Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
3. apr 2013

babuleeee prosím prosím náhodou fotopostup na "figúrku" auta na tortu nemáte? akékoľvek, len nie detské... a stretli ste sa už s tým, že pre ženu torta s fľaššou borovičky? 😀 toť moja objednávka na piatok... 😀

jenie123
3. apr 2013

@p69majka ja som tiez pridala ole.. 🙂)) hned som citala diskusie na tortyodmamy a kocky to tam pisali.. 🙂 tak som vyskusala.. nebol to sice uz parizsky, ale cokoladovy bol.. 🙂

jenie123
3. apr 2013

Kocky nemate nejaku peknu inspiracku na jarnu zltu tortu..?

lokalistin
3. apr 2013

@viera6 prosim ta aky to tam mas korpus okrem mramoraku,vyzera to nejaky orechovy.Vyzera dobre.

dajna11
4. apr 2013

@lamps a to si normál len nožnicami vystrihla a pripevnila čím k telíčku?? 😀

nika222
4. apr 2013

@zuzanam80 na 25 cm priemer budes potrebovat mramorák tak z cca 5 max 6 vajec a pribinak 2 slahacky, 500 g tvarohu, 1 kysla smotana a 2x Olé. Neviem aky je recept na prvej strane tak som ti to rozpisala 🙂
A pod potah len maslo s cukrom, 1 maslo a cca 2 polievkove lyzice praskoveho cukru vymiesať. Ja obcas dávam aj lyzicu nutely ak mam dobru naladu 🙂

halienka
4. apr 2013

Ahojte babky, požívate na karamelovú plnku to Salko karamelové? To už sa nemusí variť však? Dá sa kúpiť aj v tescu? A stačí mi jedno na tortu 23cm? Ďakujem za pomoc 🙂

dm1
4. apr 2013

@halienka ano da sa aj to pouzit ale podla mna ma kusok inu chut ako ked si ho uvarim sama. Maju ho aj v tescu. Mne by jedno nestacilo na tortu

aduskatt
4. apr 2013

@halienka pouzivam ho, a ci Ti staci jedno zalezi asi od toho, co vsetko tam ides dat..........mne obvykle staci, ale ro miesam este pollitra slahacky s bielou cokoladou, alebo slahacku a mascarpone.keby som davala len cisto s maslom, bolo by urcite malo

lucula73
4. apr 2013

@halienka pridaj jeden karamelový puding k tomu salku a daj dve maslá a vyjde ti na 23cm 😉

juj baby,mňa sa včera pýtala jedna na tú minie,keď som jej odpísala,že okolo 5kg to može mať,tak že to je veľa,že porozmýšľa...a že či by som jej takú rýchlovečku neurobila..reku akú?že s tými tyčinkami,prípadne trubičkami na bokoch a lentilkami na vrchu....reku neni problém,tak jej píšem že koľko asi by to stálo a ona že si myslela,že tak do 10 eur,že neni poťahovaná 😀
som sa pobavila,však len tie kitkat kekse,ktorých tam bolo asi 11 balíkov,tých vačších ,stojí jeden cez 60 centov 😝

halienka
4. apr 2013

@dm1 Ďakujem moc, no práve sa neviem rozhodnúť, dakde som čítala, že chutí lepšie, inde zas že horšie 😀 😀 asi musím len vyskúšať aby som vedela, či sa mi to bude páčiť alebo nie 😀 akurát teda to sa mi páči, že sa nemusí variť, ale ak by malo chutiť nejako nedobre, tak to by som radšej varievala 😝 😀 A tiež tam už len pridáš maslo potom a nič iné?

