Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janka_pn
8. sep 2010

a este mi to pride aj fer, ked kupujuca vie cenu dopredu, ved aj pre nu to moze byt ci uz mile alebo nemile prekvapko a taktiez je jej mozno trapne sa pytat popredu na cenu. tot odpoved druhej strany 🙂) vtieram sa vam sem 😀. a inak ta cena nie je ale vobec prehnana si myslim, aspon tu v mojich koncinach 😉

daniz
8. sep 2010

Sofi , babky, Ďakujem za podporu-je mi ľahšie, tiež to robím na úkor viacmenej spánku a niekedy detí. Je pravda, že možno oni by si vypítali možno viac... A s tým znížením ceny- máš pravdu, aj to ma napadlo. Veľmi pekne ďakujem. Keď jej budem volať, kedy ma po ňu prísť, poviem cenu a som zvedavá aká príde....

dm1
8. sep 2010

baby kolko asi tak ratate energie na jednu tortu ze vyjdu? na material mam super program z dortomanie mam tam ceny a len nahadzujem a mi to zratava ale energie neviem ani nahodou odhadnut. bojim sa ze teraz si myslim ze ako "zarabam" a potom pridu vyuctovania a padne mi sanka

@alionuska a torty nadherne ako vzdy! ja proste nechapem ako to mozes stihat! ja uz mam teraz krce v bruchu z buduceho tyzdna kde mam jednu velku 3-posch.a jednu vacsiu okruhlu ze ako to stihnem a ty take pocty davas! a navyse naaadherne!

vinka
8. sep 2010

@dm1 a to kde je tam taký program?A ty natom super zarábaš? 😕 😕 😀 Bo ja nie 😀 😀 😀

dm1
8. sep 2010

@vinka no sak preto je to zarabam v uvodzovkach 😉 . pri 8 eur za kilo sa ani neda nejako zarabat. Ja len vidim sumu co mi dali a material na tortu a rozdiel beriem ako zarobok ale to nie je pravda - ved tam nemam energie, pracu....

a tu je ten program http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=168&.... pri kazdej polozke si mozes upravit cenu podla seba - pre kazdu tortu mozes mat inu cenu vajec napr. podla toho za kolko kupis, mozes si doplnit polozky podla seba... len ti to tam bude stale ukazovat kc ale to nevadi ked to budes brat ze to je v eur

bianca
8. sep 2010

@dm1 mne to nejde spustit ☹

sloniiicek
8. sep 2010

ahojte kocky. neviete mi poradit, ako mam spravit FUTBALOVU BRANKU, na stredu mam spravit ihrisko. a vobec mi to nejde. jednu branku som spravila, ale vobec sa mi to nepaci. ☹

bianca
8. sep 2010

@sloniiicek drotik si skusala?

sloniiicek
8. sep 2010

@tinkerbell - ja obalujem karton baliacim papierom a na to davam foliu priesvitnu. mne sa to zda nehygienicke davat tortu priamo na baliaci papier

sloniiicek
8. sep 2010

@bianca - s drotikom som to neskusala. nemam biely ani taky hrubsi. som chcela, aby bola jedla. ved uvidim. ale nie je to zly napad.

deni_v22
8. sep 2010

@dm1 ten programcek je super 🙂 vdaka...akurat po rychlom prezreti som neprisla na to, naco sluzi ta farebne odlisena skupina...mozno len pre nejaku nazornost

dm1
8. sep 2010

@bianca tam sa ta to spyta na ten zdrojovy subor ze ho nevie najst tak tam ho musis rucne vyhladat v tej zlozke je to tusim ten data.mbd

@deni_v22 tak nato som ani ja neprisla a nejako ma to netrapi ostatne mi funguje. mozno skupina zakaznikov neviem.... ja tam mam vsetky torty nahrane od zaciatku a aspon hned aj viem z kolkych vajec som korpus robila a tak. aj vahu si tam do nazvu dam a viem hned kolko torta vazila. len tie energie netusim

@sloniiicek http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

sloniiicek
8. sep 2010

jeeej kocky, dakujem za linky. takto podobne som to robila. asi potrebujem vacsiu prax. 😀

alionuska
8. sep 2010

@anibas ty si srandistka...mam kuchynu velku a aj ostrov,ktory vyuzivam na 110%. Vlastne som si ju navrhovala sama...A strasne som sa jej tesila,ked sme ju dokoncovali,to som mala chvilu pred terminom,ked sa mi mala narodit Dianka...a ked mi doktor povedal vtedy tu hroznu vec,tak akurat sme kuchynu dokoncovali a moj Martin mi vtedy povedal,ze sa jej vobec netesim,ze uz je dokoncena...cervene steny,mozaika a mramorove cierne dosky...nova elektricka rura a varna doska.... 😔 😔 .. a ako som aj mohla,ked moja malinka mala uz osud predurceny! ☹ Vtedy som sa nevedela tesit z nicoho 😢 a ani som netusila,kolko torticiek v nej niekedy upeciem! 😔 😔 😔 linka je okolo celej miestnosti rozlozena a bordelik tu mam,to jo...ale vzdy v piatok upracem,aby ludia nemysleli ze som neporiadnica!! 😀 😀 Napecene platy ukladam aj 4 na seba a torty vedla seba...a ked plnim,tak uz je to super,ze mi to mizne do chladnicky..... ale ak fakt tak velmi chces,ja ti ju v piatok odfotim,ked bude upratana,aby si mala predstavu,ako to tu mam poriesene.... 😀 😀

alionuska
8. sep 2010

@dm1 vcera som na toto presne myslela,ze ked mi pride ucet za elektriku aj sa pojebkat mozem.,,ze to co zarobim dam potom tam...ved mne ide niekedy ta truba aj cele dva dni... 😅

anibas
8. sep 2010

@alionuska Veď práve ja som ju chcela vidieť v plnom prúde - ako to funguje ako na bežiacom páse 😀 😀 😀 Ved daj foto 2 - upratanú krásnu a s tortičkami. To s bábätkom ma mrzí ☹ ☹ ☹ ☹
A to sa niekomu pečie, keď vlastní ostrov !!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
8. sep 2010

