Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
20. mar 2013

@dada2007 ty, ale ten vypadá pěkně a je za super cenu...má výškově nastavitelné ty metly? Jako nahoru a dolu...nebo jinak ....šlehá dobře malé i velké množství těsta? Jestli už máš ozkoušeno. A @pristela ta mísa není malá, ne? Píšu 5,2l a u té Ety 5,5l...tak to už není takový rodíl, nebo se pletu?

dada2007
20. mar 2013

@pristela tá abeceda stála okolo 20e tuším 😝

dada2007
20. mar 2013

@florentina najmenej som šlahala zo 4 bielkov a dalo sa.....a nie, nie je to nastavitelné(alebo som na to neprišla? 😅 )

pristela
20. mar 2013

@dada2007 mala si jej dat tu stranku kde su naadherne farebneeeeee , by sa potentovala 😀 😀 😀 😀

@florentina jo ma super nadobu aj vykon 😵 😵 ale ma strasne vela prislusenstva /spominala som prispevok dozadu preco ich nechcem- kedy uz len ja budem robit doma domace cestoviny 😀 😀 😀/ a má umeliny-plasty
Keby mi odratali z ceny tie vsetky prkotrinky ktore nechcem tak ho beriem vsetkymi desiatimi 😀 😀 😀

lussy23
20. mar 2013

@nika222 krásne @anda1980 krásny pomocník i tortička @zuul - krásne @svetlo55 krásne @mimcak krásne

pristela
20. mar 2013

@dada2007 aaaaaaaach 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 bombovéééééééééééé

dada2007
20. mar 2013

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dada2007
20. mar 2013

@pristela spravím môjmu stencil.........bude IN 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
20. mar 2013

@dada2007 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
20. mar 2013

@pristela jj, v tomto s tebou souhlasím, taky bych co nejméně příslušenství...vidím to podobně, ale na druhou stranu moje zkušenost je, že někdy úplně obyčejné věci fungují nejlépe...já mám tyčový mixér, ten nejlacinější, s x příslušenstvím a léta už běhá bez problémů a máma má super drahý z zepteru a neustále jí něco odpadá, nefunguje...to samé s ručním šlehačem...ten co mám je z nějaké reklamní akce, zadarmo a /ťuk ťuk/ drží už léta a od té doby, co dělám dorty, tak dostává zabrat, nemám jich sice moc, ale vše dělám s ním.... ty ostatní parametry jsou logické a to s tím skleněným mixérem...jsem asi úplný mimozemšťan, to jsem nikdy neslyšela...to je jako že opravdu ze skla? ten význam mi nějak uniká...tedy účel chápu 😉

florentina
20. mar 2013

@jakelina tak to je super, tvůj manžel je taky moc šikovný 😉
No ten můj mi právě chce koupit robota k narozkám v červnu, ale výběr nechává na mě....

florentina
20. mar 2013

@dada2007 to je nádheraaaaaaa!!!!!!!!!!! Ale to se asi v našich končinách koupit nedá, co? Já měla problém ho vůbec najít v eshopu, jakýkoli....tak nevím, zda jsem blbě hledala....

zuzinka1982
20. mar 2013

prosim vas, mozem na marcipan pouzot formicky, take bezne dostupne vykrajovace? co davate pod marcipan aby sa vam nelepil na stol?dakujem

vlada111
20. mar 2013

@zuul krásne muffiny a ešte krajšie dievčatko

pristela
20. mar 2013

@florentina jo mas pravdu a hodne je to aj o stasti na aku várku narazíš 😝 pretoze sa predavaju aj kazove vyrobky ale ty o tom nevies 😠
ja zošrotovala asi uz 5 -6 mixerov/posledne 2roky, predtym som mala jeden 10rokov/ takych tych obycajnych bud len do ruky alebo aj so stojanom 😀 mala som aj za 80€ znackove aj za 50€ a teraz striedam obycajne ručné za 10€ z kauflandu, pokazi sa tak idem reklamovat , teta mi vrati platbu a ja hned kupim ten isty za to 😝 a mala som aj tyčovy ako dar tusin philips no odišiel asi po 3mesiacoch 😠 ale to už bolo dáááávno
a skleneny mixer ? ten vysoky výkon nad 1000 W maju vlastne vacsinou kvoli mixerom s nožmi , pretoze tie potrebuju silu aby rozmixovali uuplne vsetko na kašu/ moj aj maso na faširky v takom "melie"/ sklo-teda eta ho ma aj ze mozes mixovat horuce , ladove atd , co plast nemusi vydrzat , a este si nepila mliecny koktail s kuskami umelinovej drte ? 😀 😀 😀 bo ja už áno, ma čašnicka nahovarala ze to je ladova drť 😀 😀 😀 tak som jej to dala okoštovať 😀 😀 a že prepacte pomlel sa vám do toho mixer , ani sme nezbadali 😀 😀 😀 😀