halienka
4. apr 2013

@lucula73 á vidím, že už ste mi odpovedali aj na moju priam položenú otázku 😀 super, takže buď pudink k tomu
@aduskatt alebo šľahačky a čokoláda ... 🙂 ďakujem moc, dačo vymyslím 🙂

dm1
4. apr 2013

@halienka tak dobre chutia obe teda aspon nam to sa nemusis bat ;). ja mam doma vzdy jedno karamelove keby mi nezvysil krem s uvareneho tak ako posledna zachrana. Iba vyslaham maslo a pridavam po lyzicicah salko a slaham

aduskatt
4. apr 2013

@lucula73 vtipna pani🙂

lucula73
4. apr 2013

@halienka nemáš zač...ak ccheš vyslovene karamelový,tak tým pudingom nič nepokazíš.dostať aj extra karamelový ,ten je super.len ho musíš uvariť hustejší,v 250ml mlieka napríklad 😉

denuschka7
4. apr 2013

@aduskatt no dufajme..este sa vobec neozvali 😖

aduskatt
4. apr 2013

@denuschka7 nerataj, ze sa Ti ozve kazdy.........mne sa tiez nie vsetci ozvali, mala som nervy, ale par mesiacov na to si objednali dalsiu tortu, tak som potom vedela, ze je dobre🙂

denuschka7
4. apr 2013

@wera.g neni ta objednavka s flasou pre moju mamu? 😀 len ona je na hrusku 😀 kazdy den si da taku zdravotnu na vypalenie bacilov 😀 (aby ste si niekto nemysleli ze je alkoholicka...to nie) 😀

denuschka7
4. apr 2013

@aduskatt ja sa len bojim ci som nepresvihla cenu...ale tak mala 4,6 kg... no uvidime...dnes sa bude jest, tak mozno sa ozve neskor...a ak nie co uz...ako hovoris, asi si budem musiet zvyknut aj na takych zakaznikov co nenapisu (aj ked zatial sa mi to este nestalo)

denuschka7
4. apr 2013

@jenie123 nieco taketo???? (nie je moja, len ju mam ulozenu v pc ako inspiraciu) 🙂

lamps
4. apr 2013

@dajna11 myslíš tie krídelká? Ak áno, tak normálne som jej ich chuderke zapichla do chrbátika 😅 😅 😅 😅

dajna11
4. apr 2013

@lamps áno tie🙂....takže nie lepidlom lepiť či tak?🙂 😀

ajka82
4. apr 2013

prva dnesna na svete 😉

viera6
4. apr 2013

@lokalistin ano je orechový korpus ,pribinačkova plna a šlahana nad parou plnka...

79zuzana
4. apr 2013

@lucula73 joj som sa pobavila na vcas rana 😀 ze 10 evri 😲 ale vazne, sak taka rychlovecka...a ty ndostavas tie keksiky zadarmo v obchode???
@ajka82 krasa, pocuj ty nespis v noci ci co?

wera.g
4. apr 2013

@jenie123 len tieto mám uložené

lamps
4. apr 2013

@dajna11 presne tak, ničím som nelepila, len som ich zapichla do chrbátika 😅

lienka1989
4. apr 2013

@pipka ahoj možeš mi vysvetlit ten postup v strede ???

zsuzsu
4. apr 2013

Ahoj. Baby idem robit tortu pre mojho sefa. Ide do dochodku :( a ma rad sladke, A ked som zistovala ake torty ma rad, tak vyslo ze jahodovu. Nechcem sa ho moc pytat aby sme nepokazili prekvapko, ale jahodovy je pre mna siroky pojem :D :D Mam tolko na vyber... Tak som rozmyslala ze bud spravim dve plnky do jednej torty jedna je parizska s mascarpone a na to jahody a druhy krem slahacka, mascarpone stava z jahod a Ole a na to slahacka. Ale neviem ake to bude fo finale. Robili ste tak niektora ze dve plnky do jednej torty? alebo tu jednu tortu prepolim (nieco ako slza) a jednu dat parizak a druhu jahodovu. Jaj uz mam vsetko pripravene na tortu ale toto mi robi nervy. Dakujem

enula222
4. apr 2013

@79zuzana Aj ja som tam prihlásená ale môžem napísat že sa my nikdy nestalo že by som namala pomoc ale ludia su rôzny ale som sa zatial stretla len s dobrými 🙂🙂Ja mam tiež skusenosti s pečenim tak ak môžem tak pomôžem s pozdravom Eva