Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
levandulka3
6. apr 2013
minulý týždeň som si naordinovala oddych, ale tento pokračujem: svadobná do daru, narodeninová pre chlapa,kvietková vo vintage štýle (poslala som ju do súťaže preto je tam nápis) a dinosaurová
lamps
6. apr 2013
@halienka skús počkať a keď tak daj ďalšiu vrstvu farby, ja používam tie z drogérie a som spokojná, dobre farbia aj hmotu aj sa mi s nimi dobre maľuje
eliska22
6. apr 2013
@levandulka3 nádherné torty, veľmi sa mi páči tá svadobná, taká krásna čistá palec hore x-)
zozo111
6. apr 2013
@eliska22 ahaa, dakujem.. a to ako s tam dava ta biela coko, to prvykrat citam 🙂 roztopena klasicka biela cokolada? uf, to som necakala 😃
halienka
6. apr 2013
@lamps a nezostávajú ti tam také nerozpustené kryštáliky?
lamps
6. apr 2013
@halienka nie, nezostávajú. Musíš to miešať, kým sa nepustia
antareta
6. apr 2013
Ahojte, máte to všechny nádherné. Já se to teprve učím od vánoc 🙂 Poradily byste mi, jak udělám marcipán, aby byl hladký a lesklý? Mě se zdá, že jej mám matný a jakoby se chtějí dělat miniaturní póry. Třeba ukážu ten, co jsem dělala svojí Terezce.
eliska22
6. apr 2013
@zozo111 ja to robím ta, že si do misky kde topím v mikrovlnke cukríky, dám najprv čokoládu nalámanú, strčím do mikrovlnky a keĎ je roztopená, ale nie celkom, tak tam dám cukríky a pokračujem ako vždy 😉 ale dá sa nájsť tuším aj recept na toto, ale neviem kde, len tam pridávajú aj šľahačku a ešte niečo :-p ja len takto robím a v pohode sa zafarbí hmota 🙂 len je potom samozrejme iná konzistencia, rýchlejšie tuhne a inak chutí 😉
levandulka3
6. apr 2013
@eliska22 ďakujem ale nebola svadobná bola k 18 tke, ale dotyčná tam nechcela číslo vraj by ju to pokazilo 🙂
levandulka3
6. apr 2013
dievčatá pomooooooc vraj víla cililing 😢 😢 😢 😢 kto to za mňa urobí, nájdem v dvojke postup??
lussy23
6. apr 2013
@levandulka3 krásne tortičky
@antareta krásn tortička, tie zvieratká sú krásne vymodelované
lussy23
6. apr 2013
@mima595 je krásna
@dada2007 krásnučké
@nanima pekne tortičky
pipka
6. apr 2013
@lussy23 tie zvieratka su podla mna hracky-figurky 😉
lamps
6. apr 2013
@antareta aký marcipán si doma robíš? inak máš takmer taký istý obklad aj prac. dosku ako ja v mojej kuchynke 😉
mima595
6. apr 2013
@antareta -nerobis marcipan zo suseneho mlieka??,
antareta
6. apr 2013
jj, zvířátka jsou koupené - LPS, dcerka si je chtěla nechat na hraní a mě ubylo práce 🙂
lussy23
6. apr 2013
@dm1 nádherné tortičky
@petulas tie psoledné dve tortičky ten vláčik a bábika aj to prasiatko sú veľmi peknučkééééééé.. a tie prsia - ja nemám rada takýto typ toriet, teda ich ani nechválim... teda nie je to o tom ,že by boli zlé, ide o ten môj osobný dojem z takýchto toriet. 🙂
@zuzana92101 krásne tortička @tinamk nádherná tortička @eliska22 prekrásna tortička, čistá a jemná
antareta
6. apr 2013
@mima595 ano ze suš.mléka, a přesívám poctivě
antareta
6. apr 2013
@lamps kuchyň možná, ale kdybych tak měla i tak krásné dorty jako ty...
lussy23
6. apr 2013
@mia114 nádherná waw.
@pristela prenádherné dielka
@njonja nádherné. neviem čo je to garnela a vyzerá suprovo
antareta
6. apr 2013
tento je můj úplně první
lamps
6. apr 2013
@antareta keď je kuchyňa aj torty časom budú, len to chce čas a trpezlivosť 😉 a pozerám, že máš dcérku Terezku aj ja mám doma Terezku
pipka
6. apr 2013
@levandulka3 pristelka uz robila cililing aj viacere, tak pokukaj alebo popytaj od nich 😉
lussy23
6. apr 2013
@gabina275s krásna
@anibas prvé tri krásne.
@bambula1307 nádherné tortičky aj tá baletka.
@janulkamartinko nádherné
lussy23
6. apr 2013
@antareta krásny
antareta
6. apr 2013
@lamps - asi budeme mít něco společné 😉
@lussy23 - díky, ale musím hodně trénovat (ale kdo to bude všecko jíst?!)
lamps
6. apr 2013
@antareta moja prvá tortička vyzerala takto
halienka
6. apr 2013
@lamps aha, tak som to asi krátko 😃 no neva, nabudúce budem múdrejšia, moc pekne ti ďakujem, si poklad x-) maľujem prvýkrát, tak to tak aj vyzerá 😃
lussy23
6. apr 2013
@lifinka krásna
@zklimekova krásna
@jakelina nádherný
@evala777 krásnučké tortičky @janulah - krásnučká tortička
@mariann2 veľmi s ami páčia tí folkloristi . nádherní sú
@jankaferancova krásnučká @nika1985 to je nádherná tortička

Začni písať odpoveď...

Odošli