Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
11. apr 2013

@lokalistin mne mm teraz kupil taku cyklamenovu gulatu formu 26 cm ,,otvaratelnu" a ta je 7,5 cm vysoka 😵 😵 ......... no tie moje cierne klasiky maju vysku len 6 cm 😒 Ale ta nova cyklamenova je super 😉

ejco
11. apr 2013

@zuzana92101 Smejem sa 😀,ved mi sa poznaaaaaame 😀 prisla som na to az teraz,ked som tu hladala jednu torticku a pozeraaaam,ze tohto nezbednika poznam,ved to je Oskar 😀 .Deti nam chodia spolu do skolky 😉

pristela
11. apr 2013

@halienka moja 23cm ma tiez isto len 2,5 kg a na výšku mavam skoro vždy 9-10cm

kvietocek7
11. apr 2013

@pristela ahoj, chcem sa ta spytat ci zvyknes robit aj taketo kocky na ktorych su inicialy pismenok-pridam obrazok- ci sa to robi z odrezkov piskoty alebo burizony. Dik

florentina
11. apr 2013

@pristela no ta moje 23 s tím Tomášem měla tuším11cm a byl to korpus, pribiňák a broskve a marcipán a s tou mašinou 5,3 a ta mašina měla kolem půl kila, takže dost, ale i tak ten dort měl pak přes 4,5kg, tak tomu teda opravdu nerozumím....

pristela
11. apr 2013

@kvietocek7 tie kocky sa robia z hmoty , je to moc male aby to bolo z burizonky alebo puncoviny este aj obmaslovane a potiahnute hmotou

kvietocek7
11. apr 2013

@pristela hmoty akoze foundant alebo puncovina co je piskota a obali sa to ci?joojj ja som taky amaterik tvoja rada ma posunie dalej 🙂

florentina
11. apr 2013

@jakelina děkuji. Našla jsem, máš taky mísu 4,6l? Zajímalo by mě, jestli se v něm dá dělat malé i velké množství. Tedy jestli třeba vyšlehá 5 vajec a z kolika naopak jsi tam zkoušela nejvíc udělat?

aduskatt
11. apr 2013

@kvietocek7 tie kococky su cisto iba z hmoty

pristela
11. apr 2013

@florentina a vysoku si ju mala akú ? Boze, ja 23cm na 4,5kg nedám nikdy ani keby som sa na stenu vyškriabala ☹ a inak asi by ani ludia u mna neboli spokojný keby dostanu taku malu torticku za tolko penez ☹ Moja 26cm bez ozdob , len s cistym potahom , pribinacikom z jednej dávky +ovocie majú 3kg ☹ maximalne 3,5kg .
No dnes idem robit zas tak budem vazit asi aj ja , i ked títo chcu len do 3kg
Mrk schvalne som kukla , tato draculaura bola pecena v 26cm , ma v sebe celu jednu davku pribináčika nič mi nezvysilo+ovocie a mala len 2,8kg , s tym ze tam je len 2D obrazok som sa nevyskriabala ani na 3kg ☹ ☹ ☹ potrebujem ist do učenia k niekomu kto robi ťažké torty ☹ ☹ ☹

Fotka je moja stara tortuša

pristela
11. apr 2013

@kvietocek7 hmota - tým čím potahujes tortu, modelujes postavicky - marcipán , mmf-hmota z cukrikov penovych , smartflex a milion iných
Punčovina su zbytky korpusu zmiesane trebars s plnkou co ti zostala alebo holky davaju džem, maslo s cukrom,, s nutelou... to zpracujes do takej hmoty ako ked sa robia nepecene gulicky do košíčkov obalene do kokosu

kvietocek7
11. apr 2013

@aduskatt dik, uz si zvykla robit take nieco na tortu? musi s tym byt prplacka ci?

zuzana92101
11. apr 2013

@ejco vazne?? 🙂 no netusim ale o koho ide...aspon ako sa vola tvoj prcek...?

