Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ivia123
20. apr 2013

@wera.g naozaj krásne 🙂

mimcak
20. apr 2013

Už sa teším ked si pozriem večer vaše tortičky,len nech zaspia drobci. 🙂

dm1
20. apr 2013

@lawli no mne raz zenich prisiel pre tortu a na boku boli orchidejky az po spodok a on privolaval vytah a torta v jednej ruke naklonena orchidejkami pekne krasne o vytah som myslela ze ich tam roztrepe rovno vsetky som az skrikla nech dava pozor a on na to ze sak co uz je to zaplatene uz sa nemusite bat 😲 . skoro som odpadla. a to som mu este 3 orchidejky zabalila navyse akoby som tusila co bude zac 😝 . Navyse svokru viezol domov lebo boli z jedneho miesta a ta hovorila ze v kufri dalsie 2 torty a krabice zakuskov a tie total prehadzane nabachal to do kufra jak odpad napravali tam zakusky co skoncili na jednej kope. Byt tou nevestou tak ho zabijem 😅

aduskatt
20. apr 2013

@dm1 tak to je sila.........a este ti povie, ze ta to nemusi trapit.ako by si to robila len pre prachy.to je blb

lucula73
20. apr 2013

@jakelina a na aký korpus jje tá dávka zo 6 vajíčok?a ďakujem 😉

ďakujem za všetky páčitká,moc ma tešia,tá dubáková torta sa veľmi páčila,tak dúfam,že im aj chutila 😉

jakelina
20. apr 2013

@lucula73 dávám ho do 24, ale ne do té rozevírací, ta je nízká, spíš do ráfku a nebo do 26. 😉

lawli
20. apr 2013

@dm1 no vidíš ,každá už máme akú takú skúsenosť....ale vždy niečo prekvapí... 😀 😀 😀

jakelina
20. apr 2013

@dm1 krásné a šup sem fotku nové kuchyně. 😉

sticker
20. apr 2013

@pipka To srdce je nádherné, o takej čistej práci snívam... možno o sto rokov sa to aj mne podarí 😒
@wera.g Tá tulipánová u mňa top 😵 Zbožňujem tulipány, nádhera!!!
A môžem sa ešte opýtať ako spraviť, aby nebolo vidieť že som tortu potierala alkoholom? 😅 Hmota nebola čistá, boli tam zvyšky solamylu a som myslela, že štetec a alkohol to vyriešia, ale nie.... Ako to robíte, že ich máte také čisté... ☹

alexandrakocikova
20. apr 2013

môj piatok, mám dosť, spala som 4 hodky :( okrem toho malý do toho.výsluškové na žiadosť nevesty-klasika. španielska vlajočka a svadobná presne podla želania nevesty, nedalo sa nič meniť🙂 no málinko ano 🙂

pipka
20. apr 2013

@sticker dakujeeeem 🙂
ja som mavalaobdobny problem so solamylom ale zazracne to vyriesila silikonova podlozka, na ktorej valkam, absolut nepotrebujem podsypavat solamylom, ani stipku 😉
ale ak predsa, tak nasucho oprasit utierkou alebo stetcom, nicim mokrym, lebo to ti potom prave smuhy zostanu 😉

pipka
20. apr 2013

@dm1 dani kraasnu kuchynu mas 😉 presne take obkladacky som ja mala v predoslom byte v kupelni 😵 😵

reruna
20. apr 2013

Krásné dorty, chválím, zase pěkný víkend 🙂
Holky, já dnes ochutnala jakože ovocný "dort" z naší cukrárny, měl tak 1,5 kg, stál 250,-Kč a byl prostě bez chuti, jak konstatoval i mm, mě teda nechutnal ani trochu, nizoučký korpus, nějaký nedobrý džem, tlustá vrstva umělého krému bez chuti, na tom nakrájené kiwi a mandarinky, zalité želatinou, kolem obsypané kokosem, ozdobené šlehačkou - no to mi ale stouplo sebevědomí - když vidím vaše dorty, tak si říkám, že neumím nic, ale po tom, co jsem jedla toto od profesionálů, tak teda musím říct, že jsem dobrá a moje dorty chutnají i vypadají 100X líp 😀 Budu péct v květnu, dort a řezy a asi zkusím tu roládu od jakeliny

wera.g
20. apr 2013

Ďakujem veľmi pekne 🙂 aj ja mám strašne rada tulipány, tak som sa tejto celkom potešila, pani mi poslala foto, že presne takú chce a tiež som ju mala dlhšie medzi inšpiráciami uloženú 🙂 a k tomu alkoholu.. to nieeee, nenatieraj to, budeš mať fľakaté, ja používam len gustin na podsýpanie, ale to fakt len mááálinko a zvrchu skoro vôbec nič, takže mi na tortičke @ni nič nezostane, ale ak by, tak už jedine štetec a nasucho skúsiť.. inak poradiť neviem 😅 @sticker

reruna
20. apr 2013

@zuzana124 gratuluju k miminku!

sticker
20. apr 2013

@wera.g @pipka Ďakujem za rady. Teraz už smola, ale teda do budúcna viem, že nie alkohol. Keď mne sa tak zdalo, že som to niekde čítala, že dokonca olejom potierajú 😒 Skúsim ešte nasucho čo sa dá a nechám to tak 🙂

pipka
20. apr 2013

@sticker olejom ano, ale nie vodou alebo alkoholom, lebo tie vysychaju a ostanu ti potom flaky 😉

lucula73
20. apr 2013

dievčatá,potrebujje poradiť,takúto svetlunkomodrú ako je na obr.,to jje aká farba?čím takú dosiahnem?mám iba práškovú modrú,žiadnu inú,ale tá sa mi vidí tmavá 😉
ďakujem...
foto je z netu,nie moja!!! 🙂

aduskatt
20. apr 2013

@lucula73 Sky blue by som robila. Dnesnu som s nou robila, ale dala som veeela farby........ked das menej, bude to podla mna asi ono

79zuzana
20. apr 2013

@lucula73 to je wilton sky blue gelova farba 😉 len jej musis dat malicko inak bude tyrkysova 😉

79zuzana
20. apr 2013

@aduskatt haha, naraz sme pisali

79zuzana
20. apr 2013

Moja dnesna k birmovke plus cupcakes k nej 😉

aduskatt
20. apr 2013

@79zuzana veru, tak aspon vidno, ze sme sa trafili🙂

denisak77
20. apr 2013

@marianabila ďakujem,teší ma to že sa ti páčia moje tortuše

sticker
20. apr 2013

Tak teda pridávam aj môj pokus... čokokorpus (prvýkrát som ho robila) - pribináčkový krém - banány, maliny, jahody. Možno to ešte skúsim s tým olejom, ale teda bojím sa, aby som to nedomrvila viac, než to je 😅 😝 Je možné, že do zajtra tam ešte dačo dorobím, ale už sa mi moc nechce...

dajna11
20. apr 2013

@dm1 krásne kvietočky,juj moc moc 😀 😀

katarina51
20. apr 2013

@zuzana124 krásna a elegantná 😉

lucula73
20. apr 2013

@aduskatt
@79zuzana pozrela som na nete,čo to zač,tak asi ju kúpim.......ďakujem 😉

vera_vila
20. apr 2013

Tak přidávám zase po dlouhé době jeden - tentokrát premiérový čokoládový pro mamču - trochu nepodarek - světlý a kakaový korpus, krém z ledových kaštanů - nepovedený čokotransfer a moje úplně první růžičky z nepovedené čokoplastelíny...

lussy23
20. apr 2013