Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. mar 2013

@dada2007 pocuj draahaa, tie farebne silikonky od cinana nasho , ted si pisala ze po 6,50€ ich ma, no just som sa bola opýtať mojho , bo tam bol so mnou a bavili sme sa o ich cene, ze kupy mi jednuuuu na narodky, som mu vravela ze aha , stoji 8€ !!! jedna to je len o nejake 1€ lacnejsie nez originál a že tolko nedám na číňana, tak nech nekupuje a vcul ty pises ze 6,50€ 😅 😅 😅 dobreee

mimcak
21. mar 2013

Už má 8 tak naňho trošku pokričia a hotovo. 😀

mimcak
21. mar 2013

juj baby aka náplasť na ubolené srdiečko telefonát, svadobná torta na 6.4. biela obdlžníková s holubicami na vrchu. 🙂

muffinka8
21. mar 2013

@mimcak Tak takého už rožkom neopiješ 😅

mimcak
21. mar 2013

@muffinka8 😀 😀 😀

dada2007
21. mar 2013

@pristela áno mici.....ved práve že ty si mi hovorila do phone, že sú drahšie ako tie perly tam......kuknem na jednu a že 6,50........tak ..........no kupila som 😅

nika222
21. mar 2013

Baby, ze kvizova otazka... Co su to za postavičkyyyy?? Ja som taka nestasna ako sa mi nevydarili a to som ich 2x prerabala... No som zvedava co povie klientka na to... Po takomto fiasku mam sto chuti seknut s pecenim a to ma cakaju este macko pu a priatelia na nedelu a krtek ktoreho nastasie uz mam a ten sa vydaril 🙂 aspon nieco...

aduskatt
21. mar 2013

@nika222 no ved hadam My little pony, no neee?🙂

pristela
21. mar 2013

@dada2007 nuz pozeram , ze si pohybuje s cenami podla toho ako sa míňa, za 8€ mu tam asi dlho stáli 😀 😀 ja som tak kupovala tu ruzovu abecedu , ja za lacno a o tyzden bola uz o 1€ drahsia 😀

dada2007
21. mar 2013

@pristela ja si skôr myslím, že tam je to ako králikaren pri ocenovaní..........nový tovar dojde-nekukne za kolko je na predajni....a tak dá cenu podla dodáku...a pak to tak vyzerá

pristela
21. mar 2013

@dada2007 no dobre ale vsak nemoze mat dodaciu cenu 8€ a on bude predavat za nižšiu 6,50€ 😀 😀 😀 tu abecedu si pamatam ze zdvihol bo na nu moc chodili holky 😀 tak hold obchodnik chcel zarobit 😀 tak isto bolo na zaciatku s vypichovacmi, maval nižšie ceny než ted

dada2007
21. mar 2013
nika222
21. mar 2013

@aduskatt dik 🙂 ja nevieeem, podla mna su otrasne tie kone...
inak ja robim so smf a taka som nasrrrdena na mandlovy s tortomanie.. Uz som ho minula nastasite, ale neschol, bol plny cukru takze som musela vyberat a lepil sa jak prasaaa. Tak som objednala vcera vanilkovy a vyzera byt ok.. vobec to nelepiiiii 🙂

timotejkabrejkova
21. mar 2013

Holky na synove meniny som chcela urobiť dynosaura, ale on chce pokemona ok tak mal pokemona 😖 veď na narodky mu urobím dyna tu idu narodky a ja mu včera že mu urobím dyna on mi hovorí veď ja chcem angry birds ach jaj 😝 . Veď som ani nevedela čo to je 😀 ale ukázal mi čo to za čudo je, aj sme zahrali hru 😉 celkom ma aj chytila tá hra 😀 takže bude angry birds 😒 no čo už on je oslávenec 😉 A len tak na margo kde je dadka212? Už dlho tu nebola, či zmenila zase fotku? 🙂

eliska22
21. mar 2013

@nika222 veď my litlle pony to je, nie je to vôbec fiasko neboj 😉

timotejkabrejkova
21. mar 2013

@mimcak Veď to ako zadarmo.Mala si jej dať zoznam a poslať ju na nákup surovín tej torty, aby videla čo koľko stojí juj 😠

aduskatt
21. mar 2013

@nika222 ja budem mat konecne v utorok potahovky, idem akurat pisat definitivnu objednavku, tak si hadam aj vyberiem, co mi bude najlepsie🙂)) ale osobne asi vanilku

pralinka25
21. mar 2013

@pristela prosim ta ked pecies tych viac korpusov naraz tak v tych formach mas priblizne rovnako cesta alebo ako odhadnes ktory uz je upeceny ked pecies trebars na poschodku a jeden priemer formy je mensi ako druhy?lebo tiez uz dlho rozmyslam ako si to ulahcit len sa bojim dat naraz do truby formu kde je rozdielne mnozstvo cesta

nika222
21. mar 2013

@pralinka25 ja napr peciem tak, ze ked mam mensiu dvojposchodku napr priemer 20 a 12 tak to sa mi zmesti na jeden plech, tak to dam na peciaci papier a roztrihnem aby kazda forma mala svoj osve papier a ked ta mensia je upecena teda vzdy picham spajlu tak ju vytiahnem len s tým papierom a dam vychaldnut bud na dosku alebo mriezku, zalezi co mi maly neukradne z linky 😀 Ale teda na dva plechy do truby nedavam ze jeden dole a druhy hore, i ked mam ventilator a teplovzdsnu, nie vzdy sa to prepecie rovnako..