florentina
20. mar 2013

@pristela teda koukám, že ty máš mnoho originálních zážitků, nejen s přístroji, ale i s servírkami 😀 A každopádně ti děkuji za podnětné názory, už mám aspoň trochu jasno.
Jinak trochu vedle, ale včera jsem taky asi bavila servírku při obědě...dostala jsem zelnou polévku a byla připálená! Nechápu, jak se dá připálit polívka, ale tak ok...vrátila jsem s omluvou...že mají ještě vývar...dostala jsem a ten byl přesolený, ale fakt děsně...ale bylo mi blbé už vracet, ale nejedly jsme to...druhé jídlo byl guláš...ten byl co?... zase připálený...jsem zase vracela....dcerka se vždy těšila na jídlo a jen čučela, že to zase odnáší a ona má hlad....jenže to byla takový malá restaurace a toto jediná nabídka v poledním menu...tak jsme po hodině a půl šly domu hladové 😝

aduskatt
20. mar 2013

@florentina no parada, fakt, asi zamilovany kuchar🙂

mariann2
20. mar 2013

@zuzinka1982 kľudne použi aj klasické vykrajovače a ja podsypávam solamylom, niektoré kočky aj práškovým cukrom

lokalistin
20. mar 2013

@dada2007 a co maju nove?bola si hore na jednote?

lokalistin
20. mar 2013

@dada2007 ok uz som precitala co maju nove po com ma tie farebne silikonky?a ktoru modru tam mal,lebo su tri.
a nedrazdi tu prosim s tymi kitchen aid-maju sice zle hodnotenia,ze su skor pre efekt, ale su krasne

petkaa28
21. mar 2013

@florentina ahoj, ja som raz dostala objednavku na vanilkovu plnku, tiez som dovtedy robila len vanilkovy pribinak. Kedze som vedela, ze su to zakaznici, co si potrpia na chut, tak som spravila plnku: 2 dr.oetker vanilkove pudingy premium, 500ml mlieka, do toho vanilkovy cukor s kuskami vanilky a vyskrabala som tam este jeden lusk. Ked to vychladlo, primiesala som maslo a 1 tvaroh. Zakaznicka volala, ze chutou bola nadsena....

sticker
21. mar 2013

@petkaa28 Prosím ťa, maslo dávaš celú 250g kocku? Ďakujem 🙂

jakelina
21. mar 2013

@pristela já tu skleněnou nádobu mám a je super, ale je to těžké, že s tím vždycky zápasím jak to myju a sklízím to z dosahu dětí do rohové skříňky úplně nahoru, kam oni moc nechodí. Bojím se, že mi ji rozbijou.Je fakt super, taky jsem v tom dělala už koktejly, pudink podle toho tvého způsobu na krém s máslem a i maso. 😀 😀 😀

zuzinka1982
21. mar 2013

@mariann2 este sa mozem spytatm mozem na marcipan pozivat a bezne dostupne potravinarske farby?dakujem pekne 🙂

dada2007
21. mar 2013

@jakelina @pristela jj, aj ja mám sklenú nádobu a super vec......meliem orechy, omáčku na mäso, koktejlíky...atd. 😉

mariann2
21. mar 2013

@zuzinka1982 neviem, čo myslíš pod pojmom "marcipán", ale poťahovku môžeš farbiť aj potravinárskymi farbami z drogérie /to sú ti v papierových balíčkoch/ alebo potom používame gélové farby

vlada111
21. mar 2013

@pristela áno Žanetka, ked bude tá druhá silikónka, volaj mi 😵 😵 😵

zuzinka1982
21. mar 2013

@mariann2 tak ja som si vcera kupila marcip od dr. oetkera, skusila som vytvorit postavicky a nejake vykrajovacky pomocou formiciek- celkom sa to dalo, len sa mi zda ze by to mohlo byt o nieco tuhsie - myslim uz vo finalnej podobe, tak to si myslim ze mozem farbit potrav. farbou, ale z tohto marcipanu som nedokazalo urobit potahovku na tortu, prosim ta z coho robite ten potah?dakujem krasne za odpoved