kvietocek7
11. apr 2013

@pristela jooojj si poklad, lebo ja to aj poznam, ale niektore tie cukrarske vyrazy na prve pocutie sa mi pomiesaju. Este raz dik, poznacim si a vyskusam 😉

zuzana92101
11. apr 2013

@kvietocek7 Eviiii, caaaau, vitaj medzi namiiii 😀 😀 😀 😀

zuzana92101
11. apr 2013

@kvietocek7 tie kocky, to je len hmota, urobis si gulicku a prstami ju scapkas do kocky, aspon, ja by som to tak robila...lebo krajat hmotu...to sa ti zdeformuje

ejco
11. apr 2013

@zuzana92101 no ja mam dvoch naraz 😀

halienka
11. apr 2013

@pristela no práve, tá moja draculaura bola robená v 23cm forme (ja teda väčšiu ešte nemám tak robím len v tejto) korpus z 5 vajec a plnka kokosová (smotana+čokol+maslo+creme ole+kokos) a tá mi vážila iba 2,2kg... a robota na tom teda bola vcelku makačka 😝 😀

zuzana92101
11. apr 2013

@ejco ak su to dvaja chalani, tak uz vieeeeeeem 😀 😀 😀
aj ty pecies torticky?

ejco
11. apr 2013
ejco
11. apr 2013

@zuzana92101 peciem,ale iba pre rodinu,je to skor taky konicek.

zuzana92101
11. apr 2013

@ejco aj u mna bol konicek, aj je, ale uz je to aj mimo rodiny 🙂

dm1
11. apr 2013

@pristela ja som na tom s vahou tych tort podobne ako ty a pri preimeere 23cm by som sa na 4kg nevyskrabala ani keby dam 4 korpusy a 3x plnka a to este aj polievam korpus 😝

ejco
11. apr 2013

@zuzana92101 aspon si popri materskej zarobis nejaku korunku.Ved tie materske su ubohe 😠 Mozno casom sa aj ja odhodlam mimo rodiny,ale zatial len takto.Dnes robim folfovu,zajtra ozdobim.Vecer musim urobit siltovku,lopticku a palicu.

pipka
11. apr 2013

@pristela a potieras korpus aj dzemom? bo aj to ti prida na vahe, a napr. niekedy aj rumom alebo aromou pokvapkam, to tiez podla mna malinko prida 😖 😉 ked je piskota mokra, je urcite o mak tazsia 😅
alebo daj viac ovocia, ja napr. ked davam maliny, tak davam mrazene, a ukladam tak, ze nie su medzery medzi nimi, ze nevidno plnku, a tak cm od okraja, ked obmaslovavam, tak ten okraj potom maslom zacpem.

a vazim aj s podlozkou, sak to ani neviem ako by som vazila bez nej 😅 😝 podlozku teda jasne zaratavam do ceny 😉

lucula73
11. apr 2013

@pristela a z koľkých vajíčok robiš mramorák do 26cm formy?
lebo aj to može na váhe s a odraziť.......a aj obyčajná piškota je o dosť ľahšia ako mramorák 🙂

mimcak
11. apr 2013

Môžem dať do svadobnej torty aj ovocie hoc akeé? Myslím,že hej

cat
11. apr 2013

Ahojte šikovnice, ja som práve dokončila tohto mačacieho hajzlíka...a dala som ho stuhnúť do chladničky a podložila kalerábom aby necapol 😀 Neni nejaký úžasný, veď je to len pre moju krpaňu 😎

pristela
11. apr 2013

@lucula73 robim len mramorak , do 26 bud zo 6 alebo 8vajec uz nepamatam , ale dnes budem piect tak na to mrknem 😉

@pipka no ked davam mramorak dzem isto nedavam , ani to ludia nechcu, alkohol na tortu mi tiez nechcu, ble to ani ja nemusim , a do tejto formy ako kedy davam jeden sacik cely 300g ovocia no isto nieje to ovocie poukladane ze nieje vidieť plnka 😕 vsak to by mi 300g nestacilo ani keby sa rozdvojím 😕 a ty si pisala ze davas 250-300g nie ? sice do 23cm to moze byt tak nakopene, no do 26cm isto nie .
No nic , zacnem polievať aj ked to nechcu 😀 a budem davat hrubší poťah 😀 a je to vyriešené , na nic ine som neprisla 😀 😀

ejco
11. apr 2013

ako by som urobila travu na golfove ihrisko?Taku tu pekne postavenu,ako skutocnu.