Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
3. apr 2013

@dada2007 dik cica🙂

wera.g
3. apr 2013

ak stihneš do 14:00 tak zajtra by si mala mať doma z pecenieskamkou.eu, alebo som objednavala aj z tortomania.sk tiež rýchlo, len im prípadne zavolaj kedy stihnú odoslať, kuriér je vždy druhý deň na to u teba 😉 @borja

wera.g
3. apr 2013

ahojteee, pridávam ešte 2 z veľkej noci... tento týždeň ma čaká 5 či 6, a mne sa nechce z gauču vstať a ísť makať 😀 no nič, zase klasika na poslednú chvíľu 😀 vy sa k tomu viete dokopať skôr?

ajka82
3. apr 2013

@borja tortomania.sk , ked este teraz objednas zajtra, max. v piatok to mas doma

aduskatt
3. apr 2013

@wera.g rozkosna je ta motylikova🙂

blcha
3. apr 2013

@wera.g wau ze 5 ci 6 tort za tyzden to ta obdivujem ja sice len tak zacinam ale ked mam robit tortu tak sa na to tyzden chystam 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
3. apr 2013

@wera.g teraz v poslednej doba sa neviem dokopat k nicomu 🙄 😅 musim vymodelovat na zajtra lps a pingu rodinku aj s iglu dutym, som zvedava ci bude drzat takto za jeden den 🤐

elienka
3. apr 2013

@wera.g tie tvoje motýliky som aj minule obdivovala, a teraz zasa, musím si tú patchwork sadu kúpiť, sú nádherné

pristela
3. apr 2013

@blcha jee , aj ja mam robit svadobku dvojposchodku v bielo fialovej 😀 len nepamatam kedy 😀

blcha
3. apr 2013

@pristela joj ale ta tvoja bude urcite uplne ze paradna 🙂 ja mam robit pre kamosku lebo sa jej pacila ta moja jedina svadobna co som robila ta bola taka preplacana a im sa paci nieco take takze zasa tam toho asi natrepem vela nech su spokojny len este neviem ako a hlavne potrebujem si kupit tu fialovu farbu lebo nemam 😀 😀 a zatial nemam vobec predstavu takze neake inspiracie by sa hodili 😉

jakelina
3. apr 2013

@pristela já taky, třípatrovou, ale až o prázdninách

blcha
3. apr 2013

@pristela ja to mam na 19.04 😉
ty si pisala ze kupujes praskove farby v drogerii a dala si raz fotku a mala si ich v takych plastovych nadobkach prosim ta v akej drogerke to kupujes? lebo ja kupim len tie v sackoch ine som zatial tu u nas nikde nevidela ja to tu mam dost naprd lebo tu nemam ziaden taky obchod na blyzku kde by som si take blbosticky nakupila 😝

wera.g
3. apr 2013

ďakujem moc moc 😉 @aduskatt
@blcha nooo aj ja som sa vždy chystala s radosťou vopred 😀 teraz keďže som ešte v pondelok ráno jednu odovzdávala sa mi ani za nič nechce zdvihnúť riť a ísť modelovať, nech mám potom toho menej 😀 😀
@ajka82 môj človek 😀 ak budeš modelovať zo smf flower vyschne, to mám oskúšané 🙂)) lps? a to je čoo? 😅
@elienka ďakujem moc moc, rada ich robím, aj teraz mám ešte nejaké v zásobe 😀

nellynka
3. apr 2013

Ahojte kocky, mohla by som Vas poprosit o radu? Robim torty z marshmallows cukrikov a problem mam pri jej farbeni na syte farby. Napr. ked chcem cervenu alebo zelenu sytu, tak musim dat vela farby aby boli take pekne a potom sa mi potahovka drobi a musim to zachranovat inak. Ake farby na to pouzivate, konkretne gelovky alebo praskove a ake znacky? Teraz som si kupila aj extra gelovku ciernu, tak som zvedava ci to pomoze. Popripade na napr. K2 ku alebo na smartflex Vam chytaju farby v pohode? Dakujem Vam.

pristela
3. apr 2013

@blcha si mi ju pripomenula, jasne ze ju nemam zapisanu, zas a neviem kto a na kedy ju chcel ☹ ☹ takze dalsia pol hodka minuta hladanim v spravach ☹ ☹
neboj tvoja bude uzasnaa, kazda savdobna je uuzasnaa 😵 😵 😵 😵

