Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
15. apr 2013

@dm1 Dani ,a tú nohu ,ona sa tak zužuje,nie?to by som orezala?.a nevieš mi odhadnúť,koľko by to asi vážilo? 🙂a to je asi malované kakaom 😕
kurnik,neviem čo mám urobiť a to som ešte v robote,dovolenku by som potrebovala,.........
ďakujem 🙂 🙂

dm1
15. apr 2013

@lucula73 ano mierne by som ju zrezala a tym zrezanym dotvarovala. a odhadnut kolko by to vazilo neviem veru lebo ona sa da urobit aj mensia aj vacsia podla fotky sa to neda. Neveim v akej miske budes robit vrch a podla toho si prisposob spodok abyti to pasovalo. A myslim ze v pohode sa to da dofarbit kakaom

lucula73
15. apr 2013

@dm1 vďaka,už som ako tak v obraze 🙂 🙂

evala777
15. apr 2013

@sticker držím palce, 😉 nech sa darí

blcha
15. apr 2013

ahojte babulky tak na piatok idem robit tu svadobnu tak vas budem otravovat uz mam teraz z toho bobky skusala som dnes prvy krat na drotik len hortenzie zatial pekne visia a susia sa som zvedava ci budu drzat lebo fakt netusim ze ci som to dobre robila no a idem vymyslat neake kvety fialove co tam dam a stale vobec nemam predstavu ako bude vyzerat co dam na vrch chcela by som ieco neaky taky svadobny motyv nieco vymodelovat neake srdce alebo co ja viem @pristela mozno zasa skusim tie tvoje labute prvy krat sa nepodarili zeby som ich teraz dala ? neviem co mam vymysliet napadov je vela ale nechcem to tam zasa vsetko natrepat nakopu 😝

blcha
15. apr 2013

a vbec sa nenahnevam ak to tu otapetujete neakymi peknymi svadobnymi tortami ja mam zadanie len nech je dvojposchodova a s fialovou takze mozem co chcem ale najhorsie ze neviem co chcem 😀 😀 😀 😀

zuzana124
15. apr 2013

ahojte baby, aké kakao dávate do falošnej parížskej plnky? Ja som používala kakao PRIMA ale nikde ho neviem zohnať, a keď som dala holandske kakao tak tá plnka bola strašne horká. Pomoooooooooc

aduskatt
15. apr 2013

@zuzana124 holandske a praskovy cukor🙂

zuzana124
15. apr 2013

@aduskatt a koľko práškového cukru a nie je tá plnka taká strašne tmavá

aduskatt
15. apr 2013
zklimekova
15. apr 2013

kucháročka na tortu pripravená..snáď to ustojí 🙂 ...výška cca 13cm

aduskatt
15. apr 2013

@zuzana124 ja davam od oka, takze ti neviem povedat, mozno tak dve lyzice

blcha
15. apr 2013

@aduskatt dik ty kokos ale sak vsade krasne kvety na drotikoch ja to musim neako bez toho zbuchnut ale zasa som nasla nieco co by som mohla pouzit tak skusim uvidim 😀 😀 😀

anoli85
15. apr 2013

Ahoj, už několik dní googluju různé dortíky a ještě jsem "ten pravý" nenašla. Možná mi některá z vás přihodí inspiraci 😀 Je to dortík pro mě a nechci marcipánový, ten mě čeká za týden po mých narozeninách pro moji dceru, tak bych chtěla nějaký žravý, ideálně nějaký lehký krém, klidně s ovocem, ale měl by být trochu nevšední, ne takový, který si můžete koupit v každé cukrárně. Ale zase bych ho měla zvládnout 😀 Oříšek, co?

anoli85
15. apr 2013

Ještě bych se chtěla obluvit, že můj příspěvek se nepatří, když chci nemarcipánový dort, ale snad se nebudete zlobit 🙂

tinamk
15. apr 2013

dievcata moje vikendove na krstiny🙂

pristela
15. apr 2013

Jaj holky som MK flakala 😝 ale už som tu , uuuužasneeeee torty ste popiekli, také očné bulvy mi vyskočili pri niektorych , že wow 😵 😵 😵 😵

@blcha škoda, že si tak daleko , ja mavala z drotikovania hrozu ale naučila som sa , mi to nedalo a skusala som 😀 ale ak urobis pivonku ta sa da bez drotikov a k tomu dás tie hortenzie uplne ti to bude stacit , to vypada vzdy pekne 😵 alebo daj len hortenzie, ja som tak davala a vypadalo to dobre 😉
No teším na tu tvoju, sa inšpirujem mozno 😀 inak vybrat ake kvety na tortu je pre man asi najhorsie , mne sa kamarati zblaznili a na 27. chcu všetci torty 😕 😕 😕 aale všetky si možem urobiť podla seba 😵 😵 😵 len na par farebnych a tematickych 😉 uz mam vybrane kvety a dnes som zacala davat lupene na drotiky aby mi to stihlo riaadne vytvrdnut, jaj, no az strach mam 😕

pristela
15. apr 2013

a holky , prosim vas nemate nejaku banánovu plnku ? najlepsie keby bola bez masla 😀 niekto tu spominal pribinacik a do neho rozmixovane babany 😕 neočernie to take mixovane a nezmení to konzistenciu ?

