Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
10. apr 2013

@lokalistin no aj ja som videla 10ny, neboli to Wiltonky, ale boli draheeeeeeeeeeeeeee

florentina
10. apr 2013

@aduskatt já mám taky ráfek vyšší než formy
@pristela no já mám standardně průměr 20cm s pribiňákem a jednou postavičkou kolem 3,2kg a dávám tedy do všech ovoce...taky nevím čím to je, ale já neumím udělat lehký dort....minule ten s tou mašinou Tomášem, to byl průměr 23cm a měl 5,3kg 😅

lokalistin
10. apr 2013

@aduskatt po com boli?

aduskatt
10. apr 2013

@lokalistin neviem presne, ale mari sa mi, ze taka krpana nejakych20 cm primer tusim az 18 eur☹(( zajtra to pozriem, pojdem okolo

lokalistin
10. apr 2013

@aduskatt no to je dost penez,mozno ked sa mi zas obycajna "zoderie" tak by som mohla skusit aj tu vyssiu 😀

aduskatt
10. apr 2013

@lokalistin no ja teda isto nedam za taku krpatu formu tolko penazi..........🙂) radsej upeciem korpus navyse🙂.ale pre istotu zajtra pozriem tu cenu..

makinka2
11. apr 2013

ahoj holky, jdu píct poprvé bábovku mám tu teflonovou, stačí vymazat a nebo musím i vysypat? díky moc 🙂

halienka
11. apr 2013

Jéj babky, to ja mám asi zlú váhu alebo čo, veď moje 23cm priemer vážia podľa výzdoby len okolo 2,5kg 😕 Ako je to možné? Ja chcem tiež 3-3,5 kg 😀 😀

nika1985
11. apr 2013

Baby robili ste uz niektora jogurtovo-cokoladovu plnku? Ja robievam klasika cucoriedkovu a tak ale coko som este nerobila bude to dost cokoladove z jogurtov alebo co tam pridat asi rozpustenu coko nie ze?Dakujem

nika1985
11. apr 2013

a tu je moj nestastny holubnik prvy aj posledny krat som sa dala ukecat na postavicky bez torty este som ho chcela omalovat alebo nieco ale pani mi 3x volala ze ho chce 3dni skor tak ho ma taky ak ma nema si menit terminy na poslednu chvilku 😒 aj tak som sa bala ze to nevytvrdne

dadka212
11. apr 2013

@vlada111 oooch prekrásna 😵

dm1
11. apr 2013

ja co mam formy z t-fornaxu take co robia tu tak tie su isto vyssie ako 7,5cm aj rafiky sa mi zdaju schvalne to doma zmeriam veru

mysiatkoo
11. apr 2013

@vlada111 uplne dokonala bezxybna krasna karkulkova...

dm1
11. apr 2013

ja mam tieto formy su pekne vysoke a vobec nevadi ze sa nedaju otvorit velmi dobre sa v nich pecie. Potom mam este nastavitelny rafik z ciech ten je tiez vyssi ako tie otvaratelne. doma to potom zmeram http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tortova-f...

potom mam este aj od nich rafiky a tie maju vysku 8cm http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tortova-f...

vlada111
11. apr 2013

@pristela juj moja nerob si aliby, tvoja bude zase suprová 😝

vlada111
11. apr 2013

@njonja ďakujem pekne za pochvalu, pri tvojich dielkach to poteší 😉 Vlka robil výnimočne manžel, čo som bola v šoku, že sa do toho pustil. Stromy som si nejako dala dokopy s inšpiráciami a vložila som do nich svoj nápad. A postavičky robím tiež tak. Inšpirujem na a potom ich urobím čiastočne podľa seba. Neviem kopírovať, môj rukopis ma nepustí 😉

mamina1978
11. apr 2013

@pralinka25 Krasne torticky ......... 😵 😵 😵

mamina1978
11. apr 2013

@vlada111 no teda Vladi ....... bombovaaaaaaaaa je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzana124
11. apr 2013

ahojte baby, dlho som tu nebola. Nemáte nejaké pekné inšpirácie na svadobné torty bez kvietkov, môžu byť aj poschodové. Vopred vám ďakujem 🙂

pipka
11. apr 2013

@vlada111 vladi dokonalaaaa ako vzdy 😎
@pristela no mam obavy ze ta tvoja karkula bude menej dokonala 😀 😀 😀 nechci ma rozosmiat 😝 😀 😀 😅

pipka
11. apr 2013

@lokalistin ja ju mam snad 20 rokov, som to premerala, moja ma 23-24 cm, merala som krajcirskym iny nemam po ruke 😝 😅 😅 😀
ja mavam tie torty ale aj dost vysoke, mozno preto je aj vaha vyssia.
ale @pristela 4 kg nemavaju, to jedine, ze bola ta 28cm ta sovickova posledna bola vyse 4, ale to bol vacsi priemer, bo to bolo na oslavu kde bolo vela deti a vela dospelych
ale tie klasiky okruhle mavaju tak tych 3,6 niekedy az 3,8 ale viac asi nie.

lucula73
11. apr 2013

@aduskatt Adi a ten hranatý je ako nastaviteľný?rozmery??a tiež má výšku 7,5cm?
na tej pošte som ešte nebola,nestíham 😠 😉

jakelina
11. apr 2013

@vlada111 moc hezký originální dort a manžel je šikulka 😉

lokalistin
11. apr 2013

@dm1 ja co mam formy z pocinovaneho plechu stvorec a sestuholnik tie maju vysku 9cm ale kruhy mam len otvaratelne a tie su 7

florentina
11. apr 2013

@jakelina Majko, prosím vím, že už jsi to psala, ale já si zapomněla poznačit...tuším máš ten Kenwood, nepletu se? Pokud ano, můžeš mi prosím napsat jaký typ?

saturnin
11. apr 2013

chci upéct našemu malému k 4 narozeninám dort kompletně potažený + figurky - potahovou hmotu mám, péct budu v kulaté fromě - rozměr cca 28-30 cm (tpřesně fakt nevím) - prosím, máte některá osvědčený recept na čokoládový korpus a ořechový krém??
děkuji

jakelina
11. apr 2013

@florentina Mám Chef premier

vlada111
11. apr 2013

@jakelina no on je umelec, mohol by mi aj viac pomôcť, aby som nemusela pri tortách ponocovať. No nejak mu to nevonia 😀

tinamk
11. apr 2013

ahojte pridavam moju dnesnu jednorozcovu chceli presne podla predlohy co mi dali ale ja som to pomenila🙂)) a jednu akcnu🙂) este dve krstinove a to nemam ani šajnu co s nimi.. ak by ste mali nejake inspiracky, bola by som povdacna..

aduskatt
11. apr 2013

@lucula73 ani ja nestiham, dnes, najneskor zajtra by sa mal spustit konecne web, tak finisujem.....
hranaty je od 24 do 46 vsetkymi smermi a vysku ma 6 cm