Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
5. apr 2013

@zsuzsu haha, dakujem, ked budem mat tvoj smer, tak donesiem 😀 Ale kludne sa mozes stavit aj ty pri potulkach a ponuknem aj kavu k nim 😀 Inak davam tam plnku slahanu nad parou, vajicka, cukor, vanilla extract a maslo 😉

halienka
5. apr 2013

Ahojte babky, našla som tento recept na kokosový krém:
1 šľahačkovú smotanu a 100 g bielej čokolády uvariť ako parížsku šľahačku, nechať poriadne vychladnúť a vyšľahať. Vymiešať 1 celé maslo s 50 g kokosu a pridať ku nemu vyšľahanú šľahačku. Môže sa doň pridať aj Créme Oé kokosový.

Chcem sa spýtať, 1 celé maslo je myslené 125 g alebo 250 g? A ten Creme Ole len tak v prášok na záver primiešať alebo hu urobiť normálne v mlieku a tak primiešať? ďakujem za rady 🙂

aduskatt
5. apr 2013

@halienka 250 g masla a creme ole len prasok...ale skor by som maslo nahradila radsej este jednou slahackou

halienka
5. apr 2013

@aduskatt ďakujem moc, no druhú šľahačku už nemám, tak tentokrát aj to maslo, ale nabudúce skúsim len zo šľahačky 🙂

dadka212
5. apr 2013

@pristela ou ty sa pýtaš mňa? jasné že moooožeš 😵 😵

ajka82
5. apr 2013

a tu mam druhu, nakoniec som ju robila na dnes, aspon budu mat cerstvejsiu, ked im ju treba az na sobotu 🙂

mia114
5. apr 2013

ahojte
baby, robili ste niektora uz sacherovu tortu?? mate na nu nejaky odskusany recept? prosiiiim moc o radu 😅 dakujem

ajka82
5. apr 2013

babyyy, pomoooc, co myslite co by sa pacilo 2 rocnemu chlapcovi? nejake 3D zvieratko... teraz mi pani pisala, ci zvladnem na nedelu nieco a vlastne uz mam volno teto vikend a jej uz som torticky robila, tak som povedala, ze cosi vymyslim...len neviem co by mohlo byt, pes, hroch, macko? 😕 chce okolo 5 kg takze pohoda hocijaky napad vitany... dakujeeem

rachel36a
5. apr 2013

kočeny pls, ked 3D tortu dotvarujem punčovinou, robím rybu, tak ju prečo ešte musím omaslovať, nemôže ísť poťah na tú punčovinu, ked tam je len korpus, maslo, džem a trochu pudingu? ďakujem

zz134
5. apr 2013

@79zuzana Vav tie su uzasne! pls nehodis recept do druhej temy na ten krem ktorym to zdobis? dakujeeeem

aduskatt
5. apr 2013

@ajka82 presne ako pises🙂) Macko, psik, slonik🙂)

rachel36a
5. apr 2013

http://www.svetpecenia.eu/fotopostup/44-Garfiel...
@ajka82 čo tak toto, včera som to našla a synovec už o ničom inom nesníva ,len že chce cicu...

lokalistin
5. apr 2013

@mamina1978 no ja som si to myslela tiez tak ako ty ,ale ako som zacala piect som to objavila 😉 ja som skusala recepty aj pred tym,ale jednoduche klasiky,teraz robim vselico,ked sa mi paci fotka skusim,len to nema kto jest,nosim to potom do roboty a to sa bojim,ci im vselijake vytvory budu chutit 😀

ajka82
5. apr 2013

@aduskatt sak toto...pani sama nevie co z toho 😅 skusim jej nejake fotose poslat z kazdeho zvera, ci sa jej cosi zapaci...idem hladat popri obede 🙄 ty by si co urobila?

rachel36a
5. apr 2013

@ajka82 prosím ťa musím punčovinu na 3D torte omaslovať ešte než to potiahnem, je to nutné? roztopila by mi punčovina poťah? ja to robím prvý krát tak neviem, všade píšu omaslovať len či to je potrebné

ajka82
5. apr 2013

ja omaslovavam, pretoze aj dzemy topia potahovku, aj vacsina kremov 😉

ajka82
5. apr 2013

@rachel36a inak ten garfield by bol mozno fajn 😵

jakelina
5. apr 2013

@lokalistin a ke mně nepřineseš 😀 😀 😀 U nás je nedostatek všeho, hned jak upeču, ještě horký plech a už půlka pryč 😀 😀 😀

rachel36a
5. apr 2013

@ajka82 aha, ďakujem som nevedela že aj džem topí, tak idem na to... som zvedavá či vôbec bude poznať že to je ryba 😀 moja prvá 3D , našťastie pre mm a nie pre zákazníka 😉

ajka82
5. apr 2013

@rachel36a urcite sa vydari 😉

jakelina
5. apr 2013

A další Bárt, už jsem jich dělala hodně, tak by to chtělo i změnu 😝 😝 😝

lokalistin
5. apr 2013

@jakelina no moja mozes kludne skocit,teraz nemam torticky a rozmyslam,ze by som skusila sunquickove rezy ,ale dneska vyhadzujem kolac z pondelka,co to nema kto jest,ale myslim,ze tie sunquickove by mohli ist do mrazaku,tak mozno skusim z polovicnej davky

aduskatt
5. apr 2013

@ajka82 moj bol zamilovany do mysiciek🙂))

jakelina
5. apr 2013

@lokalistin taková škoda 😒 😒 Já nerada něco vyhodím, to se stane fakt málokdy. Budeš si muset najít nějakého bezdomovce, kterého budeš zásobovat jídlem 😀 😀 😀

ajka82
5. apr 2013

@aduskatt 🙂 no ja som sa aj pytala, ci ma nejake oblubene zvieratko, ale ze nie...ze najradsej upratuje 😅 😅 ale ze psickovia macikovia a macky sa mu pacia isto...no tak si neviem vybrat

aduskatt
5. apr 2013

@ajka82 tak macko🙂

ajka82
5. apr 2013

@aduskatt diiiky, akurat mi zvonil postar 😉

lokalistin
5. apr 2013

@jakelina haha no ani nevrav vcera v noci som dala varit zemiaky a isla som vas sem citat a zrazu pocujem nejake suchoty,totalne pos..ta som nacuvala co sa deje ,som myslela,ze sa mi sem niekto vkrada,az potom mi zaplo,ze varim zemiaky tak som vyskocila a vykypene na celom sporaku,co by som robila,keby mam kontakty s takymi ludmi.
ja tiez nerada vyhadzujem,ale ,teraz cvicim tu jillian a nechcem moc sladke jedavat ,inac uz som v druhom leveli 4.den a schudla som len 1kg ma to se.ie, lebo sa potim jak somar v kufri a vsetko ma boli a nic ☹

ajka82
5. apr 2013

a teraz ta horsia cinnost tohto dna...poupratovat po mladsom dietati, lebo pride svokra a neda sa tu podnut 😅 a madam zaspala, tak mi nepomoze

lokalistin
5. apr 2013

@aduskatt zlato ako to vyzera so strankou?