Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. mar 2013

@timotejkabrejkova taky už se mi to stalo a já na podložce auto na podložce, aby vypadalo jako že stojí na kolech, málem mě museli křísit. 😝

timotejkabrejkova
22. mar 2013

@jakelina No to je to najhoršie, človek už spokojný že sa podarila a je pekná už ju len dať do chladničky a máme oddych a tu zrazu torta sa nezmestí to je stres čo? Presne viem ako si sa cítila.

vlada111
22. mar 2013

@mrka2 tak šup treba na tom popracovať. Nemôžeš to takto trpieť niekomu komu je to šuma fuk.

vlada111
22. mar 2013

@tinamk ved je super

vlada111
22. mar 2013

@jakelina to je krásne

sisix
22. mar 2013

Holky, proc mi casto spadne prostredek korpusu pri chladniti? Co s tim?

pristela
22. mar 2013

@dm1
@mariann2 vsak to ja viem , ze je to makacka aj s normal tvarom , mna najviac se... nie potahovanie ale obmaslovávanie kazdeho prťavca 😠
A tieto salky to len ich prvy napad, predpokladam ze ked spocitaju cenu si to rozmyslia a budu nadavat ze som draha 😀 to prosto ludia ktory nepecu nevidia kolko je na tom roboty, aaaale mohlo by to vypaddat uuuuzasne , i ked narvat to na podlozky bolo by to velkeeeeeee

dm1
22. mar 2013

@sisix treba piect dlhsie ak je dobre prepeceny neprepadne sa

jakelina
22. mar 2013

@pristela pro ně je levnější menší. Já taky pořád slyším, nějaký levný a stačí nám malý 😒 😒 😒

sisix
22. mar 2013

@dm1 to ja pecu na 150 a pres hodinu, pak dam na linku a zachvilku dulek ☹

pristela
22. mar 2013

@sisix ja peciem isto hodinu a pol na 150

luciahromadkova
22. mar 2013

@katkak23 a varene moze ist v hrncoch trebars na balkon 😉 ved je vonku chladno....

luciahromadkova
22. mar 2013

dievcata, hlasim,ze dnes u nas v lidli mali mrazene maliny, jahody a lesnu zmes 500 g 2,98 E, takze mrknite mozno uz bude vsade..., od pondelka mascarpone 1,19 v akcii 😉
@pipka vie, hned som podala hlasenie

dm1
22. mar 2013

@sisix skus to tam nechat dlhsie lebo ked sa prepadava tak ina moznost ako ze je to kratko pecene by tam nemala byt....

muffinka8
22. mar 2013

@sisix mramorový a čokoládpový sa mi ešte neprepadol, stále tam mám malý kopček a otáčam ich naopak. Ostatné recepty na korpusy u mňa 0 bodov, stále keď boli vonku sa prepadli 😒

luciahromadkova
22. mar 2013

@ pristela, @nika1985, @dada2007 prosim dievcata, ak budete mat cestu k tomu cinancovi mohli by ste mi kupit tu modru silikonku barok za 6,50 E, hned ju nepotrebujem, a ked budete mat cestu okolo mohla by niektora mysliet na mna? postovne jasne zaplatim a mozem poslat peniazky aj vopred na ucet, moc dakujem

@pristela no neviem co pýtat za tie salocky s tanierikmi, ale ako pise vlada, ze co stoji v cukrarni trojuholnik lepsej torty tak urcite pod 4 E by som nesla a neviem ci aj 5 E nie, ved uz len to vytvarovanie tej salocky, naplnenie, obmazanie, potiahnutie ved to je kopa roboty, ale zas naozaj ako pises pekna by to bola robotka a v tvojom prevedení 😵 😵 😵 no jasny umelecky zazitok skoda papat... 😀

woman04
22. mar 2013

@luciahromadkova v Kauflande mali maliny okolo 1,45€ za 400g...a v Lidli na Trnavskom mali tiež všetko.. 😉

luciahromadkova
22. mar 2013

@woman04 to viem, dala som kupit manzelovi 400 g maliny za 1,89 doniesol, len nie vsade kaufland je, a ja s drobcom s kocikom cestovat na druhu stranu BA este ako tak, ale nakupovat to on neznasa...tak len rychlo najnutnejsie pokial ma plnu pusu je ok, potom uz vresti.... 😀, ze von z obchodu

katkak23
22. mar 2013

@luciahromadkova ale torta 3posch bude na jun tak to ee 😀

luciahromadkova
22. mar 2013

@katkak23 to jasne ze nie...

sisix
22. mar 2013

@muffinka8 tak jsme nechala dele v troube aaaaa drzi 😀

katkak23
22. mar 2013

@dm1 inak toto je sranda mne toto urobi furt orechovy a pritom je takey fajny vlacny ale nenarastie a tesne pred dopecenim tak 10min predtym ako je tak sa v strede prepadne aj ked je narasteny...uz som ho robila 3krat aj teplotu menila aj dlhsie nechala...je to sila...mramorak je zaruceny uspech ale tento strach a hroza inak ak by ste mali dobry, osvedceny recept na nejaky coko a orech korpus uvitam 😀

pukica
22. mar 2013

sice nepeciem dlho ako vy ani take krasne torty ak vy ale idem sa pochvalit mojimy drobnymi vytvormi 🙂 upiekla som si dva korpusy na jednu tortu no jeden mi stacil na kittynku,ta bola v plane,no podla predlohy bola malaaa tak reku co s druhym korpusom...urobime vtaka,aj plnky kopec tak reku budu dve 🙂 takze bude zajtra na oslave mojej malej tutulky obzerstvoooo 😀

cat
22. mar 2013

bože konečne sa mi podarila ruža a nie kríženec kapusty s obžratým šalátom!! ďakujem ti @mamina1978 za rady a inšpiráciu 😎 🙂

zklimekova
22. mar 2013

ja dnes netradične bez poťahu taká rýchlovka pre kamarátku pre jej syna..asi veľmi ľúbi oreo :D..a moje nočné hrajkanie ..snáď sa podobá na to čo to je 🙂...

maya30
22. mar 2013

ahojte baby viete mi poradit kedy je lepsie otlacat patchwork - diamantovy vzor ? Hned ked potiahnem alebo az ked stuhne potah v chladnicke ? JA som to doteraz robila hned po potiahnuti ale je to dost makke a zabara sa to kade-tade, no nepaci sa mi to...a neviem ci po zachladeni uz neni pozde

woman04
22. mar 2013

@luciahromadkova 😀 😀 poznám,mám podobné,len o niečo menšie ,doma🙂..tiež mám Kaufland od ruky,najlepšie pešo na Trnavskú..tam asi 40 minút 🙂🙂🙂..ale ja mám od ruky všetko ...najlepšie do Palacu,alebo Polusu ...tak 20 min pešo 🙂..dá sa aj elinou ,ale aspoň sa prejdem 🙂

ajka82
22. mar 2013

baby prosim, tie co ste vazili puncovu tortu... piskota z kolkych vajec je na taku cca 3-3,5kg potiahnutu? kujem ...bo ja som vsetky puncove robila do rodiny alebo ako dar kamosovi a nenapadlo ma odvazit,

katkak23
22. mar 2013

baby co mate viac skusenosti na kolko porcii oficialne sa berie torta jedno poschodie priemer 30cm ... zle si pamatam ked som niekde videla ze priemer 26cm je 24porcii??? hadam sa tu ze svadobne 2posch 30+20cm je pre 100ludovu svadbu dost o nicom 😠 😠 😠 😠 😠