Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
4. apr 2013

@lienka1989 aky postup? myslis ten otvoreny stred?
je na to fotopostup v teme c. 2 ale aby si nemusela hladat, tak to sem znova hodim 😉

ajka82
4. apr 2013

@jenie123 musi byt zlta? 😅 nieco mam, mozno cosi pomenis...

anibas
4. apr 2013

@timotejkabrejkova @pristela jajáááj večerné spanie 😀 😀 😀 😀 u nás nehrozí skôr ako o 21.30 a vek detí : 16,7,3 r.

mrka2
4. apr 2013

caute babule, vobec vas nestiham pozerat, ale ku sklonku tyzdna si snad najdem cas, dnes ma moj maly 1 rok,tak tu je torta, nic take extra,ale tak snazila som sa 😅

lokalistin
4. apr 2013

@zsuzsu ja osobne by som parizak nedavala,ked povedal jahodove by som dala nieco jogurtove, vanilkove, tvarohove

jakelina
4. apr 2013

@mrka2 to tak hrozně utíká. Vilkovi k ročku vše nej, ať dělá mamince a tatínkovi jenom radost. Dortík je nádherný. 😉

lokalistin
4. apr 2013

@mamina1978 @njonja aj ostatne baby ak viete prosim vas ako sa po nemecky povedia spicky na likerove spice

mrka2
4. apr 2013

@jakelina joj, Majka, ani mi nehovor.. vobec neviem,kedy mi vyrastol ☹ uteka to neskutocne. dakujem! 🙂

jakelina
4. apr 2013

@mrka2 to je úplně stejné jako u nás, fakt nedávno jsem tu houpala na rukách miminko a teď už mi tu pochoduje třiletý capart. Ach jo, já chci zastavit čas. 😒

terezka87
4. apr 2013

@dm1 Ano myslim že je to ona🙂

zsuzsu
4. apr 2013

@lokalistin Dakujem. Preto som myslela ze dat dva kremy , alebo spravim len cisto jahodovy a mam svaty pokoj 🙂 a uz nad tym nebudem rozmyslat. 😀

nika222
4. apr 2013

@zuzanam80 ano este dve lyzice cukru . No neviem, mne to moc nechuti ak su v torte dva druhy plnky, moc sa mi to tam bije.. A k pribinaku druhu plnku... No co ja viem. Napr k parizaku nutelovu si ale viem predstavit, aj som to uz raz robila a bolo to fajn.. Ale ved vyskusaj, zje sa neboj 🙂

dm1
4. apr 2013

@terezka87 a co potrebujes vediet krajku so sugarveilom robievam ktoru formu mas ty?

adrianai
4. apr 2013

Ahojte, baby, ako robíte vanilkovú tortu? Klasika pudingový krém? rozmýšľam že zo zlatého klasu a dám trochu vanilkovej arómy...mám doma aj van.struk, tak primiešam do pudingu, len to bude asi málo...torta má byť poschodová štvorcová...

mamina1978
4. apr 2013

@lokalistin Mas na mysli toto ? 🙂 To su ,, Spritzen " 😉
http://www.tolletorten.com/wilton-decorating-ti...

jenie123
4. apr 2013

@ajka82 je to pre svokru.. tento vikend oslavuje a chcela by nejaku zltu, jarnu.. 🙂 dakujem moc za inspiraciu, nieco si vyberiem.. 🙂)) krasne su.. ;)

muffinka8
4. apr 2013

@pristela @timotejkabrejkova je to povahou 😀 náš má len 20 mesiacov, ale skôr ako o 22:00 nezaspí a ráno už o 7:00 po nás skáče. Cez deň si dá pauzu tak max. na 2 hodinky a koniec. Uteká z postele, alebo jednoducho sa tam len prevaľuje a spať nebude. Veď predsa sa nedá zaspať na rozkaz, aj keby sa rodič na hlavu postavil.

nika1985
4. apr 2013

@jankaferancova ja tu abecedu mam tiez a celkom mi to ide neviem radsej s tou ako cez sacek kazda mame svoje ale ja natlacim hmotu a supnem do mrazaka potom vylupnem a tak dokola co potrebujem.

karolka1
4. apr 2013

Skúsené cukrárky, ja si dovolím lenjednu amatérsku otázku... ten kúpny marcipán 1 balenie stačí na tú klasickú okrúhlu tortu? ak cchem aj nejaké vykrajované ozdôbky, treba dokúpiť, alebo to vyjde z tejto jednej dávky? Ďakujem 😉

79zuzana
4. apr 2013

@ajka82 no, ze ja rano este len oci rozlepim a ty tu uz taku tortusu paradnu vycapujes 😀

jakelina
4. apr 2013

@karolka1 ten kupovaný nestačí, kup si hned tři

ajka82
4. apr 2013

@79zuzana 😅 mam sa polepsit, len ja dlhsie ako do 7 spat isto nebudem 😀

aduskatt
4. apr 2013

@karolka1 popravde, ak myslis ten Oetker a chces nim potiahnut tortu, tak horsia volba asi ani neexistuje ☹

magic08
4. apr 2013

Ahojte, mozem vas poprosit, viete mi niekto poskytnut recept na pribinacikovy krem? do okruhlej torty 26 cm
Dakujem

pristela
4. apr 2013

@nika1985 a na co to robis cez sacik ????? vsak tie cez listu su naj , to je to iste ako klasika kovove alebo plastove vykrajovacky, len vyvalkaš hmotu , zatlacis listu s pismenkom , pošuchaš a trepnes lištou o stol a pismenko ti vypadne krasne rovne, čisté a mas to za pár sekund 😉

wera.g
4. apr 2013

@karolka1 isto nevystačí, máá len koľko, 200g? ja na klasika okrúhlu 24priemer potrebujem cca 600g hmoty, a to už vaľkám o dosť tenšie, zozačiatku som aj o dosť viac potrebovala...
@nika1985 presne ako pristela píše, tiež nedávam sáčik a ani do mrazáka, stačí úúplne natenko vyvaľkať hmotu, tresknúť s tým o stôl a je 😀
@adrianai alebo si kúp vanilkový premium puding, ten je taký viacej vanilkový 😉

wera.g
4. apr 2013

@pristela ja mám toto uložené 🙂

zuzanam80
4. apr 2013

@nika222 Diky za radu. Ja si dam poradit. Vy sa tu v tom vsetky vyznate. Skusim teda zacat s jednou plnkou. Este raz dakujem za radu 🙂

lifinka
4. apr 2013

@dm1 ahojky, nechávaa sjem na FB dotaz ohledně tvého dortu s kobásami, prosím písni mi postup na utěrku a slaninu, díky moc.Z dovolením ho budu dělat manželovi🙂

sisix
4. apr 2013

@lifinka @dm1 slanina me taky zajima, prosim pekne