@jakelina ja sa tesim bo budem robit 4poschodovuuu 😵 😵 😵 este neviem vahu , ale tiez to bude cez prazdniny, musim este dohodnut ked pride holka na SK , bo zas, že necha to na mna cele aj chuti , no to pŕŕŕŕŕ 😀 😀 😀

aduskatt
3. apr 2013

@nellynka na Smartflex v pohode, na ciernu a cervenu ale pouzivam extragelovku 🙂

lucula73
3. apr 2013

@nellynka mmf sa veľmi zle farbí na sýto.je lepšie si kúpiť na sýte farby hotovú poťahovku,napr. ten smartflex.lepšie chytajú farby 🙂
ale viem,že niektoré baby pridavajú k cukríkom bielu čokoládu,spolu to spracuješ......a potom sa to lepšie farbí.. 🙂

ajka82
3. apr 2013

@wera.g littlest pet shop-aci 😉 ja flower nemam doma, nepouzivam...akurat som obalila misku velvetom, sak hadam bude drzat, spolieham nan 😝

nellynka
3. apr 2013

@aduskatt
@lucula73

kocky dakujem Vam za radu, takze je to tak, ze MMF nezafarbim na syto bez toho, aby mi to robilo problem. A kde kupujete ak kupujete smartflex, kde ja naj cena? dakujem

blcha
3. apr 2013

@pristela ja by som ju chcela robit bileu a k tomu fialove kvety len neviem ake pretoze mne to zatial moc nejde ruzi sa trocha bojim a myslim ze budu na kazdej torte co bude na svadbe pokukovala som po tych tvojich laliach aj mam na to vykrajovacku ale z drotikom robit neviem a bez drotika ich asi nespravim ze? tak neviem co nakniec vymyslim zasa si budem tento tyzden kreslit na papier ze ako y to malo vyzerat a potom ked to budem robit to bude aj tak uuuplne ine ako vzdy 😀 😀 😀 esteze ja robim malo a mam cas nad tym tooolko rozmyslat 🙂 🙂

blcha
3. apr 2013

@nellynka ja tiez pridavam do mmf cokoladu bielu ked chcem peknu cervenu 😉

blcha
3. apr 2013

baby poradte neaky interenet obchod kde si mam kupit tie farby s akym mate dobre skusenosti sak ja si to uz musim fakt nakupit lebo bez toho sa neda chcela by som kupit neaku peknu fialovu potom tak tmovo ruzovu krasnu a ciernu a cervenu extra gelovku

nellynka
3. apr 2013

@blcha prosim ta a aky pomer davas? ja robim klasika potahovku z 170 gr. cukrikov, 2PL kyselky, trosku CERY a pras. cukor.

blcha
3. apr 2013

@nellynka ja robim mmf tak od oka 😉 ale na cokommf mam tento recept 150g praskoveho cukru ,200g cokoaldy ,180g cukrikov 1clmasla a 3čl smotany ja tam tu smotanu nedavam a miesto masla davam ceru a niekedy davam viac cukru podla potreby cokoladu roztop nad parou cukriky v mikrolvnke zmiesat a potom uz normalne ako ked robis mmf s tou cokohmotou sa dobre robi nelepi sa menej sa trha ale zasa mne menej chuti takze radsej robim len mmf 😉

nellynka
3. apr 2013

@blcha dakujem, tak ja by som ju robila len na tie casti kde potrebujem syte farby🙂

pristela
3. apr 2013

@nellynka zafarbíš aj na sýto červeno , len musis urobit čokoladovu mmf s bielou coko , mrk moje foto to vsetko je z mmf , len mne sa s tým zarábaním už moc nechce a preto radsej kupujem na sýte farby smartflex velvet 😉

maya30
3. apr 2013

baby z akej muky peciete ? Ja som dnes bola nakupit v bille a babickina volba ze 0,95 centov 😲 tak asi prejdem na nejaku inu, lebo riadne isla hore...

pristela
3. apr 2013

@blcha ach zabudla som ti napisat , urobis aj bez drotikov, takým istým štýlom ako ružičky, ale lepsie je s drotikom , skus vkladat drotik ako som sem minule davala ako to robim ja 😉

nellynka
3. apr 2013

@pristela krasne mas torticky, dakujem za radu🙂

blcha
3. apr 2013

@pristela ved skusim a ked sa nebude darit vymyslim nieco ine 😉

blcha
3. apr 2013

@pristela ale tie male one v tej lalii tie sa robia z drotika ?? to tam musim dat bez toho uz ti neje poriadna lalia ze? no a keby som to chcela vyskusat na drotik tak ake si mam kupit to su asi aj neake velkosti hrubky asi ze ?