@alionuska SMutné...☹ Copak bylo miminku? (jestli odpovídat nechceš, nemusíš...) Je mi to líto..☹ ☹ ☹

tinkerbell
8. sep 2010

@sloniiicek dakujem, aj som si to myslela, ze to tak robite

rybca
8. sep 2010

akurat mi chlap - elektrikat povedal, ze vieme zistit odber energie Meracom, ktory sa dava medzi spotrebic a zasuvku a ceny energie si viete zistit na www, my sme taky merac kupili v Lidli kedysi..🙂

bianca
8. sep 2010

@dm1 dakujem moja zlata uz to ide.Hned sme pocitali kolko stoji puncovy 😀
@alionuska ja som si vsimla ze mas v profile 3 deticky ale nemala som odvahu pytat sa na to.Ja som o prve mimi prisla hned na zaciatkua a i po rokoch to neskutocne boli,no ty si si presla nesmiernym utpenim

alionuska
8. sep 2010

@anibas no dobre..tak ja ti to odfotim...ak nezabudnem 😅
@zdenallicka ja neviem ci som to tu pisala..pisala som tu moj pribeh...neviem ci sa to da nejak skopirovat...skusim...
@bianca ja jedno donosene a druhe som potratila po pol roku v 9 tyzdni..aj to bolelo,ale s tym,co som prezivala pri strate Dianky sa ta bolest neda ani porovnat...myslela som,ze to bude moj koniec.... 😔

https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/tehotenstvo-po-cisarskom-reze-a-ruptura-maternice-2/

Prispevok som pridala 4.nov.2007 22:28

bianca
8. sep 2010

@alionuska och moja.Citala som a zaroven revala.Si silna zena ked si toto zvladla.

bzucinka2
8. sep 2010

@alionuska je mi strasne luto co sa ti prihodilo a verim, ze vysporiadat sa s tym neda nikdy, neviem ako sa mozes citit, ale uz mne je velmi zle a smutno a placem prudom slz nad tvojimi riadkami, ktore si napisala naozaj krasne, obdivujem ta ako si to zvladla, ale urcite mas suproveho manzela, ktory ta drzal a drzi nad hladinou a spolu s dcerkami ti dodava silu zit a bojovat dalej 😔 zijes pre svoje dalsie dve deticky, si naouaj maminka s velkym M, ze si dokazala bojovat a rozdavas lasku vsetkym okolo seba 😔 vela vela stastnych dni s tvojimi slnieckami 😔

zdenallicka
8. sep 2010

Ali, opravdu smutný životní zážitek, převeliká životní zkouška... věřím, že je ti smutno a trpíš a bolí to, ale obdivuju tě, že ses nestáhla do sebe a žiješ dál spokojený a šťastný život.. pokud se to tak dá říct...

meinkonka
8. sep 2010

@alionuska och moja, ty si fakt uzasna. si to tak krasne napisala o tom svojom malinkom anjelikovi, ze ma to neskutocne rozcitilo a velmi som pri tom plakala. ja si myslim, ze taketo veci sa stavaju len ludom, ktori su silni a dokazu sa s tym ako tak vysporiadat.............a ty si neskutocne silna zena, ked si to takto uniesla. obdivovala som ta pre tie tvoje krasne torty ale pre toto si u mna najlepsia maminka a zena na svete 😵 😵 😵 cmuk

reruna
8. sep 2010

alionuska 😢 😢 snad ti tu ztrátu další děti aspoń částečně vynahrazují
a všechny dorty úžasné!!!
prosím prosím, nevíte, jestli se v Brně dají někde v nějakém obchodě koupit ty gelové barvy??? mm tam zítra má cestu, tak že by se mi stavil...

alionuska
8. sep 2010

@bianca
@bzucinka2
@zdenallicka
@meinkonka
@reruna
Ste mile...dakujem! Clovek ani nevie,aky je silny..ani ja som to o sebe netusila.... 😔 ...nic ine mi nezostava,len zit s tym...a nie je v mojom zivote den,ani minuta,kedy by som na mailnku nemyslela...jasne ze neplacem stale,ale niekedy ma to tak drapne a musim sa vyrevat...pomyslim si,ze v nebicku ju uz nic neboli a je mi trosku lepsie...a mam moje dve lasky,anjelikov tu pri mne a to je to najviac co som si mohla zelat!!!Ze su zdrave a stastne!!..

...a uz pisme o tortach,lebo nam vymazu temu! 😀

evitkamalicka
8. sep 2010

dnes som robila puncove rezy

alionuska
8. sep 2010

@evitkamalicka supeeeer...a v pase mas same jednotky! 😉 😉 Babatko poslucha??? 🙂 🙂 🙂