven ten den mame s mazelom vyrocie a to je to podstatne to je to dolezite :D to vyroice nie to pecenie ...mate nejaky typ na nejaku len malu tortu asi klasiku gulatu ale aky motiv??? 😕

rybca
1. sep 2010

@hejdita my budeme mat na konci mesiaca 5rocne vyrocie, chcela som robit srdce, ale nemam formu, tak asi spravim okruhlu a ozdoby do srdca a chcela by som ju uz robit z cokohmoty, bo mm nechuti MMF.

dm1
1. sep 2010

@hejdita kupila som na www.cukrarskepotreby.eu ale uz ju tam nemaju. bolo to asi mesiac dozadu a stala necelych 15 eur 😉 . @rybca daj mail a poslem

rybca
1. sep 2010

@dm1 uz som napisala do IP. takto si to budem moct zvacsit ako budem potrebovat, bo ja mam malinky notebook a na tej Bohusovej stranke to musim lustit doslova..🙂)))

zlatat
1. sep 2010

@dm1 do hája, keby som to vtedy tušila, že majú takú super cenu ... síce som bola vtedy v kúpeľoch, ale dala by som si to poslať domov. No čo už.

@rybca - vieš čo robia moji s marcipánom? Pojedia cesto s plnkou a marcipán nechajú na tanieri. Deti vyjedia len ozdoby ale to, čo bolo ako poťah na torte vyhadzujú. ☹

vinka
1. sep 2010

@zlatat no a moje deti zas hmotu vyjedajú z torty 😝 😀

zlatat
1. sep 2010

@vinka aj moje ju jedia, ale vtedy, keď ešte nie je na torte - nechápem to.

vinka
1. sep 2010

Moje aj zo stola uberajú aj z torty.Minule som mužovi urobila cici a cici ostali potom holé.Celé oskubali z hmoty.Mi len čistú piškotu s krémom jedli. 😀