Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
13. apr 2013

Sikulky co pecete rolady, na jak silno je krajite?

anibas
13. apr 2013

@artepf krááásna tortička 😵 😵 😵 písmenká máš z plastelíny ????

anibas
13. apr 2013

@lawli nááádherná doboška 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nepošleš mi receptík do IP ??? ĎAKUJEM 😵

mamina1978
13. apr 2013

@ajka82 Bola naberacka v akcii 😀 😀 😀 😀 Krasne, akcne, chladnickove foto s tortickami 😵 😵

anibas
13. apr 2013

Slnečnú sobotu prajem 😵 😵 😵 😵 tak mi opäť nejaké tortičky pribudli 😀 😀

lokalistin
13. apr 2013

@pristela no zralok sa ti vydari 😉 l a to auto je super

artepf
13. apr 2013

@anibas díky, jen nevím, jak jsi to myslela, jestli jsou písmenka z plastelíny 😀 , jsou z marcipánu 😀 😀

nika222
13. apr 2013

Babulky kráásne torticky ste popridavali všetky 🙂 Ja pridavam tohtotyzdnovky a s bolavými prieduskami idem nohy vylozit 🙂
@aduskatt super ze uz je web, idem študovat 🙂

aduskatt
13. apr 2013

@nika222 dakujem🙂 rada Ta privitam, studuj🙂) este postupne podoplnam, ako bude prichadzat tovar a budem sa snazit vzdy aj nieco nove dat🙂 cena na Smartflex je pre nas na MK ina🙂

mimcak
13. apr 2013

@zuzana92101 mne to so stencils ,tiež nejako minule nešlo,myslím s tou cerov tak som to tiež robila nakoniec,len farbou. Ale máš tu tortičku peknú.Myslím,že sme sa s tými našimi svadobnými pekne vysporiadali.,že sa nám podarili. 😵

zuzana92101
13. apr 2013

@mysiatkoo korpusy som si napiekla vo strvrtok a spodny a vrchny diel aj naplnila, lebo to bol maslovy krem a chcela som, aby mi hlavne spodny diel riadne vytuhol. V piatok som plnila stredny diel a cez den potiahla vsetky torticky. No a od takej 20.30 som zacala "zdobit"...do takej polnoci som nemala urobeny ani prd. Lebo som len robila, opravovala, davala dolu atd. (myslim ten stencils). Na nervyyyy. A potom som to spravila praskovou farbou a to uz islo rychlo. Uz mi bolo vsetko jedno, len nech to ako-tak vyzera, lebo som bola zufala. Skoncila som o 2.30...takze tazko povedat, kolko mi to trvalo. Kebyze to hned robim praskovou farbou a neserinkam sa so stencilom, tak to mam za 2h, myslim len vyzdobu.

vlada111
13. apr 2013

@pristela a stromy sú kde?

zuzana92101
13. apr 2013

@mimcak suhlasim, aj tvoja je krasna. Na prvotiny to ujde, nie? 😉 😉 😉 😉 Kiezby som ja taku mala na svadbe...ja si osobne moju ani nepamatam 😀 😀 😀 . Musim to vylovit niekde v albume.

zuzana92101
13. apr 2013

@anibas kraaaasne

zuzana92101
13. apr 2013

@pristela naaaadherne, tebe sa ani nemusi chcie a aj tak su super 😉

lokalistin
13. apr 2013

@ajka82 krasna fialova z akej farby si ju namiesala a cim si potahovala?

lokalistin
13. apr 2013

@zuzana92101 bombova je ,ja osobne by som sice nedala na stuhu tie gulicky,ale inak super,ktory stencil si pouzila?

tamianati
13. apr 2013

Najlepšej babke a zároveň vášnivej pestovateľke fuksíí 🙂 alternatíva namiesto krhličky (nezostal čas, vylákalo nás von slniečko)
čoko-korpus, rum, jah. džem, banány a gaštanový krém

ajka82
13. apr 2013

@ve2 ked mate radi kokos a chuti vam pribinak, skus miesto vanilkoveho creme ole pridat kokosovy ole a cca lyzicu struhaneho kokosu 😉 nam to velmi chutilo

mimcak
13. apr 2013

@zuzana92101 súhlasím a Ďakujeeem 😉

ajka82
13. apr 2013

@lokalistin dakujem, gelove wiltonky-ruzova rose a modra sky blue 😉 pomer ti presne neviem, odoka do ruzoej som zamiesavala modru

zuzana92101
13. apr 2013

@lokalistin no ja by som tam asi ani tu stuhu nedavala, ale oni ju presne tak chceli, aj s gulickami...tak som sa s tym serinkala, odpadavalo to, nuz ale nakoniec myslim, ze aj ta masla je tam ok, ze to dalo tomu taky iny vyraz.

luciahromadkova
13. apr 2013

@lawli ivanka prosim ten tvoj korpus do formy 20x20 z kolkých vajičok robis? dakujem za odpoved

levandulka3
13. apr 2013

Tak a konečne hotovo

marianabila
13. apr 2013

@denisak77 😀 ja híkam a híkam,pozerala som odspodu a keď som prišla až na vrch a uvidela som fotku od koho torty sú,vravím"no samozrejme" 😀 😉 zase som očarená,a moja dcéra tiež 😀 híkame jak somáriky 😲 🙂

levandulka3
13. apr 2013

a ešte fotky ale napínam čo sovičková na 40tku, pavúková ako liek na arachnofóbiu - minitortička 850 g, hasičské auto - tak tu som prešla na vyšší level auto je so zvukovými a svetelnými efektami len ešte neviem ako vložím video 😝 , dvojtorta pre súrodencov Zvonilka (mierne nám dospela 😀 😀 😀 😀 ) a štvorkolka a posledná pre milovníka plzeňského piva

anibas
13. apr 2013

@artepf 😀 😀 😀 😀 myslela som z formičky od plastelíny - ruky rýchlejšie ako rozum 😝 😝 😀 😀

tamianati
13. apr 2013

Dievcata, prosim Vas, ktore ste piekli otvorenu knihu, kolko Vam cca vazila??? DAKUJEM a pekny vikedn vsetkym 🙂

levandulka3
13. apr 2013

a tu je to video snáď to pôjde: http://www.facebook.com/photo.php?v=45512352122...

aduskatt
13. apr 2013

@levandulka3 perfektne🙂 tie ladove kusky su skvele v tom sudku s pivom🙂