Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kacka1234
26. mar 2013

@timotejkabrejkova dakujem pekne som okolo neho obchadzala ale nebola som si ista

aduskatt
26. mar 2013

@mamina1978 nastastie to nemam daleko, mne to ani nevadi, len ta zima a sneh☹ ale konecne som sa po asi 6 tyzdnoch dopracovala k Smartflexu🙂

vlada111
26. mar 2013

@woman04 máš talent

mojmacik
26. mar 2013

@dm1 ja som uz minule dumala na slaninkou a klobaskou (tusim na FB)
a vies co? Muzovi som vtedy vravela,ze by nebolo od veci to spravit zo sojovej tycinky 🙂,ktoru BTW zboznujem...len som nevedela ako s farbami....takze diky za postup 🙂

salonka1981
26. mar 2013

Moje víkendové.Tú morskú som iba zdobila 🙂

mojmacik
26. mar 2013

@dm1 este som sa chcela opytat knihy robis aky rozmer...napr. tato posledna...inak je naaaadherna 🙂

dm1
26. mar 2013

@mojmacik dakujem za pochvalu 🙂. tato kniha mala 25x35 cm mam taky rafik tak peciem v nom 😉 . Ono vyhoda tej sojovej tycinky je oproti burizonke ze ma hladky povrch a netreba hrubsi potah na to a tiez kedze tam nejde krem ani nic ako napr. do puncoviny tak sa moze urobit aj skor pripadne si ju mozu odlozit 😀

adrika202
26. mar 2013

@timotejkabrejkova mam podobný problém..moj najstarší,mimochodom som ho mala v 20 tich ma takmer 2 metre a bežne mi ho prisudzuju ako partnera a nechcu mi verit ze je to moj syn 🙂

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@adrika202 Tak to ti verím aj môj bude mať cca 2 metre 🙂 ej určite ťa ohovorajú raz ideš s jedným raz s druhým 😀

sisix
26. mar 2013

@timotejkabrejkova dekuji mooooc

tweetinka.co
26. mar 2013

sobotná tortička - kávový korpus, kávová plnka.. Len je to robené z "mäkkého marcipánu".. tak som sa kúsok vytrápila..

tweetinka.co
26. mar 2013

@salonka1981 ahoj.. krásne tortičky.. Môžem sa Ťa spýtať, ako si docielila takú krásnu fialovú farbu? zmiešaním farieb alebo máš hotovú? ďakujem 🙂

pipka
26. mar 2013

@mamina1978 Zdeni dakujeeeeeeeem 😵

pipka
26. mar 2013

@woman04 kraasne sa ti podarila, uz som ju rano mrkla na FB 😎 sikulkaaaa 😉 😉 😉

mimcak
26. mar 2013

Ahojte ked robíte svadobné torty ,ako plníte, 4x korpus-3x plnka?

pipka
26. mar 2013

babulky...da sa spravit dobraa pevna pudingova plnka aj bez masla...ci len s maslom 😕 😒
potrebovala by som nieco, len slahackove s pudingom..ale obavam sa, ci to bude do torty dost pevne 😖 ☹

pipka
26. mar 2013

@mimcak ja som robila vzdy poschodku a plnim klasika...3x korpus, 2x plnka 😉

jachin
26. mar 2013

Nemáte prosím vás niektorá vlastný osvedčený recept na ganache?

mimcak
26. mar 2013

@pipka Ano? ja mám robiť kruh a nato ešte srdce ,čiže 2 poschodová bude,len rozmýšľam či to nebude nízke ked budem plniť 3x korpus,2x plnka

tamianati
26. mar 2013

Kočky, poraďte, môžem ich dať na piatkovú narodeninovú tortičku??? Ja si pri kvetoch vôbec neverím ... stále mám pocit, že nie sú dostatočne dokonalé ... Ďakujem!

mimcak
26. mar 2013

@tamianati trošku by som ich ešte začistila,ked vykrojíš a stenšila lupienky

pipka
26. mar 2013

@mimcak podla toho ake robis rozmery aaale ja davam napr. na priemer 28 cm formu 8 vajec, takze mi vyjde krasne vysoky, tak ked 2x plnim, torta je tych 12-13 cm vysoka ...uz sa mi aj 15 podarilo 😉
ked davam pribinak a je dost tuhy, tak je to vyssie a ak aj dost ovocia, to vsetko ti okrem vahy aj vysku spravi 😉

tamianati
26. mar 2013

@mimcak Ďakujem, budem ďalej trénovať 🙂

lifinka
26. mar 2013

tak jsem zkoušea v receptem v druhé diskuzi těsto na muffinky- nesopkové, kdo ho máte vyzkoušené nepřipadá vám moc sladké?A když to potahujete hmotou, čekáte na druhý den, kdy třeba ta horní "kůrka" změkne? Zdá se mi to nějak tvrdé...Dala jsem to do sáčku a počkám asi na zítřek, jaké to bude....Ještě jsem pekla linecké velikonoční 🙂

mimcak
26. mar 2013

@pipka No super tak ti veľmi ďakujem ,aj ja budem robiť 28 priemer tak to tak urobím ako ty 🙂

jakelina
26. mar 2013

@pipka pudinkovou se šlehačkou dělám z Vanilmixu.
Je tam i návod jak používat na různé krémy.




Krém zastudena - to je vanilmix, náhrada pudinku pro přípravu máslových a žloutkových krémů do smažených, pečených těst a všude tam kde používáte vanilkový krém. Můžete tedy naplnit koblihy, croissanty, odpalované těsto,jemné moučníky. Směs je termostabilní. Příprava je jednoduchá - 250 g směsi zalijeme 750 ml vody o teplotě 20-25°C, vyšleháme do hladkého krému a necháme 10 minut odstát. Podle chuti dál přidáváme tuk - máslový krém na uvedený poměr 1 kg, žloutkový 300-450 g tuku.Množství - 1 kg

Složení: cukr, modif.škroby,suš.plnotučné mléko, suš.syrovátka, želírující látky, kypřící látka, laktoza, rostl a mléčné bílkoviny, rostl. a živočiš.tuky, suš. kukuřičný sirup, barvivo E160a, přírodní vanilka. Směs skladujeme v suchu do 25°C.

jakelina
26. mar 2013

@pipka udělám podle návodu a pak už jenom zlehka zašlehám do šlehačky.

pipka
26. mar 2013

@jakelina fuuha, to som v zivote nepocula...to kde kupujes? 😕
a ja ze nieco zo zlateho klasu...ten mam doma 😅 😉

som myslela, ze keby som zlaty klas ale s vodou uvarila..ako na kremese, do toho slahacku cukor a max este mozno polku palmarinu alebo masla ze by to mohlo drzat...hmm? 😕 😅

jakelina
26. mar 2013

@pipka určitě to půjde i z obyčejného pudinku a nebo z toho Ole bez vaření. 😉

wera.g
26. mar 2013

ja som robila svadobku len jednu zatiaľ, spodok doboška a vrch som dala 2x plnka, 3x korpus 🙂 @mimcak