Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
8. sep 2010

😀 @evitkamalicka No vazne Evka.Same jednotky 😀

vinka
8. sep 2010

@alionuska Ali teraz som to dočítala. 😢 😢 Obdivujem ťa.Ja som síce mala kyretáž nútenú a prežívala som to ťažko ale teba obdivujem od začiatku a teraz ešte viac.No idem radšej ku tortám lebo už revem jak malé dieťa.Ali máš dáky dobrý recept na orechový krém?Vôbec existuje taký? 😕 😀 😀

evena
8. sep 2010

@alionuska takové věci by se neměli stávat 😔 drž se !

ten ořechový krém by mě taky zajímal 🙂

zdenallicka
8. sep 2010

Vinko, jj, existuje... do vanilkového se zašlehají mleté ořechy spařené mlékem... z těch ořechů musí být hustá kaše...

sofi07
8. sep 2010

@vinka vajecny krem slahany nad parou a do toho jemne orazene mlete orechy, mnaam

sofi07
8. sep 2010

@evitkamalicka mnam, tie vyzeraju uzasne, zboznujem puncove

carmen86
8. sep 2010

@evitkamalicka milujem puncove rezy, ale neviem ich robit ☹ a tak mimo temy vsimla som si v pase ze tam mas pri detoch teraz momentalne same jednicky 😉 🙂

sofi07
8. sep 2010

@alionuska Alenka,precitala som si tvoj prispevok a mam oci plne slz. je strasne, co si musela prezit, ta bolest musela byt neopisatelna a urcite nikdy nevymizne.obdivujem, ako si to zvladla, si silna zena, Alenka.Zaciname pracovat na druhom babatku,ked si predstavim, ze by sa nam taketo nieco mohlo prihoditt....dieta je najvacsi zazrak zivota,nic silnejsie ako je materinska laska nie je a ako to tu uz niekto napisal, toto by sa naozaj nemalo stavat.....su to strasne veci ☹ ☹ ☹

evitkamalicka
9. sep 2010

@alionuska heh veru som si tie jednotky ani neuvedomila 😀 ....ano Oli je dobrucky

vinka
9. sep 2010

@sofi07 ty si nič také nepredstavuj.Baby dík ale keby ste mi postup napísali lebo ja niesom tak zručná ako vy. 😀 😀 😀 Tak čakám na orechový krém. 😀 dakujem vám.

daniz
9. sep 2010

Ahojte, ali - si veľmi statočná žena, mne pri náhodnom monitore - čakala som 2 bábo-chlapčeka mu prestávalo takisto biť srdiečko a aj teraz, keď má Jarko 6 rokov /6.9.2004/, mi behá mráz po chrbte čo to bolo. Našťastie to dopadlo OK, ale keď si predstavím a prečítam čo sa prihodilo ......nemám slov,pretože slovo smútok,peklo,strach......nevyjadrí to, čo si vytrpela. Ale neboj, Dianka je Ti vďačná aj za to, čo si pre ňu urobila a je to všetko, čo si pre ňu mohla urobiť.
No a preto Jarko /naozaj ako sa hovorí - je Ti vďačný za život /, každý deň mi dáva pocítiť ten význam slova mama.
A za to dostane v nedeľu velikú tortu hradu s drakom a pavúkmi a hadom..... A bude oslava s balónmi, grilovaním a
bude mať veľa kamarátov.....

daniz
9. sep 2010

Vinka dám Ti recept na výborný Biely orechový krém:
100 g mletých orecov
0,5 dcl horúceho mlieka- aj viac ako vydá
100 g cukru - ja dávam menej
100 g masla.
Sparené orechy necháš vychladnúť, pridáš cukor,maslo a šľaháš a šľaháš až kým nebude biely. Ja robievam tak, že suroviny si prepočítam na hmotnosť masla 250 g. Najprv bude taký hnedší, potom sivý ale neboj vyšľaháš ho pekne dobiela. Vtedy už nešľahaj. Je výborný ku kakaovému korpusu. Skús.. 😉 😉

vinka
9. sep 2010

@daniz no to takú tortu ch ce môj syn na 10 narodky.tak daj detaili draka všetkého čo sa dá. 😉 Aby som si to dobre obzrela. 🙂

vinka
9. sep 2010

@daniz no určite skúsim hned na týžden do svadobnej snád na ten krém nesklame 😀

daniz
9. sep 2010

Vinka, pozri na TOM detské torty tam je viac druhov tort hradov a dokonca aj 2-3 druhy drakov. Ja som brala inšpiráciu tam.
Draka už mám, ostatné dorábam zajtra - mám dovolenku a makám na 3 tortách. 😝 😝 😝 .

daniz
9. sep 2010

A dokonca som ho dávala - teda ten krém aj pod poťah a super. Urob najskôr zo 100 g a uvidíš, či spadá do tvojích predstáv. No nám aj zákazníkom chutí....uvidíš.

bertica.h
9. sep 2010

Ahoj.
Možete mi,prosím poradiť?
Chystám sa Viktorke spraviť na narodeniny tortu s Kitty.Na 3D si netrufam,na to nemám nadanie 😅 ,tak som si našla obrázok a nejako to z marcipánu pozliepam 😀

Len neviem ako na okraje čierne..to mám zvlášť dávat okolo celej Kitty čierne kontury?

Dakujem pekne.

bzucinka2
9. sep 2010

@evitkamalicka vyzeraju dobre, mnam 🙂
ja prave robim korpusy a krem na sobotu, zajtra potiahnem a je to 🙂 a vcera som si poobjednavala aj hmotu a aj vypichovacky a dnes mi ich aj donesu, tak sa vytesujem, ze hned nieco pouzijem 🙂

bzucinka2
9. sep 2010

@vinka na FB tusim je napisany 🙂
@bertica.h to som sa aj ja chcela opytat, ci to baby robie potom gelovkou alebo jedlou fixkou 🙂

daniz
9. sep 2010

Vinka na TOM - ostatné torty pre deti je kopec hradov a drakov a pekných.
bertica,bzucinka, buď jedlou fixou, alebo špáratkom / špajdlou / a gelovou farbou čiernou.

bertica.h
9. sep 2010

dakujem pekne.už som si objednala fixu🙂

rybca
9. sep 2010

Baby ked mam gelovku cervenu ako z nej spravym bordovu? pridam hnedu? ci skor zelenu?

vinka
9. sep 2010

@rybca Asi skôr hnedú 😕

sloniiicek
9. sep 2010

kocky, toto su moje prve marcipanove papucky, prichystane na torticku. 🙂 uz sa tesim. 😀

rybca
9. sep 2010

@sloniiicek tie su krasne..🙂

rybca
9. sep 2010

@vinka tak asi spravim hnedu a pridam viac cervenej..🙂))))

vinka
9. sep 2010

@rybca ja by som do červenej pridávala hnedu po trošičke.Aby si to neprešvihla.

rybca
9. sep 2010

@vinka no ale priamo hnedu nemam...:(

anibas
9. sep 2010

čauko - moja nová tortička na pirkoviny 😀 😀 😀

bianca
9. sep 2010

@rybca ja som mala bordovu s cervenej a modrej ale nebola pekna.Dala som viac cervenej.
@sloniiicek juj ake su milucke
@anibas nadhera.Ma zaskocilo slovo pirkoviny ale kukam ze okres Presov a uz mi to bolo jasne 🙂