florentina
15. apr 2013

@pristela tebe jsem tu hledala, chtěla jsem ti říct, že jsem nakonec objednala toho robota o řadu výše, tedy s vyšším výkonem a má už i ten skleněný mixér a mlýnek na maso. Zítra by měl dorazit. A proč ti to píšu, protože jsem měla hranici 10000 a tenhle už byl za 13000, tak jsem chtěla ten co jsme si ho tu ukazovali, ale včera, když jsem objednávala, tak jsem objevila v jednom eshopu 3ks, teda teď už jen dva🙂, kde kvůli poškozenému obalu dali slevu na 10490...
http://www.levneelektro.cz/default.asp?fc=5&hn=...

florentina
15. apr 2013

@pristela a do rozmixovaného banánu bych nešla. Nebála bych se zhnědnutí, nakonec banán v krému taky nezhnědne, ale mě přijde rozmixovaný banán takový ble...jako mazlavý, mě to prostě v puse vadí...ale to je jen můj osobní pocit...žádný osvědčený recept nemám, ale kdybych mohla experimentovat, tak bych zkusela uvařit nějaký hustý banánový pudink a do něj třeba zašlehala mascarpone a jako ovoce ty banány....

aduskatt
15. apr 2013

@pristela ja robim pribinak a mixovane babany🙂 zatial mi to nescernalo

pristela
15. apr 2013

@florentina ach , presne som na teba dnes mixerovo myslela 😀 😀 😀 jaj , nedrazdi ☹ ☹ ☹ cuká ma tu ☹ decká by ma zabili keby si ho kupim teď 🙄 pred dovolenkou na ktoru setrime roky 😝

florentina
15. apr 2013

@pristela no ale uznej, je to super cena...to je příležitost 😀 😉 😅 ! No tak logicky, když na dovolenku šetříte roky, tak to už chvíli před určitě máte našetřeno a můžeš si směle koupit robota...né dělám si legraci...chápu jak je to složité. Já kdybych na něj nedostala, tak si ho koupím nejdřív na podzim, možná až příští rok...

mima595
15. apr 2013

dievcata, nemate niektora link na sablonu na kopacky??...diky...

pristela
15. apr 2013

@florentina no ja mixer planujem do velkych prazdnim aj keby som mala omietku škrabať 😀 😀
No to vies, najmensi sa mi zobudza kazde leto od svojich dvoch rokov s otazkou kedy pojdeme k moru na plášťťťť 😀 😀 😀 tak som mu povedala ze ked nasetri pre seba 200€ pojdeme, nuz on už ma , ale ja s pubertakom este nie ☹ ☹ a to nevravim ze s malym musim ist len a iba na all inclusive bo inak by som na napojoch zbankrotovala ☹ a musim s nimi ist sama, ja a dve deti , ma švihne ☹ ☹ asi si tam dám vsetky nápoje mixovať 😀 😀 😀 😀 mi to aspon pripomenie moj mixeeer 😀 😀

florentina
15. apr 2013

@blcha tuhle jsem teď našla a moc se mi líbí...ty malé kytičky jsou z vykrajovačky, domalované tuším královskou glazurou a k tomu nějaká větší kytka stačí pak nahoru, či tak...stuha do barvy...upravit si to, ale to by šlo, ne?

florentina
15. apr 2013

@blcha jinak mám ještě tyto

florentina
15. apr 2013

@pristela a kdy plánujete tu dovču? Si tak říkám, že jestli taky o prázdninách, tak je to vlastně jedno, co zaplatíš první, když robot prostě stejně do té doby také chceš...ale už tě neubu zlobit🙂....

florentina
15. apr 2013

holky a asi to tu zapadlo, ale kdyby jste měl někdo nějakou pěknou tortičku na téma golf na inspiraci....děkuji. Teda google už jsem projela a asi jsem divná, ale mě se tam nic nelíbilo... 😖

pristela
15. apr 2013

@florentina 😀 😀 😀 som malemu vravela, že čo keby sme sli na dovolenku az buduci rok 😀 a kupili by sme radsej práčku a mixer 😵 no začal na mna kričať, že on žiadne blbosti a somariny zo svojich penazi nebude kupovať 😀 😀 😀