Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. mar 2013

@daducha a kdoví co je v tom kupovaném jídle, co ani na obale nenajdeme a sníme 😝 😝 😝 Já ani nekupuju nic v Polsku, tady to máme pár kilometrů, spousta lidí tam jezdí pro maso, klobásy a všechno možné. Brrrrrrrrrrrr. Možná mají i něco dobré, ale já k tomu nemám důvěru. 😝

aduskatt
25. mar 2013

@jakelina tak po tej technickej soli a hnilym kurencom a otrave na potkany v cokotrobickach z polska fakt nic nemusim...

daducha
25. mar 2013

@jakelina
@aduskatt tak, tak aj keby to neviem ako dobre vyzeralo, ja uz polske nekupujem ale ze vôôbec nic 😉

jakelina
25. mar 2013

@daducha
přesně tak

jakelina
25. mar 2013

@aduskatt no právě, kdoví co tam dávají 😝

aduskatt
25. mar 2013

@jakelina no, medzi bordelom sem tam kusok niecoho, co sa tvari ako jedlo☹

dm1
25. mar 2013

kocky nemate ulozenu nejaku ozaj peknu torticku s nemom a doris?

sisix
25. mar 2013

@jakelina Polsku uz dlouho neverim a nic uz dlouuuho nekupuju. 😖

sisix
25. mar 2013

Babulky sikulky, nemate nejaky postup na princeznu Jednu jsem udelala ale sem ji ani dat nemuzu. Navic kamaradka, ze pry jestli je na halloween ☹

reruna
25. mar 2013

děkuju všem za liky🙂 v práci jim chutnalo, dorty i medovník 🙂

pristela
25. mar 2013

Holky ja mam bráchu a teda rodinku v polsku v Tatrach maju penziony a varia uuuužasne , ked som niečo pýtala že kde take uzasne kupim tak vraveli že ťazko, napr . jeden jogurt neskutocnyyyy, ze je dostupny len pre velkoodberatelov a v skladoch je len raz za pol roka, aj to musia natrafit ten cas 😕 nieje v malych teglikoch ale predava sa len vo vellkom 7kg baleni a ked im spominam tie kauzy .... bracho/slovak/ sa tomu smeje , oni poliaci to vysvetluju uz logickejsie a hneva ich to , no prosto nieje polska potravina ako polska potravina 😝 take iste problémy su aj s čínskymi vecami, oblecením aj potravinami /tie ich cinske restiky su po hyg.kontrolach zvacsa vzdy zavrete aky humus tam maju-čest vynimkam/ ale nemedializuje sa to tolko atd atd

ajka82
25. mar 2013

@dm1 mne sa velmi pacila tato, len doris tam nie je http://www.facebook.com/photo.php?fbid=62480278...
a mem este 3 ulozene, len na jednej su viac korytnacky, ale to hadam nevadi

lucula73
25. mar 2013

@pristela s tými čínskymi reštikami máš pravdu,mne kolegyne vraveli,že vlani kontrolovali čínske zariadenia a taký humus,že všade dávali pokuty a museli prísť na opatovnú kontrolu,po odstránení nedostatkov....no des.........ja už asi v živote k čínanom nejdem 😝

wera.g
25. mar 2013

@timotejkabrejkova ďakujem moc moc 🙂 a akúúú vílu amálku? asi som unavená, ale nechápem 😀
@aduskatt fíííha to sú riadne masakre 😀 paráááááda, pošlem jej, nech si vyberie 😀 ono to bude malá svadba, chcú 2 poschodovú menšiu a že vtipnú úplne, poslala mi 2, aby som vedela akú má predstavu, no tak som zvedavá ako to dopadne, čo si vyberie 😀 hlavne postavičky budem modelovať ja, tak toho sa kapku desím...

aduskatt
25. mar 2013

@wera.g no som zvedava, ci si nieco z toho vyberie🙂

reruna
25. mar 2013

@sticker to je jedno, jak si to uděláš, takové to budeš mít 😀 já třeba nedávám ovoce většinou vůbec, u nás to není zvykem, jen džem a krém, ale zkusila jsem to jednou a dala jsem jen do jedné vrstvy maliny, bylo to vynikající 🙂
Teď koukám na ty dorty s Markétou na Prima Love a ona třeba nedává ani džem ani ovoce, jen korpus a krém, takže fakt asi jak je kdo zvyklý

wera.g
25. mar 2013

@dm1 okrem tých čo sú tu mám ešte tieto 🙂

wera.g
25. mar 2013

@dm1 aaaaa len taký detailík, mám postih nakoľko nemo u nás fičí každý deň a už ho poznám naspamäť, je to Dory, nie Doris 🙂)))

lencza
25. mar 2013

hezký večer

jdu s prosbou, mám modelovat postavičku dědečka s fajfkou, ale nejsem si úplně jistá, jak na to, postavičky nejsou zrovna moje silná stránka, nemáte někdo nějakou inspiraci nebo postup?
přidávám moje poslední dortíky, jste mi všechny velkou inspirací

wera.g
25. mar 2013

tá sa páči veľmi aj mne, len, bojím sa, že mi bude ľúto vydlabať jamu do torty 😀 😀 ale ďakujem moc moc 😵 @anibas

wera.g
25. mar 2013

babuleeee prosím vás, počuli ste už niekedy slovo že SCHWARZWALDSKá TORTA? Mám objednávku na stredu a ja netušíííím že čo to, nemáte osvedčený receptík? Ďakujem moc moc moc !

dm1
25. mar 2013

@wera.g diky vidis ja to nepoznam moc 😀

kaktusik007
25. mar 2013

@wera.g asi zo sunky... teraz je dokonca v lidli v akcii, mozes nakupit 😉

lencza
25. mar 2013
dm1
25. mar 2013

@wera.g ja viem len ze sa predava taka mrazena a je to tam napisane taketok cosi to je ale recept veru nemam http://www.google.sk/search?q=SCHWARZWALDSKá+TO...

aduskatt
25. mar 2013

@wera.g to je tusim s visnami a kakaovy korpus....ale fakt ze neviem presne, o co ide

79zuzana
25. mar 2013

@wera.g ano, u nas je to black forest cake, uz som ju robila. Je to cokoladovy korpus, visne a slahacka 😉 Mozem ti kuknut aj original recept ak chces.

nelly75
25. mar 2013

@wera.g ja ju robievam často, veľmi si ju všetci chvália.
KORPUS: 1 acidko, 350g krupicového cukru, 3 vajcia, 1 rovná PL sody, 3/4 pohára oleja, 2 PL kakaa, a hrst nastrúhanej alebo nadrtenej čokolády.
Naplň´: 3 šlahačky, 6 stužovačov, 1 kompot vykostkovaných višní, 3 lyžičky solamylu,

Všetky sypké prísady zmiešať, pridať tekuté a zamiešať. formu vymazať tukom a vysypať hrubou múkou. Pečiem pomaly na 150°C. Vychladnutý korpus prerezať na 3 časti a potrieť višňovým želé ( šťava z kompota a 3 lyž. solamylu povariť a nechať vychladnuť).
Zľahka potrieť šlahačkou, naukladať višne potrieť tenkou vrstvou šlahačky položiť korpus, nápln zopakovať.
Dúfam že som pomohla 🙂

79zuzana
25. mar 2013

@wera.g no a uz tu mas aj receptik od
@nelly75

zuzinka1982
25. mar 2013

kocky prosim Vas, chystam sa potahovat tortu K2, mozem urobit krem aj bez masla? chcela by som nejake ovocie, slahacku a tvaroh? dakujem