Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
muffinka8
1. apr 2013
@adrika202 ja som so Smartflexom spokojná, len všade kde čítam v Eshopoch tak WI vychvaľujú do neba. Tak som zvedavá.
muffinka8
1. apr 2013
@lamps asi hej 🙂 ja som MMF skúšala, ale nevedela som ho dobre spraviť, tak bol veľmi tuhý a aj tá práca okolo neho, takže Smartflex je pre mňa lenivú super 😃
nmld
1. apr 2013
mile damy, ja mam taku radost zo svojej tretej potahovanej torty, ze vam ju musim ukazat 🙂 uprimne, pri prvych dvoch tortach som netusila, co robim...ale precitala som stovky stran tejto diskusie a nasla tu neocenitelne rady, takze vam tymto velmi velmi dakujem. vase diela (priam veldiela) su pre mna nedostiznym cielom. este raz vdaka za vsetky rady, tipy, skusenosti, s ktorymi ste tu ochotne sa podelit a hlavne za skvelu atmosferu, ktora vladne v tejto teme 🙂
lamps
1. apr 2013
@muffinka8 ono je to asi fakt o tom, že každej z nás vyhovuje niečo iné. To zarábanie MMF mi tiež vadí, ale zarobím si viac do zásoby a potom už len odkrajujem, kým sa všetko neminie
lamps
1. apr 2013
@nmld super tortička a ty si príkladom toho, že sa oplatí čítať túto tému. Ja som tiež tak začínala 🙂
viera6
1. apr 2013
@aduskatt dakujem tie mam tie od teba 😉 ....len som nevedela ako dat tu čokoládu ,či ju mam aj riedit cerou 🙂 a tak som radšej neriedila 🙂 ale pri krájaní sa mi dost lámala 😕 inač roláda je super :-p
aduskatt
1. apr 2013
@viera6 som tie hviezdicky hned spoznala🙂 ja davam trosku vacsinou cery...ale aj tak sa mi lame....
aduskatt
1. apr 2013
@nmld paradna🙂
viera6
1. apr 2013
@aduskatt ja som roládu natrela troškou gaštanového krému a na spodkoch to potom moc nedržalo možno aj tam som urobila chybu :-|
aduskatt
1. apr 2013
@muffinka8 aj ja som so smartflexom spokojna🙂 a myslim, ze financne je Smart o dost lepsie na tom ako WI
lamps
1. apr 2013
@viera6
@aduskatt ja som robila teraz tiež rolády a dala som spolu s čokoládou rozpustiť aj trošku Nutely a dala som aj trošičku oleja. A krája sa to super, čokoláda sa neláme pri krájaní 🙂
evuska32
1. apr 2013
@adebi krásne tortičky 🙂 ja sa tiež pokúsim o niečo nenáročné na prvý krát...inak chcem sa opýtať (mne treba lopatisticky 😃) tie ozdoby sa aj niečim lepia k tej torte? Hlavne tie ťažšie ako postavičky a tak?
aduskatt
1. apr 2013
@viera6 to nemyslim, ved cokolada moze ist na hocijaky krem
aduskatt
1. apr 2013
@lamps super, dik ze si sa podelila🙂) skusim nabuduce.takze nutellka a olej....musim si zapamatat🙂
aduskatt
1. apr 2013
@evuska32 lepi sa vodou, bielym olkoholom alebo jedlym lepidlom 🙂
zsuzsu
1. apr 2013
@viera6 je aj ja som robila tie kavove zrnka, ale nakoniec su z nich akoze vajicka 😃 a tie mensia som obalila iba v cokolade, lebo ja nemam rada origos marcipan.
lamps
1. apr 2013
@evuska32 postavičky môžeš lepiť obyčajnou vodou alebo bielym alkoholom a tie ťažšie postavičky napichujem na špáratko, aby sa neprekotili
viera6
1. apr 2013
@aduskatt ešte som chcela urobiť veterníky aj tie idu moc u nas,ale choroba je silnejšia ]-(
lamps
1. apr 2013
@aduskatt len si zapamätaj, ono ti to aj dobre chutí
aduskatt
1. apr 2013
@viera6 ja som sa konecne dokopala k nim🙂) ostali nam tri🙂
viera6
1. apr 2013
@aduskatt u nas ked narobím 28ks mam malo :-o :-p :-N
aduskatt
1. apr 2013
@viera6 ja som skusala prvykrat, nabuduce budem robit viac, my sme traja a tie, co ostali som vlastnym telom chranila na dnes🙂)) inak by padli za obet uz po dvoch hodinach vcera🙂
viera6
1. apr 2013
@aduskatt ak ti prišlo niečo nove naj vediet ! 🙂
pristela
1. apr 2013
@lamps @muffinka8 holky , ja prv zarobim a vyvalkám mmf ako rozpracujem a vyvalkam smartflex :-p a tiez zarabam si mmf velmi makke, tak sa da uzasne vyhladit aj záhyby normalne sa daju potom na torte dohladit do stratena 😉 a hlavne ako Andrejka pise , zarobim viac a potom len ukrajujem 😉
aduskatt
1. apr 2013
@viera6 No, potahovky konecne🙂) a po niektorych prichutiach sa tak rychlo zaprasilo, ze idem v stredu do topolcian doplnit zasoby, xixi. Mas aj na nieco zalusk? lebo teraz len take ze drotiky, floristicke pasky, nejake zaujimave odtiene geloviek a tak🙂) mozme poriesit cez IP, ak si na nieco konkretne robis zalusk🙂
pristela
1. apr 2013
@aduskatt ja robila veterniky len raz 😃 z dvojitej davky, cely den som pri tom stala, robievam vzdy take mensie, paci sa mi to viac, bolo ich milion 😃 😃 😃 dorobila som ich o 18hodke vecer a o 20som schovavala poslednych 7kuskov aby aj tatko okoštoval =-) tak som povedala ze naposledy , 5x dlsie som ich robila nez ich z dvojitej davky stihli pojest ]-(
pristela
1. apr 2013
@aduskatt a prečo do topolcian ? =-)
aduskatt
1. apr 2013
@pristela to tak byva🙂)) ja som nechcela naraz vela, aby som pripadne neuspech nesmarila do kosa vo velkom mnozstve🙂
aduskatt
1. apr 2013
@pristela tam je distribucne centrum pre velkoodberatelov
viera6
1. apr 2013
@lamps ďakujem za radu 😉 😉
aduskatt
1. apr 2013
@pristela teda niekde medzi topolcanmi a partizanskym, budeme hladat🙂))

Začni písať odpoveď...

Odošli