Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
19. mar 2013

@dm1 vyskusam, snad sa to podari 😉 dakujem DAni.

reruna
19. mar 2013

@lucianas já polívám taky čokoládou na vaření z Lidlu, na to se dá dát třeba čokotransfer, aby to vypadalo pěkně - nebo posypat oříškama a na to jen nějakou ozdobu z čokolády - nastříkáš si různé tvary na pečící papír a necháš zatuhnout v lednici, taky se prodávájí čokoládové hoblinky, ty vypadají taky pěkně. Nebo si můžeš udělat jednoduchou citronovou polevu z cukru, vody a citronové šťávy - množství si musíš odhadnout sama, prostě mícháš do hladka, část si pak můžeš obarvit kakaem nebo potr. barvou a udělat nahoře vzor vidličkou, možností je moc.
No a řezy - můžeš udělat jaýkoli korpus prostě na plech, jakýkoli váš oblíbený krém na to a je hotovo.
Já teď například dělám medovník - upekla jsem si 3 medové pláty, natřu to salkovým krémem, posypu drtí z odřezků a ozdobím čokotransferem

mizulienka
19. mar 2013

@dm1 tak ci som len pochopila dobre, mam to dat do chladnicky, potom vybrat rozvalkat, dat znova zachladit, potom povykrajovat kolieska a znova troska zachldit a kosticovat a tak lepit? 😕
prepac, ze ta tak otravujem, ale zalezi mi na tom, aby ta torta vyzerala dobre 😉 dakujem

reruna
19. mar 2013

@lucianas - ještě dobrá poleva je - 100 g čokolády na vaření rozpustit a smíchat s 1 zakysanou smetanou nebo se 100 ml smetany ke šlehání - se zakysankou je taková zajímavá chuťově a se šlehačkou je krásně lesklá a tekutá, dobře se polívá a nezatuhne tolik, jako samotná čokoláda, takže se perfektně pak krájí

dm1
19. mar 2013

@mizulienka no ano tak ak to inak nepojde. ale to len ozaj vynimocne takto moc davam do ladnicky vacsinou staci ked to necham len na stole take vykrojene ved uvidis ako moc to bude makke

mizulienka
19. mar 2013

@dm1 mala somto chvilku v chladnicke a uz to iso lepsie, najvacsi problem je stensovanie, neklze to tak ako po hmote 😉

lucianas
19. mar 2013

@ejco díky

lucianas
19. mar 2013

@reruna díky moc za tipy a rady. jen se nezkušeně zeptám, co to je ten čokotransfer? ... dáš pak foto toho medovníku, případně i recept? zní to moc lákavě. 🙂

dadenka1
19. mar 2013

šikulky prosím vás o jednu radu.. idem piecť dcerke tortičku (štvrtú marcipánovú v mojom živote) ale poschodovú... to sa robí tak, že potiahnem spodok marcipánom, zvlášť vrch marcipánom a len ich na seba položím? alebo to treba aj nejako vystužiť? ďakujem za pomoc...

luciahromadkova
19. mar 2013

velkonocne...niekto hladal, sorry za tapety

levandulka3
19. mar 2013

@dm1 ešte raz vďaka niečo z toho pokombinujem 😝

pipka
19. mar 2013

moja dnešná poníková, mramorák, pribinak a malinovy dzem, 3,6 kg 😉

ajka82
19. mar 2013

tesiiiim 😵 pisala mi pani, co som robila tortusu sefinkovi, tak ze sa im pacila a ze "chutila naozaj vyborne" som si vydychla teraz ze uplne 🙂

katkak23
19. mar 2013

@pipka mozem sa opytat korpus si robila 4vajcia a pribinaka 1 davka? lebo mne vynde takto furt pod 3kg 😖

pipka
19. mar 2013

@katkak23 nie, ja do tejto formy 24 cm, robim zo 6 vajec a pribinak z dvoch slahaciek a 500g tvarohu 😉

katkak23
19. mar 2013

@pipka ze by to ten korpus tak otazil. lebo aj ja robim pribinaka takto ako pides len korpus zo 4 vajed a posledna ta fialova mi vazila 2,850kg 😠 ok ale nabuduce skusim zo 6 vajec 😀

miciatko
19. mar 2013

@pipka krasna a ty ako si sa zlepsila s pozadim fotenia, super

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 jedno vajicko navyse ti urobi pri mramoraku tak 150-200 g navyse🙂

pipka
19. mar 2013

@katkak23 a to som teraz nedavala ovocie, inak mava tak tesne do 4 kil 😅

pipka
19. mar 2013

@miciatko no to teraz som vyuzila, ze malá je u babky, tak som mohla fotit, kym malý spal na jej posteli 😅 😀 😀 😀

katkak23
19. mar 2013

@aduskatt aaale figu to fakt ??? super dakujem 😀

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 no to som ratala samozrejme pridanie vsetkych surovin, co treba🙂) mne to tak vychadza, ze na jedno vajko tak 150-200 g korpusu

katkak23
19. mar 2013

pocujte prosim o radu este v jednom uz ste posielali postou niekomu dekoracie napr kvety alebo postavicku ? heh ze ked mam kved na spajdli potrebovala by som ho nejako uchytit aby sa nevalal po krabicke alebo postavicku..dakujeeeem

lifinka
19. mar 2013

holky našla jsem toto, mám z toho radost 😵
http://pinterest.com/mollydibi/gumpaste-flowers/

katkak23
19. mar 2013

@aduskatt no ved jasne 😀 ...ale aj tak by som to nepovedala hehe

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 ani ja🙂) ale nedavno som si dala namahu to poratat a povazit🙂)

aduskatt
19. mar 2013

@lifinka dikyyyy, uz to mam aj ulozene v oblubenych, super🙂

dada2007
19. mar 2013

@katkak23 ja mám pribinákové torty do 4kg......26priemer tortovnica(7vajec,350muky, atd) + pribináčikový z 2šl.+2tvarohy atd...a + ovocie..cca 3,7 až 4kg... 😉

dada2007
19. mar 2013

babyyyyyy........torta krtinec s krtkom......ale teda, okrúhly spodok a hore ten kopček chcú tiež tortu(nie hmota, ani punčovina) takže z jedného vajíčka v IKea 12cm spravím.............ale........čím mám spraviť akože tú zem???? posypať grankoM, alebo potiahnuť hnedou hmotou a nakrčiť to? alebo čím? aby to vyzeralo tak prirodzene.... 😉
dakujeéééééééém