mimcak
21. mar 2013

@timotejkabrejkova no len ja som už nakúpené na tortu mala. ale ešte predtým som sa raz rozprávali a ona,že si zarobím.Tak som jej hovorila,že ani omylom,že všetko miniem na pomôcky a farby , a potom to vyučtovanie.elektriny a plynu. myslela som,že pochopila,že to nieje lacné,ale vidím,že nie.

nika222
21. mar 2013

@aduskatt no volala klientka ze torta sa jej velmi pacila, takze jeden kamen z tohtotýždňových mi spadol zo srdca 🙂
Pre mna je vanilka top, ovela lepsia sa s nim pracuje aj potahuje a ten potah sa da aj uhladit, nie ako pri mandlovom... Hod potom nejaku ponuku do ip alebo stranku ked uz bude 🙂
@eliska22 dakujeeeem 🙂

nika222
21. mar 2013

@mimcak no tak to by ma nastvalo.. nejde ani tak o ten nakup, ved surky vyuzijes ale ten cas ktorý si stravila pri modelovačkách, ktorý ti pre detoch nikto nezaplati!!!! jaaaj chapem tvoje nasrdenie, ale poucena si .. najhorsi su znami, mozno by bolo fajn hned povedat priblizný cenu a od pochybných brat zalohu...

pristela
21. mar 2013

@pralinka25 no naposledy som piekla kruhove formy 22cm + 23cm+18cm všetky spolu na jednej urovni samozrejme/priečke/ a ziaden som skor nevyberala , piekli sa rovnako , trebars ked peciem spolu26cm kruh a 14cm/ alebo 18cm/ , tak ten maly vyberám skor . By ma porantalo piecť samostatne trebars 18cm formu 😅 vsak to je skoda energieeee

florentina
21. mar 2013

@petkaa28 děkuji, zapisuji..... 😉

nika222
21. mar 2013

Baby a este k tej diskusii o robotoch, slahacoch a mixéroch 🙂 Ja fungujem tak, ze na zltky mam obycajny rucny so stojanom http://www.mall.sk/rucne-slahace/philips-hr-156... a na bielka a slahacku /sekanie, stuhanie, mletie/ mam toto http://www.mall.sk/roboty/moulinex-fp662-master... a na kysnute cesta mam obycko domacu pekaren, ktora vymiesi a hned aj vykysne 🙂 No a ked robim korpus tak naraz pustim oba mixery a za 10 minut mam secko v trube uz aj a maly ma este aj divadielko, bo on miluje spotrebice elektrickej energie :D

mimcak
21. mar 2013

@nika222 ved hej ponaučenie pre mňa. Ale minule som robila pre jej sesternicu ,kde bola ona tiež na oslave tak vie koľko som od nej vtedy pýtala.Ale aspoň viem aká je to známa ako sa mám aj ja k nej správať. 😖

pralinka25
21. mar 2013

@pristela diiiik. vsak prave ze skoda energie. a nesplasol ti ten vacsi ked si otvorila trubu a vyberala ten mensi?

nika1985
21. mar 2013

@dada2007 tak to sme sa vcera asi videli ja som bola tiez u cinanka s malou a jednej pani tam vysvetlovala co maju nove tak to si bola asi ty lebo si tam mala kocik a malu niekde vpredu. 😉

luciahromadkova
21. mar 2013

@mimcak no ludia su blbi...usmej sa 🙂 viem ze ta to stve a mrzi..., ale nebudes sa predsa celý den umarat kvoli blbom a nabuduce urcite povedz, ze torta sa rusi aspon týžden vopred lebo ved co uz s materiálom

pipka
21. mar 2013

@nika222 ja ma preesne ten isty robot 😅 😀
a si s nim spokojna? 😕 bo ja som ho dostala ale teda vedela by som si predstavit aj iny... 😝 strasne tazko sa mi sklada..akoby tam tie casti do seba tazko zapadali, taky bakelit 😒
ma sice mega vela prislusenstva..ale to je presne to, co tu pisali baby...vyuzivam z toho polovicu 😅 🙄

takze ja robim vsetko rucnym ...ten mam stale na linke a nemusim nic vytahovat a stale skladat 😅